Strona głównaOpinieOTIS - statystyki, opinie, praca, rekrutacja

OTIS – statystyki, opinie, praca, rekrutacja

Ile razy w ciągu tygodnia korzystasz z windy? Bez wątpienia  jest to jeden z lepszych wynalazków dzisiejszych czasów, a zawdzięczamy to między innymi amerykańskiej firmie OTIS, która jest największą firmą na świecie produkującą windy, ale nie tylko, w ich ofercie znajdziemy również ruchome schody oraz chodniki. Firma jest w posiadaniu United Technologies Corporation. W dzisiejszych czasach ciężko jest sobie wyobrazić jak wyglądałby świat bez wind czy ruchomych schodów, jest to zdecydowanie spore ułatwienie w codziennym życiu. Wystarczy pomyśleć o powrocie ze sklep z pięcioma torbami zakupów i braku windy na szóste piętro w bloku, z pewnością nie jest to zbyt korzystna wizja.

Urządzenia firmy OTIS są używane w znanych budynkach na całym świecie, takich jak: wieża Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku czy Burdż Chalifa w Dubaju.

Firma posiada około 2,5 miliona urządzeń, z których korzystają przedsiębiorstwa na całym świecie. Wliczają się w to nie tylko windy ale też chodniki i schody ruchome. 

OTIS – statystyki

Na ten moment szacowana liczba urządzeń firmy OTIS, które są w użytku na całym świecie to około 2,4 miliona. Firma ta zatrudnia niecałe 70 000 pracowników, a jej przychody szacuje się na 13 miliardów dolarów amerykańskich. Firma OTIS posiada fabryki na całym świecie. Na ten moment można ją znaleźć w 190 krajach.

OTIS jest również pierwszą firmą, która zainstalowała dwupokładową windę w 1931 r. w Nowym Jorku. Do winy dwupokładowej mogą wejść ludzie z dwóch kolejnych po sobie pięter. Jest ona bardziej wydajna, ponieważ może pomieścić dwa razy więcej ludzi niż zwykłe windy, które spotykamy w budynkach. 

OTIS – opinie

Opinie na temat pracy są jak zwykle bardzo zróżnicowane, ale nie brakuje dobrych słów odnośnie porządnej wypłaty czy licznych benefitów. Na wielu stronach można znaleźć opinie o tej firmie i w zdecydowanej większości króluje ona w rankingach. Jest ona pierwszym wyborem wielu przedsiębiorstw. Wyprzedza tym samym takie marki jak Mitsubishi, Schindler czy Kone, mimo że firmy te również cieszą się dobrą opinią. OTIS tworzy swoje windy z pomocą technologii GEN 2, czyli za pomocą dźwigów, które spełniają nasze potrzeby. Dzięki niemu ruch windy jest bardziej płynny i cichy. Dzięki korzystaniu z Gen 2, OTIS redukuje również zużywanie energii aż o 75 % w porównaniu do innych firm, które korzystają ze zwykłych napędów, które nie są regeneracyjne. Firma OTIS sprzedała już ponad milion urządzeń, które są napędzane właśnie tym dźwigiem. 

OTIS – praca, zarobki, rekrutacja

Firma posiada również siedziby swojej firmy w Polsce, jeśli kogoś to zainteresowało to w Internecie można znaleźć wiele ofert pracy na różnych stanowiskach. Firmy w Polsce poszukują pracowników na wiele stanowisk, z każdej dziedziny. Przykładowo inspektor BHP, HR, mechanik, administracja, przedstawiciel handlowy, utrzymanie ruchu, oprócz pracy biurowej są też oferty dla pracowników, których bardziej interesuje praca fizyczna na przykład na produkcji. Głównie są to oferty z większych miast.  Decydując się na pracę w firmie OTIS możesz spodziewać się różnych rodzajów benefitów, takich jak opieka medyczna; nauka języków obcych – szczególnie angielskiego;wyjazdy integracyjne; opłacone karty na święta i wiele innych. Rekrutacja przebiega w czterech etapach. Etap pierwszy – podstawowy, czyli złożenie CV w firmie, następnie etap drugi po stronie pracodawcy – selekcja wszystkich zgłoszeń, następnie przechodzimy do rozmowy telefonicznej z kandydatem na odpowiednie stanowisko oraz na ostatnim etapie jest to spotkanie się osobiście z rekrutantem. 

OTIS w rankingu najlepszy firm

Firma jest na pierwszym miejscu w rankingach na podstawie przychodów oraz ilości sprzedanych urządzeń. Pod spodem lista firm, które znajdują się dużo niżej biorąc pod uwagę właśnie przychody. Na pierwszym miejscu OTIS – ok. 13 miliarda dolarów. Na trzech następnych miejscach wraz z dochodem około 12 miliardów dolarów znajdują się: Schindler, Mitsubishi Electric, Kone. I na miejscu piątym firma ThyssenKrupp z przychodem niecałych 8 miliardów dolarów.

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne