Strona głównaPracaZarabianie na Steam - ile można zarobić?

Zarabianie na Steam – ile można zarobić?

Steam to znana na całym świecie platforma gier cyfrowych. Oferuje możliwość zakupu kluczy do gier, czy różnych akcesoriów w sklepie, a tam, gdzie można handlować, najczęściej istnieje także możliwość zarobku. Jak zdobyć pieniądze na Steam?

  • Często na wypełnianiu ankiet można zdobyć podobne pieniądze. Dlatego zachęcamy do sprawdzenia opinii na temat I-SAY czy też ePanel.

Jak zarobić na Steam?

Zarabianie na Steam nie jest sposobem zarobku szybkim, łatwym i przyjemnym – najczęściej są to operacje długotrwałe, zyski na początku niewielkie, a brak doświadczenia również nie pomaga. Aby zacząć zarabiać na tej platformie, trzeba przede wszystkim kupować i grać. Spory zarobek można osiągnąć na wymianie handlowej z innymi graczami i sprzedażą przedmiotów na Rynku Steam. Oczywiście najlepsze i najbardziej pożądane przez innych graczy przedmioty można zdobyć na zaawansowanym etapie gry – po pewnym czasie, gdy przestaną być potrzebne, można je sprzedawać. Steam pobiera prowizję od każdej sprzedaży na Rynku. Jeżeli ktoś szuka sposobu jak szybko zarobić na Steam, to niestety może się rozczarować. Sprzedawanie i kupowanie przedmiotów poprzedzać muszą obserwacje cen, ich spadku i wzrostu. Trzeba się orientować na tyle w cenach na Rynku, aby wiedzieć, kiedy opłaca się coś kupić po niższej cenie i wystawić za jakiś czas drożej, tak aby mieć zysk z transakcji. Zarabianie na Steam możliwe jest także poprzez obstawianie meczów (np. w Counter-Strike) na zasadzie zakładów bukmacherskich np. podczas turniejów. Można postawić na jedną drużynę przedmioty, które albo stracimy, albo w przypadku wygranej – pomnożymy. Jest to sposób najbardziej efektywny, ale jednocześnie ryzykowny – przy tej “zabawie” trzeba mieć spore doświadczenie gamerskie.

Darmowe pieniądze na Steam

Mowa tutaj o sprzedawaniu gier czy przedmiotów, które dostaliśmy za darmo. Sprzedaż czegoś, co dostaliśmy nieodpłatnie, może przynieść realny zysk, a pieniądze będzie można przeznaczyć na zakup innej gry, którą faktycznie chcemy. Skąd pozyskać darmowe gry? Przede wszystkim na Steam co jakiś czas pojawiają się tytuły do pobrania za darmo – nie są to najlepsze gry, za które chcieliby zapłacić inni użytkownicy, ale jest możliwość, że trafimy akurat na naprawdę dobry tytuł do pobrania za darmo, który po niedługim czasie będzie znowu płatny. Przy okazji świąt lub wakacji Steam organizuje wydarzenia takie jak konkursy z nagrodami np. kluczami do gier. Podobnie wygląda sprawa prezentów od innych graczy – można je później odsprzedać. Jeżeli zastanawiasz się jak zdobyć pieniądze na Steam za darmo, to należy się liczyć z jedną kwestią – otóż jak na razie sprzedawanie kluczy do gier na Steam nie jest legalne, chociaż wyrokiem sądu z końca 2019 roku, Steam powinien taką opcję udostępnić – sprzedawanie gier jest zgodne z prawem Unii Europejskiej. Dopóki jednak Steam nie wprowadzi zmian w regulaminie, sprzedaż kluczy do gier można prowadzić na innych serwisach np. polskim G2A, gdzie wystarczy założyć konto. Podobnie jak na Steam, na tym portalu również operacje finansowe prowadzone są w euro oraz musimy się liczyć z płaceniem prowizji od sprzedaży.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne