Strona głównaTechnologiaNamierzanie telefonu - sprawdź historię lokalizacji

Namierzanie telefonu – sprawdź historię lokalizacji

Nowoczesne technologie i rozwiązania pozwalają nam na codziennie korzystanie z usług, które jeszcze do niedawna wydawały się nieosiągalne. Dobrym przykładem może być tutaj lokalizowanie telefonów i sprawdzanie historii ich położenia. Może się to okazać wyjątkowo pomocne zarówno w przypadku rodziców, którzy chcą mieć kontrolę nad urządzeniem dziecka, jak i w przypadku dorosłych użytkowników, którzy chcą w ten sposób zwiększyć bezpieczeństwo swojego urządzenia. Dlaczego warto zadbać o takie rozwiązanie i jakie ryzyka niesie za sobą utrata fizycznego dostępu do telefonu? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.Kopiuj HTMLKopiuj tekst

Dlaczego warto zadbać o usługę lokalizowania telefonu?

Czy aplikacja lub usługa umożliwiająca namierzenie telefonu może realnie zwiększyć nasze bezpieczeństwo? Okazuje się, że jak najbardziej. Przede wszystkim sprawia ona, że zgubienie urządzenia czy jego kradzież nie muszą oznaczać ostatecznej utraty naszego telefonu. Pozwalają też spokojnie spać rodzicom, którzy chcą mieć większą kontrolę nad urządzeniami swoich dzieci. Z rozwiązania takiego chętnie korzystają zresztą także pracodawcy, którzy powierzają swoim podwładnym firmowy sprzęt. Narzędzie Lokalizo zapewnia takie możliwości. Lokalizacja do jednak nie wszystko. Poza samym namierzaniem warto także zadbać o możliwość zdalnego zablokowania telefonu czy nawet wymazania jego pamięci wewnętrznej. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze zdjęcia, dokumenty czy inne wrażliwe dane nie wpadną w niepowołane ręce i nie zostaną wykorzystane przeciwko nam (na przykład do wyłudzenia pożyczki na nasze dane osobowe). Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań, które oferują różne spektrum usług. Jak wybrać takie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Jaką aplikację do namierzania urządzenia wybrać?

W pierwszej kolejności warto zaznaczyć, że skorzystać możemy z bezpłatnych rozwiązań, które oferują możliwość namierzenia telefonu, zablokowania go czy zdalnego wymazania jego pamięci. Nie brakuje także płatnych rozwiązań, które dają znacznie większe możliwości. Dobrym przykładem może być tutaj serwis Lokalizo.pl i połączona z nim aplikacja. Rozwiązanie to pozwala między innymi na namierzenie telefonu w czasie rzeczywistym (na podstawie sygnału BTS czy Wi-Fi), sprawdzenie historii jego położenia czy uzyskania dostępu do rejestru połączeń i kopii wiadomości tekstowych. Takie rozwiązanie może zainteresować na przykład wcześniej wspomnianych rodziców i opiekunów. Pamiętać należy, że do właściwego działania aplikacja wymaga odpowiedniej konfiguracji (między innymi zainstalowania na namierzanym telefonie). Przed skorzystaniem z tego rozwiązania warto więc sprawdzić jego regulamin, cennik i zasady działania.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne