Strona głównaPoradyCzy przepisy z Thermomixa pasują do Monsieur?

Czy przepisy z Thermomixa pasują do Monsieur?

Thermomix to ostatnio bardzo modne urządzenie kuchenne, które cieszy się dużą popularnością. Pomimo wysokiej ceny, wiele osób po nie sięga, ponieważ autentycznie ułatwia gotowanie i przygotowywanie wielu potraw. Robot samodzielnie kroi, gotuje na parze, odważa potrzebną ilość, miesza etc. Korzystanie z niego ogranicza się do wyboru przepisu z szerokiej bazy i postępowania ściśle zgodnie ze wskazówkami wyświetlającymi się na ekranie.

Przepisy bazowe i własne

Thermomix jest jednak dość drogi. Dlatego popularna jest również jego tańsza alternatywa o podobnych opcjach – Lidlomix, czyli Monsieur Cuisine. Można kupić go w sklepach Lidl. Pod względem funkcjonalności jest on nieco zbliżony. Tym, co go przede wszystkim odróżnia, jest dużo skromniejsza baza przepisów. Dlatego sporo osób zastanawia się, czy przepisy z Thermomixa pasują do Monsieur Cuisine?

Lidlomix w swojej najnowszej wersji wprowadził interesującą nowość, czyli możliwość dodawania do niego swoich własnych przepisów. Niestety, nie da się tego zrobić z poziomu aplikacji i niezbędne jest w tym celu zalogowanie się na swoje konto w przeglądarce. Kiedy to już się uda, musisz wybrać rodzaj swojego urządzenia, a następnie podać podstawowe dane o swoim przepisie, takie jak jego nazwa, zdjęcie, składnikie odżywcze, skrócony opis. Potem przychodzi pora na dodanie informacji o kolejnych etapach przygotowywania, w tym jego czasie oraz oczywiście listy konkretnych produktów potrzebnych do jej zrobienia. W taki sposób tworzy się również listę niezbędnych kroków, która wyświetlana jest potem na ekranie urządzenia. Następnie można przesłać przepis do weryfikacji, jeżeli ma zostać dodany do ogólnej bazy albo zdecydować się na korzystanie z niego tylko dla własnych potrzeb.

Jak przenieść przepisy z Thermomixa do Lidlomixa?

Właśnie w taki sam sposób działa to, czy przepisy z Thermomixa pasują do Monsieur z Lidla. Urządzenia mają bardzo podobne do siebie funkcjonalności, dlatego niewątpliwie przepisy są zbliżone. Można je w ręczny sposób dodawać do urządzeń. Co więcej, wiele osób zastanawia się, czy przepisy z Thermomixa pasują do Monsieur. Forum na ten temat jest pełne informacji, jak przeliczyć proporcje pomiędzy tymi sprzętami. To bardzo ważna informacja, ponieważ pod tym względem nieco się różnią między sobą. 

Oczywiście w tym celu trzeba mieć dostęp do przepisów Thermomixa. Jest on płatny. W internecie jest jednak tak naprawdę bardzo wiele przepisów stworzonych z myślą o tym urządzeniu, z których można skorzystać za darmo. Wielu blogerów wykorzystuje Thermomixa i tworzy przepisy właśnie z myślą o nim. Wystarczy więc je wykorzystać także do swojego Lidlomixa. Jednak na pytanie, czy przepisy z Thermomixa pasują do Monsieur, forum tematyczne nie ma dobrej odpowiedzi. Nie istnieje możliwość, aby dane dania bezpośrednio przesłać do sprzętu z Lidla. Trzeba to po prostu wpisać ręcznie. Ze względu jednak na podobną konstrukcję przepisów, nie jest to bardzo czasochłonne. Nie trzeba przeliczać samodzielnie gramatur, a potrawa na pewno będzie doskonale przygotowana także pod kątem przyprawienia. To wygodne i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Trzeba jednak pamiętać także o różnicach między poszczególnymi urządzeniami i dodawanych do nich nowych funkcjonalnościach. Z tego powodu przepisy z Thermomixa 3 sprawdzą się w Thermomixie 6, ale odwrotnie w niektórych przypadkach może być problem. Tak samo jest w Lidlomixie. Z tego powodu najlepiej samodzielnie prześledzić kroki podejmowane przez urządzenie i ewentualnie dopasować je na podstawie własnych doświadczeń.

Odpowiedź na pytanie, czy przepisy z Thermomixa pasują do Monsieur Cuisine z Lidla jest twierdząca. Jak najbardziej można je przenosić między tymi urządzeniami. Tym bardziej, że produkty te są do siebie bardzo podobne, ale różnić się mogą takimi elementami, jak pojemność misy. Tego rodzaju sprzęt świetnie nadaje się do eksperymentowania w kuchni.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne