Strona głównaOpiniePlanet Escape - opinie

Planet Escape – opinie

Jednym z bardziej rozwijających się obecnie polskich biur podróży jest Planet Escape. Opinie na jego temat wynikają przede wszystkim z faktu, że oferuje wyjazdy również do bardziej egzotycznych miejsc, takich jak Afryka czy Ameryka Południowa. Dzięki temu więcej osób może poznać bardzo atrakcyjne lokalizacje, dostępne w równie korzystnej cenie.

Czym wyróżnia się Planet Escape?

Tak naprawdę marka Planet Escape dopiero się rozwija. Oferta biura jest bardzo ekskluzywna i niewiele ma wspólnego z typowym biurem podróży. W zależności od wycieczki nie jest to forma zorganizowana. To znaczy danego kraju nie poznaje się w grupie. Zamiast tego Planet Escape stawia na indywidualne zwiedzanie zgodnie z przygotowanym wcześniej planem. Na przykład w Namibii po przylocie na miejsce oczekiwać będzie na ciebie samochód, którym samodzielnie poruszać się będziesz między miejscami noclegu, mając ściśle przygotowany plan. W innych miejscach po przylocie odbywają się indywidualne wycieczki z miejscowymi przewodnikami.

Każdy uczestnik wyjazdu z Planet Escape może skorzystać ze specjalnego boxa, czyli indywidualnie stworzonego przewodnika, który pozwala na samodzielnie sprawdzenie trasy wyjazdu i wszystkich informacji o kolejnych punktach wycieczki. Doskonałe zaplanowanie trasy przez osoby, które mają w tym duże doświadczenie i na miejscu były nie raz, to kolejny atut takiej formy podróżowania.

Jaki jest sposób podróżowania z Planet Escape?

Pomimo że Planet Escape nie oferuje klasycznej opieki pilota, to cały czas sprawuje nadzór nad turystą. W razie jakichkolwiek problemów można skorzystać z całodobowego numeru alarmowego biura podróży, a w wielu miejscach także z pomocy anglojęzycznego przedstawiciela biura na miejscu. 

Daje to więc z jednej strony ogromną swobodę, ale z drugiej – także poczucie bezpieczeństwa. Co bardzo istotne, podróże odbywają się do miejsc bezpiecznych, gdzie turyści mogą czuć się swobodnie. Wszystko jest również zorganizowane w taki sposób, by poszczególne etapy podróżowania były do siebie dopasowane. W przypadku niektórych destynacji, przejazdy na miejscu odbywają się samochodem lub busem z prywatnym kierowcą. Odbywają się także indywidualne wycieczki z lokalnym przewodnikiem na miejscu do miejsc wskazanych wcześniej w ofercie. Opieka więc cały czas jest, a jednocześnie turyście zostawia się naprawdę dużą swobodę. To ogromna szansa dla osób marzących o zwiedzeniu najbardziej odległych, egzotycznych miejsc na świcie (na przykład Wyspy Cooka), a jednocześnie nie mających czasu i odpowiednich informacji do samodzielnego zorganizowania takiego wyjazdu. 

Zgodnie z tym jakie o Planet Escape opinie znaleźć można w internecie, to hybrydowa forma spędzania wakacji. Wykupuje się usługę, w skład której wchodzą elementy wymienione w ofercie i w podpisanej umowie. Jednocześnie nie jest się związanym grupą i innymi ludźmi w kwestii spędzania czasu. W wycieczkach, na których samodzielnie prowadzi się samochód, tak naprawdę jest czas na zwiedzanie we własnym tempie. Co istotne, można poświęcić na daną atrakcję tak wiele czasu, jak to jest potrzebne. Daje to poczucie lepszego poznania danej destynacji, co nie jest zawsze możliwe w przypadku grupowego zwiedzania. Zgodnie z tym co mówią o Planet Escape opinie osób, które skorzystały już z usług tego organizatora, tego rodzaju wczasy są stuprocentowe. Dają szansę odpocząć w miejscach, do których nie zawsze docierają klasyczne wycieczki. Dodatkowo wszelkie elementy podróży wybiera się samemu. Można zdecydować się na przykład na nocleg w wybranym przez siebie standardzie. 

Każda osoba planująca wyjazd z Planet Escape liczyć może na indywidualną opiekę. Oznacza to dopasowanie parametrów wyjazdu do oczekiwań turysty, ale także poczucie bezpieczeństwa. Nie trzeba się już martwić bookowaniem lotów, wykupieniem ubezpieczenia, a w wielu przypadkach nawet załatwieniem wizy, ponieważ to wszystko będzie zorganizowane. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne