Strona głównaTechnologiaJak zablokować YouTube?

Jak zablokować YouTube?

​​Bez wątpienia YouTube to jedna z najbardziej uzależniających witryn w internecie. Na całym świecie ludzie oglądają ponad miliard godzin filmów codziennie. Nic dziwnego, w końcu YouTube został zaprojektowany tak, aby cię wciągnąć. Wbudowane w YouTube algorytmy wyszukiwania, oparte na sztucznej inteligencji, działają z niesamowitą dokładnością, prezentując „polecane filmy”, których po prostu nie można zignorować. To szczególnie niebezpieczne dla dzieci, które mogą się łatwo uzależnić od prezentowanych tam treści. Jak zablokować dostęp do YouTube na komputerze? Oto kilka rad na blokadę YouTube.

Jak zablokować YouTube na komputerze Windows 10 i innych?

Kanały na YouTube są wypełnione zabawnymi, niewinnymi i edukacyjnymi filmami, które jednak przeplatane mogą być treściami nieodpowiednimi dla dzieci. Jak zablokować dziecku youtube na komputerze? Mogą być na to różne sposoby. Jednym z tych bardziej delikatnych jest próba zmiana algorytmu YouTube, by nie pokazywał więcej podobnych treści. W tym celu przejdź do sekcji „Historia” lub „Historia oglądania” w YouTube odpowiednio na urządzeniu mobilnym lub komputerze. Znajdź filmy pochodzące z nieodpowiedniego dla dzieci kanału i po prostu usuń je z listy. Powinno to w pewien sposób „nauczyć” algorytm YouTube, aby przestał wyświetlać rekomendacje z tego kanału. Można także podjąć bardziej radykalne kroki. Jak nałożyć blokadę Youtube na poszczególne filmy? Na stronie głównej YouTube znajdź film z kanału, który chcesz zablokować. Kliknij trzy pionowe kropki poniżej danego filmu i wybierz z menu rozwijanego opcję: „Nie interesuje mnie” lub „Nie polecaj kanału”. Podobnie, gdy oglądasz film i natrafisz na nieodpowiednią rekomendację, kliknij 3 kropki poniżej danego filmu i wybierz „Nie interesuje mnie”.

Jak zablokować dziecku YouTube na komputerze? 

Rodzice mogą blokować kanały YouTube za pomocą rozszerzeń przeglądarki, takich jak Video Blocker, na komputerach i laptopach używanych przez ich dzieci. Jak zablokować dziecku youtube na komputerze? Trzeba pod tym względem być zdecydowanie konsekwentnym. Pamiętaj o tym, że blokada tylko jednych treści wcale nie oznacza, że na innych kanałach nie pojawią się całkiem podobne. Z drugiej jednak strony przecież na YouTube są także treści edukacyjne, dlatego całkowite zablokowanie tej witryny nie zawsze jest doskonałym pomysłem. 

Jak zablokować YouTube na laptopie – ograniczenie czasu przed ekranem

Kolejnym sposobem na sprawowanie większej kontroli nad tym, co dziecko robi w internecie, jest skorzystanie z aplikacji ograniczających czas przed ekranem. Szczególnie niebezpieczne jest siedzenie przed monitorem w nocy, bo zaburza to dobowy rytm organizmu.

Aplikacją, która pomoże w tym, jak zablokować youtube na laptopie, jest niewątpliwie Mobicip. Pozwala ona na ustawienie harmonogramów korzystania z ekranu. Rodzice więc mogą decydować, w jakich oknach czasowych wymuszane będzie częściowe wyłączenie urządzeń. Na przykład można zdecydować, że blokada YouTube, ale także innych treści internetowych, pojawi się na dwie godziny przed porą snu dziecka.

Ograniczenia czasu korzystania z ekranu automatycznie ograniczają czas spędzany w YouTube. To jednak nie jest jedyna możliwość, jak zablokować YouTube na komputerze Windows 10. Kontrola rodzicielska i filtr YouTube Mobicip skutecznie zablokują nieodpowiednie treści w aplikacji i witrynie internetowej, gdy dzieci uzyskają do nich dostęp; zapewniając w ten sposób podwójną sieć ochrony.

Avast blokuje YouTube

Jeżeli Avast blokuje YouTube na twoim komputerze, masz kilka możliwości działania. Przede wszystkim zaktualizuj antywirusa do najnowszej wersji. Możesz również wyłączyć skanowanie HTTPS i blokowanie Avast Web Blocking. Innym sposobem jest zresetowanie Avasta do ustawień domyślnych. Dotyczy to oczywiście sytuacji, kiedy blokada YouTube jest niezamierzona.

Takie sposoby na to, jak zablokować dostęp do YouTube są proste do wdrożenia i dosyć skuteczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dzieci są sprytne. Co za tym idzie, są w stanie pokonać naprawdę sporo utrudnień. Najlepsze są te ograniczenia, które rodzice mogą bezpośrednio kontrolować.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne