Strona głównaPracaDostawca pizzy - zarobki, wymagania, opinie

Dostawca pizzy – zarobki, wymagania, opinie

Praca na stanowisku dostawcy pizzy polega na dostarczaniu do klientów zamówionej pizzy w restauracji. Podjąć tą pracę może każdy, ponieważ do rozwożenia pizzy nie potrzeba samochodu, a coraz częściej dostawcy poruszają się na skuterach, czy nawet na rowerach. Pożądana jednak jest, u osób chcących podjąć pracę jako dostawca pizzy, kultura osobista czy umiejętność nawiązywania kontaktu z klientem. To jednak on buduje wizerunek firmy, ponieważ ma z nim bezpośrednią styczność i klient kreować opinię o restauracji będzie na podstawie tego, jak ich obsłuży dostawca. To istotne, z racji tego, że istnieje możliwość komentowania i wydawania opinii w Internecie danym usługą. Ważna jest też znajomość topografii miasta, ponieważ ułatwi to poruszanie się i szybsze dostarczenie pizzy. 

Ile zarabia dostawca pizzy?

Stawka godzinowa wynosi od 10 do 24 zł brutto. Zazwyczaj jest to 2400 zł netto. Ile zarabia dostawca pizzy z własnym samochodem? Średnie wynagrodzenie waha się pomiędzy 4000 a 5000 zł. Jednak uwzględnić należy koszty paliwa i eksploatacji samochodu, jeżeli nie jest to samochód służbowy. Po odliczeniu tych wydatków jest to około 3000 zł. W przypadku korzystania z samochodu służbowego zazwyczaj kierowcy rozliczają się na podstawie przejechanych kilometrów. Według niektórych dostawców pizzy opinii bardziej opłacalne jest poruszanie się własnym samochodem. Ile więc zarabia dostawca pizzy z własnym samochodem? Wszystko zależy od jego samochodu, a także ceny paliwa. Dodatkowo zarobki dostawców pizzy są większe o napiwki, które otrzymują od klientów, a nie są one rozliczane z restauracją. A więc zarobki dostawcy pizzy mogą być dosyć wysokie. Mogłoby się wydawać, że zarobki z rozwożenia pizzy są niewielkie i nie jest to opłacalna praca. Ale największe zapotrzebowanie i bardzo często najwięcej zamówień jest podczas weekendów czy wydarzeń sportowych, ponieważ to wtedy najczęściej ludzie zamawiają pizzę do domów. Pracę jako dostawca pizzy można więc potraktować jako pracę dorywczą jedynie na weekendy i również zarobić niemałe pieniądze. Wiele restauracji oferuje przeróżne profity, jak darmowy posiłek lub zniżkę albo dodatkowe płatne godziny pracy w weekend lub w godzinach nocnych. 

Praca jako dostawca pizzy ma dużo zalet, ale niestety również wad. Jeżeli chodzi o zarobki dostawcy pizzy nie mają na co narzekać. Ale rozwożenie pizzy może być niebezpieczne. W Internecie jest wiele opinii dostawców pizzy, byłych lub nadal pracujących, którzy przytaczają sytuacje, w których ich napadnięto podczas rozwożenia pracy. Stąd też bezpieczniejsze jest rozwożenie pizzy samochodem. Wśród negatywnych opinii o dostawcy pizzy jako pracy, najczęściej dotyczą one osób, które rozwożą pizzę na skuterach lub rowerach. Wiąże się to z trudnymi czasem warunkami atmosferycznymi, jak deszcz czy śnieg. O wiele łatwiej rozwozić pizzę w słoneczną pogodę. Pomimo, że łatwiejsze i szybsze jest poruszanie się po mieście za pomocą jednośladów, a zarobki z rozwożenia pizzy są podobne jak w przypadku dostarczania jej samochodem, niestety trzeba wziąć pod uwagę pogodę. Z tym problemem nie muszą się mierzyć dostawcy, którzy poruszają się samochodem, ponieważ bezpieczeństwo zapewnia im samochód.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne