Strona głównaPracaJak zostać kierowcą Ubera?

Jak zostać kierowcą Ubera?

Jeśli lubisz jeździć samochodem, pasję możesz łatwo zamienić w zawód. Popularny Uber to jedna z popularniejszych aplikacji mobilnych, dzięki której pasażerowie mogą łatwo przemieszczać się po mieście. Alternatywa dla taksówki zyskuje coraz więcej zwolenników i jest także świetną okazją do zarobku. Dowiedz się jak zostać kierowcą Ubera, jak przejść przez etap dopełniania formalności i jakie wymagania musisz spełnić na początku. Zarabiaj pieniądze za kółkiem wtedy, kiedy chcesz.

Czym jest Uber i na czym polega jego fenomen?

Amerykańskie przedsiębiorstwo Uber powstało w San Francisco w stanie California. Ideą firmy było stworzenie aplikacji do zamawiania transportu i łączenia kierowców z pasażerami. Szybko okazało się, że pomysł zaspokaja zapotrzebowanie rynku i z czasem coraz więcej osób chce zamawiać transport za pomocą kilku dotknięć ekranu smartfona. Co ciekawe usługi Ubera są dostępne w aż 528 miastach świata. Projekt pozwala na sprawne przemieszczanie się w miejskiej aglomeracji i ograniczenie liczby samochodów na ulicach. Wobec tego nie dziwi fakt, że podobnie jak użytkowników przybywa także kierowców, korzystających z tej formy zarobku.

Kto może zostać kierowcą Ubera?

Korzystanie z aplikacji Uber jako kierowca może mieć charakter pracy dorywczej lub stałego źródła dochodów. To od Ciebie zależy ile i w jakiej lokalizacji będziesz jeździł. Codzienny rytm pracy kierowcy w Uberze może przypominać pracę taksówkarza, z tą różnicą, że kontakt z pasażerem odbywa się tutaj za pomocą aplikacji. Praca w Uberze jest dostępna dla każdego, kto spełni wymogi, opisane szerzej w dalszej części artykułu.

W Uber dokumenty są ważne, ale nie tak jak predyspozycje kierowców. Każdy, kto staje przed wyborem pracy w Uberze powinien odpowiedzieć sobie na pytania, czy lubi spędzać czas w aucie, ma dobrą koncentrację, jest w stanie pracować w godzinach nocnych, czy jest opanowany i ma podzielną uwagę. Warto zastanowić się nad pracą za kółkiem ponieważ nie jest ona przeznaczona dla każdego i wymaga odpowiedzialności. 

Uber dla kierowców – wymagania formalne

Czy wiesz jak zostać “uberem”? Aby zawodowo przewozić ludzi należy spełnić wymagania jakie stawiają twórcy aplikacji oraz prawo. Jeśli chodzi o aplikację Uber, dla kierowców wymagania są następujące – każdy kierowca musi posiadać licencję taksówkarską, którą wyrobisz samodzielnie, lub z pomocą Centrum Wsparcia Kierowców Ubera. Poza tym, każdy z kandydatów musi także dopełnić formalności, kompletując potrzebne dokumenty.

Uber – dokumenty wymagane do rozpoczęcia pracy:
– dowód osobisty – warunkiem koniecznym jest ukończenie 20 lat,

– prawo jazdy kategorii B ważne dłużej niż rok,

– zaświadczenie o niekaralności kierowcy,

– dokument poświadczający odbycie testów psychologicznych oraz badań lekarskich,

– zdjęcie profilowe o wymiarach zdjęcia do dowodu osobistego,

– dane działalności gospodarczej (jeśli kierowca taką posiada).

O wszystkich dokumentach zostaniesz poinformowany w aplikacji Uber dla kierowców. Wymagania pozwalają zweryfikować kierowców i zapewnić pasażerom wysoki komfort jazdy. Przed tym jak zostaniesz uberem, będziesz musiał także okazać dokumenty związane z pojazdem. 

Czy można jeździć swoim autem w aplikacji Uber? Wymagania samochodu

W aplikacji Uber, wymagania samochodu są ustalone, choć nie są wyraźnie sprecyzowane. Możesz świadczyć usługę transportu korzystając ze swojego auta, ale musisz spełnić wymagane kryteria. Po pierwsze Twój pojazd musi być w dobrym stanie technicznym i musi być zarejestrowany na terenie Unii Europejskiej dla minimum pięciu osób. Do przewozu osób konieczne jest posiadanie aktualnego ubezpieczenia, a także aktualnego przeglądu technicznego. Właściciele Uber co do wymagań samochodu preferują cztero lub pięcio drzwiowe sedany z rocznika powyżej 2002 roku. Każdy z kierowców musi dodatkowo przedstawić komplet dokumentów i zaświadczeń.

Uber – dokumenty dotyczące samochodu:

– dowód rejestracyjny,

– zaświadczenie z podbitym przeglądem technicznym,

– potwierdzenie opłacenie ubezpieczenia OC,

– stempel w dowodzie rejestracyjnym i wyciąg z licencji taksówkarskiej. 

Aby dopełnić wszystkich formalności, warto nawiązać współpracę z firmą zewnętrzną – na przykład z autoryzowanym partnerem marki Uber. Firma zewnętrzna zapewni Ci licencję na przewóz osób i zadba, by Twój pojazd spełniał standardy aplikacji i obowiązujące normy prawne. Dzięki niej zaoszczędzisz wiele czasu i będziesz mógł się na tym co najważniejsze, czyli na transporcie pasażerów.  

Co musi wiedzieć kierowca Ubera? Jak jeździć legalnie?

Coraz więcej osób wyraża chęć rozpoczęcia pracy jako kierowca Uber. Jak jeździć legalnie i spełnić wszystkie wymagania? Według litery prawa, pojazd, którym kierowca wykonuje przewozy powinien posiadać dwa lub więcej miejsca dla pasażerów, drzwi wychodzące z każdego boku nadwozia, zalegalizowaną gaśnicę przeciwpożarową,  trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, światło “kogut” z napisem “TAXI”, zestaw naprawczy lub koło zapasowe, homologację w przypadku instalacji gazowej. Praca w Uberze nie wymaga posiadania kasy fiskalnej ani zdania testu z topografii miasta, ponieważ rozliczenie i nawigacja ułatwia aplikacja mobilna. Warto na bieżąco śledzić przepisy dotyczące transportu. Wszystko po to, by każdy kierowca Ubera wiedział jak jeździć legalnie. 

Zalety pracy w Uberze

Czy już wiesz, jak zostać “Uberem”? Pora przejść do nieco przyjemniejszej części pracy za kółkiem. Jest wiele plusów dołączenia do społeczności Uber. Kierowcy doceniają elastyczną formę pracy, która daje im duże pole manewru. Mogą realizować się zawodowo w pracy na etacie lub prowadzić własny biznes. Obowiązki przewoźnika można pogodzić z wieloma zajęciami i ustalić sobie harmonogram według własnych preferencji. Inne zalety to możliwość poznania wielu ciekawych osób, możliwość zwiedzania miasta i wysoka pensja.  Zarobki kierowcy Ubera wynoszą nawet 2000 zł za przejechanie 20 godzin tygodniowo. Miesięczna pensja przewoźnika może sięgnąć nawet 12 000 zł.

Jak zostać kierowcą Ubera?

Aby zostać kierowcą Ubera, trzeba zainstalować na smartfon aplikację i założyć w niej profil kierowcy. Wszystkie powyższe dokumenty należy wysłać pod wskazany adres mailowy. Praca w charakterze kierowcy Ubera jest możliwa dopiero po pozytywnej weryfikacji konta. Kolejnym krokiem jest zaproszenie kandydata na spotkanie informacyjne, które pomoże mu poszerzyć wiedzę i poznać wszystkie istotne szczegóły. Jeśli każdy etap przebiegnie bez zastrzeżeń, możesz zacząć pracę w Uberze i ruszyć w drogę.

Przed tym jak zostaniesz kierowcą Ubera, warto skorzystać z usług firm pośredniczących. Rekomendowany partner marki Uber pomoże Ci uzyskać licencję na przewóz osób i dostosuje Twoje auto do aktualnych przepisów. Przykładem firmy świadczącej takiej usługi, jest firma [miejsce na Twoją reklame]. Jej szeroka oferta pozwoli Ci zyskać legalne zatrudnienie, gwarancję wypłaty środków na czas, licencję dla kierowców, zniżki na części oraz bonusy i premie. Dopełnij formalności bez stresu. To świetna alternatywa dla osób poszukujących stabilnego zatrudnienia, jakiego nie zapewnia samo korzystanie z aplikacji. Aby podjąć współpracę wystarczy założyć konto na Uber Driver i podać dane partnera w formularzu Uber. Umowa zostanie wysłana na Twój adres e-mail. Życzymy szerokiej drogi.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne