Strona głównaPrzemysłEkomiał - opinie. Czy nadaje się do pieca na ekogroszek?

Ekomiał – opinie. Czy nadaje się do pieca na ekogroszek?

Ile kosztuje ekomiał? To ten moment, kiedy desperacja coraz bardziej zagląda w oczy. Ekogroszek kosztuje krocie i nie wiesz, jak masz zabezpieczyć się na zimę. Choć nigdy wcześniej nie przyszłoby Ci do głowy korzystać z tego rozwiązania, teraz zastanawiasz się, czy ekomiał do pieca na ekogroszek niczego nie zniszczy. 

W nerwach przeglądasz oferty i słyszysz całkiem pozytywne opinie. Ludzi są wręcz zachwyceni, a niekiedy uważają, że zakupiony ekomiał ma właściwości, jakich nie powstydziłby się tak lubiany ekogroszek. W dodatku ta wcześniej niezauważana alternatywa, u innych się sprawdza. Może warto więc spróbować? To, ile kosztuje ekomiał, również kusi, bo przecież słyszysz ciągle, że jest taki tani. Według innych cena ekomiału osiąga ten sam poziom, co ekogroszek jeszcze parę lat temu. 

W obliczu kosmicznych cen ekogroszku i brakach tego kruszcu na składach trzeba sobie radzić i szukać alternatyw. Zobaczmy więc, czym różni się ekomiał, a ekogroszek i czy naprawdę jest to tak opłacalne, jak mówią inni. 

Sprawdź: Ekogroszek kolumbijski – opinie, cena, kaloryczność, opinie ludzi na forum

Ekomiał – opinie

Zacznijmy od tego, co mówią inny, czyli ekomiał – opinie. Do tej pory pewnie niewiele wiedziałeś i zupełnie się nie zastanawiałeś nad tym opałem. Skoro masz piec na ekogroszek, to logiczne jest używanie ekogroszku. Czy ekomiał do pieca na ekogroszek w ogóle się nada? Najtrafniejsze opinie o ekomiale można znaleźć na forach internetowych, gdzie też się udajemy, by poznać doświadczenia innych. 

Ekomiał ma opinie szczególnie sprzed kilku lat. Tych najświeższych jest niewiele, ale widać, jak zmieniło się postrzeganie tego kruszcu. Dawniej ludzie narzekali na to, że spalanie ekomiału generuje dużo popiołu, a jest zdecydowanie mniej ekonomiczne. Ekomiał, a ekogroszek, to były dwa zupełnie różne światy i ten pierwszy nie miał zbyt dużo popleczników.

Jednak w czasach kryzysu, z jakim musimy się mierzyć i ekogroszku, na który wielu zwyczajnie nie stać znośną, a nawet całkiem dobrą alternatywą stał się ekomiał. Opinie spojrzały na niego łagodniej i choć przyznają, że jest mniej kaloryczny, a także że dosyć mocno pyli, to są to kwestie do zaakceptowania. Wygrało więc to, ile kosztuje ekomiał.

Sprawdź: Ekogroszek z Kazachstanu – opinie, cena, parametry, gdzie kupić?

Ekomiał, a ekogroszek

Jeśli nadal zastanawiasz się, czym różni się ekomiał, a ekogroszek, to działa to na podobnej zasadzie co ekogroszek – węgiel. Ekomiał to opał stworzony na bazie wysokiej jakości węgla, który został poddany obróbce mechanicznej, by osiągnąć mniejszą granulację.

Pozostałe cechy, takie jak kaloryczność, czy zawartość popiołu, zależne są w dużej mierze od jakości węgla, z którego został stworzony, a także od producenta. Wszystkie wartości są zawsze wypisane i najlepiej, jeśli będą niewiele niższe od tych, przypisanych do ekogroszku. 

Jak widzisz ekomiał, a ekogroszek wcale nie muszą mieć między sobą takich wielkich różnic. 

Tak jak mówią opinie, jest to całkiem przyzwoita alternatywa, która jest w dodatku tańsza, a nie wpływa negatywnie na cały proces ogrzewania.

Ekomiał do pieca na ekogroszek?

To, czy ekomiał do pieca na ekogroszek w ogóle się nada, jest jedną z głównych obaw, które odstraszają wielu ludzi od spróbowania. Oczywiście może to być jak najbardziej prawda, wszystko zależy od Twojego pieca i tego, czy przyjmuje on tego rodzaju opał. 

Jednak na pocieszenie powiem Ci, że jest na to spora szansa. Bardzo dużo pieców nie ma nic przeciwko ekomiałowi, a wręcz przeciwnie, chętnie go spala z racji jego małych grudek, które bez problemu wszędzie się mieszczą. Największym problemem z piecami na ekogroszek mają właśnie kostki węgla, który może w pewnych modelach być zwyczajnie za duży. 

Natomiast ekomiał do pieca na ekogroszek, powinien się jak najbardziej sprawdzić, choć oczywiście musisz pamiętać o sprawdzeniu, czy Twój model go przyjmie. Nie obiecuję, że tak będzie, ale są na to spore szanse. 

Ekomiał cena? Ile kosztuje ekomiał?

Teraz pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje ekomiał. Cena jest w tym przypadku głównym czynnikiem, dla którego większość w ogóle rozważa tę opcję. Zapewne sprawdziłeś już, czy ekomiał do pieca na ekogroszek u Ciebie w domu będzie dobrym rozwiązaniem. Pełen wiary i nadziei chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje ekomiał. Cena niestety może Cię w tym momencie nieco rozczarować. To, ile kosztuje ekomiał, również się zmieniło. Jak wszędzie i w tym przypadku kwota skoczyła sporo w górę. Dawniej cena za ekomiał wynosiła około 600-800 zł. Teraz można go dostać dopiero od 1355 zł. Ekomiał, a ekogroszek niestety i pod względem dostępności nie różni się jakoś szczególnie. Jest on co prawda mniej pożądany, przez co nieco łatwiej go upolować, jednak nadal jest to dosyć trudne.

Choć, jak widzisz, cena za ekomiał również wzrosła, wielu ludzi przekonało się do niego i chętnie kupują i używają ekomiał. Opinie są zdecydowanie bardziej pozytywne niż kilka lat wcześniej, gdy ekogroszek był normalnie dostępny i tylko co poniektórzy chcieli szukać tańszych rozwiązań. Teraz, różnica w cenie nie jest już tak duża, choć nadal może być opłacalna. Jeśli masz możliwość zastanawiać się „ekomiał, a ekogroszek”, to przemyśl jeszcze tę kwestię. Natomiast jeśli w desperacji szukasz ostatniej deski ratunku, spróbuj i przekonaj się na własnej skórze.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne