Strona głównaTurystykaSamotnie na wakacje? Pomysł na samotne wakacje

Samotnie na wakacje? Pomysł na samotne wakacje

Wakacje kojarzą się z czasem spędzonym z najbliższymi osobami. Coraz częściej decydujemy się jednak na wyjazd w pojedynkę, a rozwiązanie to wydaje się mieć więcej zalet, niż może się początkowo wydawać. Gdzie jechać samotnie na wakacje, aby spędzić urlop w wartościowy sposób?

Samotne wakacje za granicą – najlepsze kierunki

Błogich chwil wypoczynku najlepiej zaznawać w – posłużmy się tym klasycznym cytatem z Rejsu – pięknych okolicznościach przyrody. Trudno wyobrazić sobie idealny urlop bez spędzenia przynajmniej kilku dni na leniwym plażowaniu. Wydaje się, że wyjazd w pojedynkę wyklucza taką możliwość – z kim wtedy porozmawiać lub napić się drinka w okolicznym „beach barze”? Okazuje się, że wyjazdy do Grecji, Hiszpanii, Włoch, Tajlandii oraz na Sri Lankę to znakomite warunki do zawarcia nowych znajomości. Liczba osób, które decydują się na wypoczynek w popularnych kurortach, gwarantuje pewność znalezienia w tłumie urlopowiczów przynajmniej jednej „bratniej duszy”. Taki pomysł na samotne wakacje mają najczęściej młodzi ludzie, dlatego kompanów i kompanek do wspólnego spędzania czasu warto szukać w klubach, dyskotekach oraz pubach. Dodatkowo podróż w pojedynkę nie jest oznaką naiwności życiowej – otwiera ona bowiem horyzonty i perspektywy, które są często ograniczone przez wąskie grono znajomych lub przyjaciół.

Gdzie samotnie na wakacje? Solo nie oznacza nudy!

Coraz większą popularnością cieszą się również wyjazdy wypoczynkowe, które w założeniu są nastawione na samotność. Bodźce w najbliższym otoczeniu – zarówno w postaci wszechobecnego Internetu oraz urządzeń elektronicznych, jak i nadmiernej liczby ludzi – sprawiają, że poszukiwanie „oddechu” wydaje się być zupełnie naturalne. Takie samotne wakacje najlepiej spędzić z dala od zgiełku miast, w otoczeniu pięknej natury. Znakomitym wyborem są wówczas górskie szlaki, na których prawdopodobieństwo spotkania turystów jest stosunkowo niewielkie. Oczywiście, poszukując szumu wodospadów, śpiewu ptaków i kojącego szumu wiatru, wybór popularnych górskich kurortów nie będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. W przypadku Bieszczadów lub Karkonoszy sytuacja ta będzie diametralnie inna, ponieważ te kierunki są znacznie rzadziej oblegane przez podróżnych. Pomysł na samotne wakacje sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób, które na co dzień zamieszkują w centrach dużych miast. Tego typu urlop jest gwarancją odpoczynku – fizycznego i psychicznego!

Gdzie na samotne wakacje w Polsce?

Poszukiwania ucieczki od zatłoczonych miast dotyczą jednak zaledwie odsetka podróżujących. Wakacje solo mogą również wynikać z trudności w dostosowaniu terminu urlopu do możliwości najbliższych przyjaciół. Z tego powodu samotnie na wakacje można również pojechać z założeniem poznania na miejscu kompanów i kompanek do towarzystwa. W przypadku Polski najczęściej wybieranymi kierunkami są Gdańsk, Sopot, Kołobrzeg oraz Łeba. W miejscach tych życie wzmaga się w miesiącach letnich, co jest gwarancją spotkania ciekawych osób. Samotne wakacje nad Morzem Bałtyckim stanowią namiastkę tego, z czym można zetknąć się w zagranicznych kurortach wakacyjnych. Niezależnie od wybranego kierunku urlopu, do takich miast przybywa każdego sezonu ogromna liczba podróżnych, z których każdy posiada podobne zamiary – spotkać interesujące osoby i się dobrze bawić!

Dla wielu osób największym problemem nie jest wybór miejsca urlopu, lecz sposób zapoznania się z nowymi osobami. W społeczeństwie wydaje pojawiać się coraz większa niechęć do wchodzenia w bezpośrednie kontakty z przypadkowo poznanymi osobami. W kontekście wakacji zasada ta nie powinna mieć jednak zastosowania w praktyce, ponieważ urlop jest idealnym czasem na takie działania. Być może właśnie w tym miejscu na podróżujących solo czeka nowa grupa świetnych znajomych lub nawet prawdziwa miłość? Alternatywą dla poznawania ludzi w miejscach towarzyskich są również media społecznościowe oraz portale randkowe, które udostępniają opcje ukierunkowane na poszukiwanie nowych znajomości. Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się, gdzie spędzić samotne wakacje, po prostu wybierz kierunek, a pozostała część planu zrealizuje się samoistnie!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne