Strona głównaZdrowieWoda alkaliczna — w jaki sposób wpływa na kondycję skóry?

Woda alkaliczna — w jaki sposób wpływa na kondycję skóry?

Regularne spożywanie wody alkalicznej, czyli wody wyróżniającej się wysokim pH, może niwelować zbyt wysokie zakwaszenie organizmu i tym samym pozytywnie wpływać na zachowanie zdrowej równowagi kwasowo-zasadowej. Warto zauważyć, że jej utrzymanie wpływa na prawidłowy przebieg zachodzących w organizmie procesów, które odpowiadają między innymi za sprawne trawienie, szybszy metabolizm czy lepszą kondycję skóry.

Regularne spożywanie alkalicznej wody przyczynia się również do uzyskania odpowiedniego nawodnienia organizmu i do redukcji mleczanów prowadzących między innymi do pojawiania się zakwasów. To sprawia, że woda z wysokim pH świetnie sprawdza się podczas systematycznych treningów. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze właściwości alkalicznej wody, które przyczyniają się do utrzymania zdrowej kondycji skóry i pomagają w zadbaniu o sylwetkę.

Alkaliczna woda a nawodnienie organizmu — co sprawia, że woda z wysokim pH szybciej nawadnia?

Niewątpliwą zaletą wody alkalicznej jest fakt, że pomaga ona w skutecznym nawodnieniu organizmu i w efekcie zapobiega efektom odwodnienia. Potwierdzają to badania przeprowadzone w Instytucie AWF w Katowicach, które wykonano wśród grupy osób wystawionych na długotrwały wysiłek o niskiej intensywności. Rezultaty testów wykazały, że woda alkaliczna marki Alcalia zapewnia lepsze nawodnienie niż spożywanie wody kranowej lub zwykłej mineralnej, a także pozytywnie wpływa na wykorzystanie tłuszczy podczas wysiłku i na ich szybszy metabolizm. Ponadto ogranicza stres metaboliczny, czyli wzrost stężenia kortyzolu i noradrenaliny.

Utrzymanie prawidłowego nawodnienia organizmu to podstawa jego zdrowego funkcjonowania. Od nawodnienia zależy nie tylko nasze samopoczucie i codzienna witalność, ale także odpowiednia kondycja skóry, włosów oraz paznokci. Przy utrzymującym się odwodnieniu bardzo łatwo zauważymy większe zmęczenie, senność, drażliwość oraz przesuszenie skóry czy włosów. Z tego też powodu coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jak ważne okazuje się odżywienie i nawilżenie skóry od wewnątrz. Dodatkowo cały proces odnowy można wesprzeć poprzez dbanie o naturalną barierę hydrolipidową od zewnątrz. 

Warto wspomnieć, że według przeprowadzonych badań spożywanie wody alkalicznej nie tylko pomaga w skutecznym nawodnieniu, ale wpływa również na mniejsze wydzielanie wolnych rodników, które prowadzą do procesów starzenia się skóry. To wszystko sprawia, że odpowiednio dobrana i regularnie stosowana alkaiczna woda przyczynia się do zachowania zdrowej kondycji skóry, włosów oraz paznokci.

Screenshot_158.png

W jaki sposób stosować wodę alkaliczną, aby zauważyć pierwsze efekty?

Decydując się na stosowanie wody alkalicznej, powinniśmy pamiętać o jej regularnym spożywaniu. Dlatego pomocne będzie wyrobienie pozytywnych nawyków, które mogą polegać na spożywaniu szklanki wody zaraz po przebudzeniu czy około 1-2 godziny po każdym posiłku. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na pH wybranej przez nas wody — mimo wspólnej nazwy wody alkaliczne mogą różnić się między sobą wysokością pH i sposobem pozyskiwania.

Najlepszym wyborem okazują się wody alkaliczne posiadające certyfikat potwierdzający poziom ich pH. Co więcej, godnym uwagi produktem są wody zasadowe wydobywane z głębinowych źródeł, których wyższe pH wynika z naturalnie zachodzących procesów. Przykładem tego typu wody jest Alcalia, której źródło znajduje się 1200 metrów pod powierzchnią ziemi w krystalicznie czystych górach i której pH wynosi 9,36.

Artykuł partnera.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne