Strona głównaZakupyNajlepsze stopery do uszu

Najlepsze stopery do uszu

Dobre zatyczki do uszu będą nam niezbędne nie tylko w momencie, kiedy chcemy się wyspać. To odpowiednie zabezpieczenie również przed bardzo głośnymi dźwiękami. Są niezbędne np. przy pracy na budowie. Najbardziej popularne są silikonowe zatyczki do uszu, ale można również znaleźć ich inne rodzaje, które na pewno przydadzą nam się w naszej pracy.

Jakie są najlepsze stopery do uszu?

Istnieją różne rodzaje stoperów do uszu, ale niektóre z nich są bardziej skuteczne. Warto wiedzieć też gdzie kupić zatyczki do uszu. Profesjonalne zatyczki do uszu można kupić w sklepach budowlanych i są najczęściej na dziale, związanym z odzieżą ochronną. Dobre zatyczki do uszu są również dostępne w niektórych aptekach. Warto wcześniej przeczytać na forum zapytanie stopery do uszu – opinie, by znaleźć najlepsze stopery do uszu, potrzebne np. w naszej pracy zawodowej.

Dobre zatyczki do uszu nie muszą być drogie – te znajdziemy już za około 5 zł za parę. Wyróżniamy m.in. silikonowe zatyczki do uszu. Są wykonane z medycznego silikonu, który co ważne nie uczula nas oraz sprawia, że zatyczki idealnie dostosowują się do przewodu słuchowego. Te zatyczki do uszu są uznawane również za najlepsze zatyczki do uszu, ponieważ łatwo dostosowują się do anatomicznej budowy przewodu słuchowego i są łatwe w użytkowaniu. Poleca się je osobom, które mają wrażliwą skórę, ponieważ nie uczulają. Są idealnym zabezpieczeniem przed hukiem, dlatego często stosuje się je na budowach, ale również prawidłowo chronią przed wodą. Profesjonalne zatyczki do uszu są również wykonane z pianki poliuretanowej. Ten materiał miały również pierwsze, dobre zatyczki do uszu, produkowane w latach 70’. Ogromnym plusem tych zatyczek jest fakt, że pianka poliuretanowa rozpręża się, po włożeniu jej do zewnętrznego kanału słuchowego. Zatykają go w całości, co daje bardzo dobre wyciszenie oraz dobrze dostosowują się do ucha.

Nieco tańsze, ale również dobre zatyczki do uszu, to te wykonane z wosku. Wykonane są z bawełny i nasączone mieszanką wosku, parafiny oraz wazeliny. Pod wpływem ciepła naszych dłoni łatwo je zgnieść oraz dostosować do kształtu uszu. Są bardzo plastyczne i mogą być wielokrotnie używane. Warto sprawdzić również gdzie można kupić zatyczki do uszu, ponieważ te profesjonalne zatyczki do uszu będą dostępne wyłącznie w sklepach budowlanych, natomiast woskowe, czy silikonowe zatyczki do uszu kupimy nawet w aptece. Wiedząc już jakie stopery do uszu, gdzie kupić oraz jakie są między nimi różnice, warto też wiedzieć mając zatyczki do uszu – jak zakładać poprawnie stopery do uszu.

Zatyczki do uszu – jak zakładać

Nawet najlepsze stopery do uszu nie pomogą nam, jeśli nie będziemy wiedzieli jak je zakładać. Po przeczytaniu stopery do uszu opinie, dowiemy się pewnie jak z nich skorzystać i gdzie można kupić zatyczki do uszu. Jeśli chodzi o zapytanie zatyczki do uszu jak zakładać, to wiele zależy od ich rodzaju. Woskowe stopery do uszu najlepiej wcześniej ogrzać w dłoniach i ułożyć w kształt stożka, a następnie dopchnąć do kanału słuchowego, by dobrze do zatykały. Silikonowe stopery do uszu najlepiej włożyć tak, by lekko odstawały od kanału słuchowego. Podobnie gumowe zatyczki do uszu, czy inne profesjonalne zatyczki do uszu, wykonane np. z pianki poliuretanowej. Stopery do uszu czyścimy za pomocą wody z mydłem i osuszamy ręcznikiem bawełnianym bądź papierowym. W razie potrzeby można je również odkazić. Przed włożeniem ich do uszu należy umyć zarówno zatyczki jak i dłonie, by nie wprowadzić sobie zarazków do ucha.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne