Strona głównaRozrywkaJosef Bratan - kto to? Czy jest bratem Alberto? Wiek, wzrost, waga

Josef Bratan – kto to? Czy jest bratem Alberto? Wiek, wzrost, waga

Rap jest w Polsce niewątpliwie najbardziej lubianym gatunkiem muzycznym, jednak nie zawsze tak było. Pierwszy był chyba Taco Hemingway, jego kawałek Następna stacja z 2015 r. skradł serca milionów Polek i Polaków. Od tamtego czasu, co chwilę słyszymy o nowych nazwiskach podbijających rap scene. Jednym z nich jest Josef Bratan – kto to? Jakie jest jego pochodzenie? Josef Bratan – wzrost, wiek, data urodzenia, waga, prawdziwe imię i nazwisko. Czy Alberto i Josef Bratan to bracia? Wszystkie te kwestie rozpracowuje w poniższym artykule – zapraszam do lektury! 

Josef Bratan – kto to? Wiek, waga, pochodzenie

Josef Bratan – kto to? Josef Bratan jest raperem, który wydaje w wytwórni Malika Montany – GM2L. Z jakich kawałków możesz go znać? Na przykład z Wuwua, Kawasaki czy z Z Bratem Zarabiam Papier. W swoich piosenkach Josef Bratan dość często porusza temat rasizmu, którego on, Alberto i Malik Montana są ofiarami. Mężczyźni mają zagraniczne korzenie, co dla wielu Polaków jest wystarczającym powodem, by wobec raperów stosować mowę nienawiści. Mimo że Josef Bratan w swojej twórczości nawiązuje do rasizmu, to jego teksty są przepełnione przedmiotowym traktowaniem kobiet, co w rapie jest niestety dość naturalne. 

Josef Bratan – skąd pochodzi?

Ciemniejsza karnacja budzi zainteresowanie nie tylko rasistów, ale i fanów Bratana. Ludzie są ciekawi, skąd pochodzi raper i tworzą dużo wątków na forach w stylu: Josef Bratan – skąd pochodzi?, Czy Alberto i Josef Bratan to bracia?, Pochodzenie Josefa Bratana – wzrost, wiek, data urodzenia, waga. Jak widać, fani Bratana chcą wiedzieć o nim niemal wszystko. Jak podaje Wikipedia, Josef Bratan pochodzi z Angoli, czyli państwa położonego w południowo – zachodniej Afryce. Od dziecka mieszka jednak w Polsce, w Sulejówku.

Josef Bratan – imię i nazwisko

Czy Josef Bratan to prawdziwe imię i nazwisko rapera? Nie, jest to tylko jego pseudonim artystyczny. Jego prawdziwe imię i nazwisko to Joseph Simao.

Josef Bratan i Alberto – bracia?

Czy Alberto i Josef Bratan to bracia? To chyba jedno z częściej zadawanych pytań przez nowych fanów rapera. Josef Bratan i Alberto są braćmi i to braćmi raperami. Obydwaj mężczyźni należą do GM2L i wspólnie nagrali wcześniej wspomniany kawałek Z Bratem Zarabiam Papier. Alberto kojarzysz na pewno z piosenki Dwutakt – setki tysięcy Polaków do teraz na imprezach tańczą w rytm miejskiej dżungli z najsłynniejszego kawałka Alberto. Jest on starszy od Josefa i jako pierwszy wkroczył w szeregi wytwórni Malika. 

Josef Bratan – wiek, data urodzenia

Skoro kwestia Josef Bratan i Alberto, bracia czy nie bracia, jest już za nami, to przejdźmy do tego, ile raper ma lat. Z Wikipedii wynika, że Josef Bratan ma 27 lat. Od dziecka mieszka w Sulejówku, miejscowości położonej bardzo blisko Warszawy. Wikipedia nie podaje dokładnej daty urodzenia Bratana, więc jeśli chcesz złożyć mu urodzinowe życzenia, to musisz śledzić jego social media, na które na pewno wrzuci jakiś filmik z urodzinowej imprezy. 

Josef Bratan – wzrost, waga. High League

josef bratan w high league

Wzrost i waga Bratana mogą ciekawić osoby, które siedzą w temacie High League. O co z tym chodzi? Dla niewtajemniczonych: jest to coś w stylu Fame MMA, tylko trochę mniej popularne. Założycielem High League jest Malik Montana. Nic więc dziwnego, że bracia Simao walczyli właśnie w tej federacji. Osoby, które biją się na gali, trzeba najpierw dopasować do konkretnej kategorii wagowej. Źródła internetowe podają, że Josef Bratan ważył przed galą, która odbyła się pod koniec sierpnia 2021 r., 74 kg. Jego wzrost to aż 190 cm. Predyspozycje fizyczne i ciężkie treningi pozwoliły wygrać Bratanowi z Gabrielem Bystrzyckim, którego kojarzyć możesz jako Cesarza Narcyza. 

Josef Bratan i Malik Montana ofiarami rasizmu?

W miejscu, w którym kręcony był klip do Wuwua, pojawiło się kilka rasistowskich napisów na murach kamienic. Warszawska Praga słynie z tego typu zachowań, mieszka tam sporo niebezpiecznych ludzi. Malik Montana jest pochodzenia afgańskiego i polskiego, a Josef jak już wspominałam, angolskiego. Dla wielu osób, inny kolor skóry czy odmienne pochodzenie, jest powodem do nienawiści. Rasizm, homofobia i seksizm uwiły sobie w Polsce przytulne gniazdo, które jest pielęgnowane przez kolejne pokolenia. Niestety, nienawiść do odmienności jest jak wirus – w odpowiednich warunkach, z łatwością infekuje kolejne umysły. Wiele polskich rodzin przekazuje ją swoim potomkom przez wychowanie i wpajane idee. Ciężko wymagać od nastolatka, który dorasta w środowisku, które od pierwszych dni pierze mu mózg, żeby był otwartym człowiekiem i zmienił swoje myślenie. Niestety ani rasizmu, ani homofobii nie jest łatwo wyplenić. Oczywiście wina leży tylko i wyłącznie po stronie osób, które szerzą mowę nienawiści, ale jest to bardziej złożony problem. Rasizm bierze się nie tylko z wychowania, ale też ze środowiska, braku edukacji czy z Internetu. Wiele osób utożsamia wrogość do innych nacji, z miłością do ojczyzny – wszyscy wiemy co dzieje się na marszach z okazji Dnia Niepodległości… Ten dysfunkcyjny rodzaj relacji z Polską ma naprawdę wiele osób, widać to m.in. po liczbie fanów Wojciecha Olszańskiego, czy innych ekstremistów. 

Malik Montana, czyli człowiek #intuicjadohitów

Przyjrzyjmy się może postaci, która mocno przyczyniła się do sławy Josefa Bratana. Jak już wiesz, Malik Montana jest raperem, właścicielem wytwórni GM2L oraz założycielem High League. Jego początki to anglojęzyczny rap, który tworzył wraz z Sentino. Raperzy jednak pokłócili się i ich ścieżki się rozeszły. Kariera Malika nie ucierpiała na tym – mężczyzna jest obecnie jedną z popularniejszych osób w Internecie, jego Instagrama śledzi aż 1,2 mln osób. Malik ma niezłego nosa do tworzenia hitów. Kawałek Jagodzianki ma 55 mln wyświetleń, a Jetlag z DaChoyce odtworzono aż 33 mln razy – są to zdecydowanie jedne z częściej puszczanych piosenek na polskich imprezach i domówkach. Mimo że Malika nie słucham, to trzeba przyznać, że teksty jego utworów zapadają w pamięć bardzo szybko – zapewne nie ja jedna nucę na myśl o Maliku: Jedna tabletka to dopiero start… 

High League 

Nie ma wątpliwości, że Fame MMA wygrywa z High League w walce o popularność. Jednak mimo wszystko na galach High League również występuje wielu internetowych celebrytów. Kto znany walczył w tej federacji? Między innym Lexy, znana z Youtube  z TeamuX. Jest wiele plotek, że łączy ją coś z Malikiem, jednak oczywiście ciężko stwierdzić czy jest w tym choć trochę prawdy – show – biznes rządzi się swoimi prawami i wiele rzeczy, o których słyszymy, mija się z rzeczywistością. Wiele dram jest również ustawianych, aby rozpromować jakąś osobę lub wydarzenie. Wracając do High League, to z popularniejszych osób, które brały udział w walkach wymienić można jeszcze: Alberto, Dubiela, Natsu, Owce z WK, Fagate, Bonusa BGC i Edzia. Już za 4 dni, 20 czerwca, odbędzie się High League 4 EXTRA, na której zawalczy Bad Boy i Don Diego.

Udział w takich wydarzeniach jest bardzo dobrze opłacany. Przygotowania do walki trwają często kilka miesięcy i wiążą się z ogromnym stresem. Ja niestety nigdy nie zrozumiem fenomenu tego typu rozrywki. I nie żebym miała niewiadomo jak wysublimowany gust – po prostu nie lubię patrzeć, jak ludzie tłuką się na ringu, tylko dlatego, że dostali za to kupę forsy. Jasne, jest to sport jak każdy inny, ale cała otoczka High League czy Fame MMA jest dla mnie dość zabawna – jak czasem słucham konferencji, które odbywają się w ramach tych przedsięwzięć to ajj, jest to bolesne zarówno dla uszu, jak i umysłu. Jednak rozumiem, jest to konwencja, która najwidoczniej zdaje egzamin, skoro obie federacje nadal funkcjonują. Daj znać w komentarzu co myślisz o High League Malika – lubisz tę galę? Jeśli tak, to co najbardziej Ci się w niej podoba? Kto wygra poniedziałkową walkę: Bad Boy czy Don Diego?

Josef Bratan i słynne kurcze

Jakie jest ulubione słowo Josefa Bratana? Ewidentnie jest nim ukochane przez Polki i Polaków słowo kurcze, ale w tej brzydszej wersji 🙂 Raper tak uwielbia to wyrażenie, że w ciągu 15 sekund potrafi użyć go aż 6 razy – nie przesadzam, liczyłam! Cóż, rap rządzi się swoimi prawami, wiadomo. Jednak sposób wypowiadania się Bratana jest nawet jak na to środowisko, dość nietypowy. 

Alberto i Josef – nowy, wakacyjny hit

Malik Montana jest niezłym łowcą gwiazd – zarówno Josef Bratan jak i jego brat, Alberto są obecnie bardzo popularni. Bracia miesiąc temu wydali kawałek La Manga, który ma już 13 mln wyświetleń na Youtube. Piosenka ma mocno wakacyjny vibe i zapewne będą do niej tańczyć na klubowych parkietach dziesiątki tysięcy Polek i Polaków. Wytwórnia GM2L słynie z produkcji wielkich hitów, których teksty chodzą nam później uparcie po głowach. 

Zarówno Josef Bratan jak i Malik Montana mierzą się z rasistami. Opowiedzieli o tym we wcześniej wspomnianym utworze Wuwua. Myślę, że taka forma opowiedzenia o tym, z czym raperzy się mierzą, może trafić do całkiem dużego grona osób, a zwłaszcza tego młodszego. Z mojej strony bardzo polecam obserwować Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który uparcie walczy ze wszelkimi przejawami dyskryminacji – organizacja pozarządowa robi świetną robotę i sukcesywnie zgłasza do prokuratury zachowania rasistowskie, ksenofobiczne czy homofobiczne. Mowę nienawiści trzeba sukcesywnie zwalczać – nie możemy godzić się na to, aby nienawiść do inności się rozprzestrzeniała. 

Josefowi życzę sukcesów w dalszej karierze i może szerszego poruszenia wątku dyskryminacji, byłoby super gdyby tak popularne osoby działały publicznie i uświadomiły fanów (zwłaszcza tych nastoletnich), że inny kolor skóry, to po prostu inny kolor skóry, a nie powód do agresji. A Ty, co myślisz o muzyce Josefa Bratana? Jak spodobała Ci się najnowsza La Manga? Daj znać w komentarzu! 🙂

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne