Strona głównaOpinieKosmetyki Mary Kay - co zdradzają opinie?

Kosmetyki Mary Kay – co zdradzają opinie?

Mary Kay to ogromna firma kosmetyczna, założona w 1963 roku przez Mary Kay Ash. Firma ma swoją siedzibę w Addison, w stanie Teksas, a w 2018 roku mogła się pochwalić byciem szóstą, największą kompanią, która opiera się na modelu marketingu sieciowego na świecie. Dystrybutorzy Mary Kay, zwani też konsultantami zarabiają, sprzedając produkty osobom ze swojego otoczenia, mogą również rekrutować inne osoby na konsultantów i zarabiać też na ich dochodach. Mary Kay Ash była inspirującą postacią, starając się stworzyć i utrzymać jak najlepiej prosperującą firmę, w latach 60 XX w., kiedy to kobiety zarabiały połowę tego co mężczyźni. Firma na samym początku swojego funkcjonowania była bardzo kameralna, oferując tylko kilka produktów, z jednym salonem BEAUTY BY MARY KAY. Już w 1969 roku firma odnosiła ogromne sukcesu, a właścicielka postanowiła kupić różowego Cadillaca, który do teraz jest symbolem sukcesu firmy i jej konsultantek. Mary Kay stało się międzynarodową marką już w 1971 roku, zaledwie 8 lat po otworzeniu pierwszego salonu, kiedy to został otwarty pierwszy salon za granicą, a konkretnie w Australii. W 1976 roku firma zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie, a 2 lata później, założycielka otrzymała prestiżową nagrodę, która miała na celu uhonorowanie jej osiągnięć. Założycielka firmy, Mary Kay Ash zmarła w 2001 roku, a na ten moment jedną z najważniejszych ról w kompanii pełni jej syn, Richard Rogers.

Opinie o kosmetykach Mary Kay

W internecie możemy znaleźć bardzo dużo opinii o kosmetykach Mary Kay. Wiele osób, które miały styczność z marką i jej kosmetykami, chętnie i często wyraża swoje zdanie na różnych forach internetowych, czy też na Facebooku firmy. Opinie dotyczą kilku aspektów kosmetyków Mary Kay, w tym rzeczy takich jak jakość, dopasowanie do każdego rodzaju skóry, wygląd opakowania, cena kosmetyków, czy też stosunek kosztów do jakości. Najbardziej warto zwracać uwagę, na opinię osób, które są zaznajomione z marką już od jakiegoś czasu, ponieważ to oni widzą długofalowe efekty korzystania z kosmetyków Mary Kay. Warto wspomnieć, że nie każdy kosmetyk nadaje się do wszystkich rodzajów skóry, dlatego też powinny być one dobrze dobrane, w czym pomóc mogą konsultantki firmy. Szerokość spektrum działania danego produktu, zależy od rodzaju kosmetyku, jaki wybierzemy, dlatego ważne jest, by zwracać uwagę na to, jak zachowuje się nasza skóra. Wiele osób, zwłaszcza tych, które dobrały produkty prawidłowo, bardzo zachwala i ceni ich jakość, oraz to, w jakim stopniu zaspokajają one potrzeby różnych rodzajów skóry, w tym suchej, tłustej i mieszanej.

Produkty przeznaczony do nawilżania skóry, nie tylko nawilżają ją samodzielnie, ale też pomagają trzymać jej naturalne nawilżenie, zwłaszcza w partiach skóry, które potrzebują go najbardziej; kremy do cery tłustej, zapobiegają nadmiernemu gromadzeniu się niepotrzebnych substancji na skórze. Mary Kay oferuje też produkty typowo do makijażu, taki jak podkłady, cienie, czy róże. Opakowania firmy Mary Kay, według wielu opinii, są estetyczne i prezentują się w sposób przyjemny dla oka, co sprawia, że wiele osób chętnie po nie sięga, zwłaszcza jeśli produkty mają służyć jako prezenty na różne okazje. Według wielu osób, produkty marki Mary Kay, są produktami ekskluzywnymi, ponieważ nie znajdziemy ich w cenie drogeryjnej. Kosmetyki tej firmy dla niektórych osób mogą wydawać się nieco drogie, jednak znaczna większość opinii w internecie zapewnia nas, że cena produktów jest podyktowana ich wysoką jakością. Produkty Mary Kay możemy zamówić na stronie internetowej, lub też poprzez konsultantkę firmy, która poza sprzedażą, może nam pomóc dobrać idealne dla kosmetyki na prezent na walentynki, dzięki czemu nasz zakup może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie każda skóra reaguje w ten sam sposób na wszystkie składniki, dlatego też poleca się samodzielne wypróbowanie kosmetyków, co pozwoli na indywidualne ocenienie jakości produktów, a także ich estetyki i tego, czy warte są polecenia. Warto zwracać uwagę na skład produktów, by mieć pewność, że nie mamy uczulenia na którykolwiek ze składników.

Warto sprawdzać drogerię tj. DM Drogerie, które się otwierają w Polsce, bo można znaleźć tam wiele tańszych produktów, podobnej jakości.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne