Strona głównaPoradyJakie lotki do darta?

Jakie lotki do darta?

Któż z nas nie grał nigdy w darta lub grę podobną do tej dyscypliny? Właśnie, dyscypliny. Dart jest profesjonalną rozgrywką sportową, ale nie tylko. Ma rzeszę fanów, którzy uwielbiają rzucać lotkami w tarczę wyłącznie dla rozrywki. Ile znamy lokali, pubów, czy sal zabaw, w których na ścianie wisi tarcza do gry w darta? Prawdopodobnie sporo. Nawet dzieci mają swój odpowiednik tej gry i najczęściej nazywają ją po prostu „rzutkami”.

Historia darta sięga angielskich pubów, które kultywowały ten rodzaj rozgrywki, a nawet zaczęły rywalizować ze sobą, organizując regularne rozgrywki gry w darta pomiędzy lokalami. Najprostszy zestaw elementów umożliwiających grę w darta nie jest drogi. Jednak nawet początkujący pasjonaci powinni znać się na jakości tarczy i lotek. Jakie lotki do darta są najlepsze? Sprawdźmy.

Lotki do darta

Często pojawiające się pytanie – jakie lotki do darta kupić?

Jakie lotki do darta są najlepsze? Czas to sprawdzić. Choć są niepozorne, to od nich wiele zależy. Każdy gracz powinien czuć się dobrze, podejmując aktywność przed tarczą. Zacznijmy od tych najmniej polecanych, czyli lotek wykonanych z plastiku, ponieważ zdarza im się ulec zniszczeniu, połamaniu znacznie częściej niż lotkom wykonanym z trwalszego materiału. Mimo to do nauki gry lub domowych treningów mogą okazać się całkiem przydatne. Zatem jakie lotki do darta kupić, jeśli nie plastikowe? Dobrze sprawdzają się te, które w składzie mają sporo wolframu. Czym jest wolfram? To nic innego jak rodzaj metalu, najczęściej wykorzystywany do tworzenia takich elementów, jak na przykład wiertła. Dzięki wykorzystaniu tak dobrego materiału nie będzie mowy o złamaniu się lotki, a gra z jej użyciem okaże się samą przyjemnością!

Zalety mosiężnych lotek do darta

Częstym materiałem, z którego oprócz plastiku wykonywane są lotki do darta, jest mosiądz. Lotki mosiężne pozostają lekkie i dobrze układają się w dłoni gracza. Dlatego często kupuje się je do gry amatorskiej, domowej. Być może graczy przekonuje również cena – lotki mosiężne są po prostu tanie. Jeśli ktoś zastanawia się, jakie lotki do darta wybrać, niech postawi na te wykonane ze stopu miedzi i cynku. Będą doskonałe na początek i treningi w domowym zaciszu. W okresie letnim poleca się montaż tarczy na zewnątrz, ponieważ spędzanie czasu na świeżym powietrzu ma wiele zalet.

Co musisz wiedzieć o lotkach do darta

Przede wszystkim, zanim dokona się zakupu, trzeba wiedzieć, jakie lotki do darta istnieją w ogóle na rynku. Zasadniczo mówi się o dwóch rodzajach lotek: soft tip oraz steel tip. Pierwsze z nich, soft tip, jak sama nazwa wskazuje, są miękkie, to znaczy – mają miękką końcówkę (na przykład plastikową) i są wprost idealne do gry z użyciem elektrycznej tarczy. Gdy gracze posiadają wytrzymałe tarcze sizalowe, powinni wybrać lotki o metalowych zakończeniach, czyli wspomniane steel tip. Co ważne, lotki plastikowe są bardziej uniwersalne. Można nimi grać niemal na każdym rodzaju tarczy, czego nie można powiedzieć o lotkach z ostrym, metalowym wykończeniem, które zepsułyby tarczę elektryczną. Jednak nawet najobszerniejsza wiedza z zakresu budowy rzutki, nie będzie tak pomocna, jak praktyka. Każdy gracz powinien samodzielnie przekonać się, którymi lotkami lepiej mu się gra – plastikowymi czy metalowymi i na tej podstawie dokonać ostatecznego wyboru.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne