Strona głównaOpinieRandstad - opinie o firmie

Randstad – opinie o firmie

Szukasz pracy w Polsce lub za granicą, ale nie masz czasu na wysyłanie miliona CV i odbieranie milionów telefonów? Chcesz wrócić na rynek pracy po długiej przerwie, ale nie wiesz, od czego zacząć?  W takim razie dobrą opcją może być zgłoszenie się do agencji pracy. Cały proces przebiegnie znacznie szybciej, a Ty nie będziesz musiał się o nic martwić. Jedną z takich firm jest Randstad. Opinie są bardzo przychylne. Randstad – co to jest?

Randstad – co to jest? Agencja pracy Randstad opinie

Randstad to tak jak już wyżej wspominaliśmy agencja pracy. Wszystkie tego typu firmy działają w prosty sposób. Mają swój lokal np. Stacjonarnie lub stronę internetową. Na niej znajdziesz mnóstwo ogłoszeń o pracę z różnych miast, krajów czy zawodów. Udajesz się do takiej firmy, przynosisz swoje CV, wypełniasz kwestionariusz. Zaznaczasz lub informujesz osobę tam pracującą, jakiej pracy poszukujesz (wymiar, czas pracy, wynagrodzenie, preferowana forma zatrudnienia). Zostawiasz do siebie dane kontaktowe, wychodzisz i czekasz.

Po jakimś czasie otrzymujesz telefon z propozycją pracy, którą akceptujesz lub odrzucasz. Jeśli praca wydaje Ci się odpowiednia, umawiasz się w siedziby firmy, podpisujesz umowę i gotowe.

Jaki jest haczyk? Nie ma. Firma Randstad dogaduje się np. z fabrykami produkcyjnymi, dostają oni wynagrodzenie za każdą zrekrutowaną osobę lub Ty zarabiasz np. 20 złotych na godzinę, z czego 18 złotych idzie do Twojej “kieszeni”, a 2 złote idzie do firmy Randstad. Ty masz pracę, firma Randstad ma zysk, a fabryka czy inny zakład pracy ma pracownika.

Randstad opinie. Randstad Szczecin opinie. Randstad Rzeszów opinie

Wpisując do internetu frazę “Randstad opinie”, “Randstad Rzeszów opinie”, “Randstad Szczecin opinie” lub jakiekolwiek inne miasto, możesz spotkać się z szokującym odkryciem. Firma ma jedynie 1,9 gwiazdek na 5. Co prawda nie dotyczy to prac, które załatwiają dla rekrutantów, a samego funkcjonowania firmy i tego, w jaki sposób traktują tutaj oni swoich pracowników.

Pamiętaj, że takie opinie płyną zazwyczaj spod pióra osób rozgoryczonych, zdenerwowanych. Czy Ty jako pracownik wystawiłeś kiedyś pozytywną opinię swojej firmie? Czy kiedykolwiek poświęciłeś swój czas wolny na to, aby po pracy siedzieć i pisać eseje o swoim pracodawcy na stronach internetowych? Z pewnością większość osób odpowie “nie”. Zalecamy więc do podchodzenia do takich opinii racjonalnie.

Randstad Holandia opinie. Randstad Niemcy opinie

Firma Randstad organizuje także pracę za granicami kraju. Są to naprawdę zróżnicowane stanowiska i branże. Musisz zaznaczyć w kwestionariuszu, co potrafisz robić, co lubisz robić, jakie masz ukończone kursy lub szkolenia. Im więcej informacji udzielisz, tym łatwiej będzie pracownikom dopasować idealną ofertę do Ciebie.

Nie zapomnij dopytać o szczegóły, zanim podpiszesz taką umowę. Upewnij się o wszystkich kosztach takich jak np. wyżywienie, zakwaterowanie, przejazd, dni wolne od pracy itp. Wyjazd za granicę do pracy to z pewnością szybki zastrzyk gotówki. Najniższa krajowa w Niemczech jest dwukrotnie większa niż najniższa krajowa w Polsce. Jeśli więc znalazłeś się w tarapatach finansowych lub potrzebujesz odłożyć sporą ilość gotówki na samochód, zakup mieszkania lub inny wydatek, polecamy Ci rozważyć tę opcję.

Randstad kontakt

Jak skontaktować się z firmą Randstad? Masz kilka opcji do wyboru – pierwsza to udanie się tam stacjonarnie. Randstad znajduje się między innymi w miastach takich jak np.:

  • Bielsko-Biała,
  • Bolesławiec, 
  • Bydgoszcz, 
  • Bytom, 
  • Częstochowa, 
  • Dąbrowa Górnicza,
  • Gdańsk, 
  • Gdynia, 
  • Gliwice,

i wiele więcej! Obecnie w Polsce Randstad ma aż 40 biur. Szczegóły oraz konkretne lokalizacje możesz znaleźć na ich stronie internetowej. Umieszczone są tam także numery telefonów, jeśli zamiast podejść, wolisz najpierw zadzwonić. 

Dobrą alternatywą będzie też skorzystanie z ich strony internetowej. Możesz tam złożyć CV, znaleźć pracę w Polsce, za granicą czy nawet w IT, a także sprawdzić wszelakie informacje jak np. specjalizacje, benefity dla pracowników itp. 

Jeśli poszukujesz prostszej alternatywy dla wysyłania CV przez portale jak np. Pracuj.pl, OLX czy rocketjobs, może okazać się, że taka agencja pracy Randstad to strzał w dziesiątkę! Warto się rozglądać. Nie musisz od razu podpisywać umowy, czasem jest to dobry sposób na rozeznanie się na rynku pracy. Pomoże szczególnie osobom, które nie mają dużego doświadczenia lub chcą powrócić do pracy po dłuższej przerwie czy urodzeniu dziecka. Agencja wszystkie formalności załatwi za Ciebie, Tobie pozostaje jedynie podpis i oczywiście sama praca. Powodzenia!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne