Strona głównaOpinieIle zarabia lakiernik samochodowy?

Ile zarabia lakiernik samochodowy?

Lakiernik pracuje zazwyczaj w zakładach samochodowych. Najogólniej rzecz ujmując  praca lakiernika dotyczy blach pojazdów. Jako lakiernik samochodowy zarobki wahają się w zależności od wykonywanych obowiązków. Wykonywana praca lakiernika może dotyczyć nie tylko samochodów lecz także innych maszyn, posiadających metalowe elementy w swojej konstrukcji, do których zalicza się nawet statki. Do głównych zadań w pracy lakiernika należą:

 • przyszykowanie powierzchni blach do pokrycia ich odpowiednią warstwą lakieru
 • prace lakiernicze takie jak malowanie powierzchni  farbą lub lakierami przy użyciu sprzętu natryskowego
 • osuszanie pokrytej już powłoką lakierniczą blachy 
 • przeprowadzanie odpowiednich metod wykończeniowych polegających na utrwaleniu nałożonej powłoki lakierniczej
 • przeprowadzanie pomiarów przy użyciu konkretnych mierników w celu kontroli jakości powłok lakierniczych 
 • podstawowa kontrola jakości produktów

Lakiernik samochodowy – cennik

Wiedząc już czym zajmuje się lakiernik samochodowy omówmy cennik za świadczone przez niego usługi. Wiadome jest, że w zależności od osoby, na która trafimy, inaczej wyceni dla nas usługę. Dlatego warto przed wizytą zorientować się jaki cennik lakiernik samochodowy posiada. Pozwoli nam to na kontrole, podczas wizyty w warsztacie, zaproponowanej dla nas wyceny usługi. A jakie Wy macie metody, aby zawyżony cennik lakiernika samochodowego Was nie spotkał ? Podzielcie się swoimi metodami i spostrzeżeniami na forum.

Ile zarabia lakiernik samochodowy?

Musimy rozróżnić dwa rodzaje lakierników samochodowych w Polsce. W zależności od miejsca pracy wyróżniamy: 

 • lakiernik zatrudniony w fabryce samochodowej
 • lakiernik zatrudniony w warsztacie

Ten rodzaj zatrudnienia wpływa na to, ile zarabia lakiernik

Średnia płaca w Polsce w 2019 wynosiła 2800 zł netto. Zarobki lakiernika samochodowego wahały się od 1500 zł, zazwyczaj na stanowisku w warsztacie, do nawet 8 tys. zł. Te najwyższe zarobki lakiernik samochodowy może osiągać pracując w fabrykach. 

Nie zapominajmy o doświadczeniu oraz umiejętnościach, które mają bardzo duży pływ na to ile zarabia lakiernik. Jak w każdej innej pracy i tutaj im większe doświadczenie się posiada tym można negocjować dla siebie wyższe zarobki. Praca lakiernika wymaga umiejętności. Nabywanie ich najlepiej rozpocząć od ukończenia szkoły zawodowej lub technikum o profilu samochodowym. Na rynku pracy najbardziej liczy się doświadczenie. Zdobyta praktyka najlepiej uczy pracy lakiernika. Na rynku oferowane są także kursy zawodowe. posiadanie takiego kursu na pewno wpłynie na to ile zarabia lakiernik samochodowy. Jeżeli braliście udział w takim kursie podzielcie się na forum Waszymi opiniami. Chętnie dowiemy się jakie są Wasze doświadczenia. Im większe umiejętności oraz cechy takie jak dokładność, precyzyjność, sumienność, posiada lakiernik samochodowy tym może liczyć na wyższe zarobki

Praca za granicą jako lakiernik

Istnieje możliwość wyjazdu za granicę i tam rozpoczęcia swojej kariery jako lakiernik samochodowy. Coraz częściej młodzi decydują się na wyjazd. Ile zarabia lakiernik samochodowy w innych państwach? Najczęściej praca za granicą jako lakiernik jest najbardziej opłacalna dla Polaków w państwach:

 • Norwegia
 • Anglia
 • Niemcy
 • Francja

Najwyższe zarobki lakiernik samochodowy może osiągnąć w Norwegii. Tam praca lakiernika w serwisach samochodowych wyceniana jest w przeliczeniu na około 80 zł za godzinę. Jak można szybko policzyć daje to nawet 13 000 zł brutto miesięcznie ile zarabia lakiernik. Nieco mniej wyceniana jest praca lakiernika w Anglii. Ile lakiernik zarabia tam? Lakiernik samochodowy może liczyć w przeliczeniu nawet do 50 zł za godzinę swojej pracy. Jak widać praca za granicą jako lakiernik jest o wiele bardziej opłacalna w niektórych krajach. Jeżeli pracowałeś za granicą jako lakiernik podziel się z nami na forum swoim doświadczeniem.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne