Strona głównaRTV/AGDJak wybrać idealne etui na telefon? Przewodnik dla początkujących

Jak wybrać idealne etui na telefon? Przewodnik dla początkujących

Dziś trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez smartfona. To nie tylko zwykły telefon, ale wręcz komputer osobisty. Dlatego tak istotne jest, ale właściwie zadbać o jego bezpieczeństwo. Ważne jest, aby przede wszystkim uchronić smartfon przed ewentualnym uszkodzeniem mechanicznym. Zawsze istnieje bowiem ryzyko, że telefon wypadnie z dłoni i spanie na ziemię. Aby mieć pewność, że urządzenie nie ulegnie w takiej sytuacji uszkodzeniu, warto zainwestować w dobrej jakości etui. Jak je wybrać?

Jaki rodzaj etui na telefon?

Obecnie na rynku dostępne są różne obudowy na telefon. W pierwszej kolejności wskazać można na kaburę. Jest to etui wykonane ze skóry naturalnej bądź sztucznej. Ta dodatkowo jest utwardzana i zabezpieczana magnesem. Dzięki temu etui nie otwiera się w sposób przypadkowy. Kabura ma jeszcze dwie istotne zalety. Po pierwsze, mieści się w niej całe urządzenie. Po drugie, posiada szlufki, które umożliwiają noszenie jej na pasku. Kolejny rodzaj etui na smartfona to tzw. wsuwka. Swoim wyglądem przypomina kaburę, jednak nie jest wyposażona w szlufki. Poza tym nie posiada żadnego dodatkowego zabezpieczenia uniemożliwiającego przypadkowe wypadnięcia telefonu z etui. Z kolei zaletą wsuwek jest to, że dostępne są w wieku kolorach i wzorach. Trzeci rodzaj etui to futerał. Wyróżnia się twardą podkładką na tył urządzenia i klapką zasłaniającą ekran. Decydując się na ten rodzaj etui, pamiętać trzeba, że futerał zawsze musi być dokładnie dopasowany do posiadanego modelu telefonu. Wybór różnych rodzajów etui jest szeroki. Dzięki temu każdy użytkownik smartfona może wybrać takie etui, które najlepiej odpowiadać będzie na indywidualne oczekiwania i wymagania.

Z jakiego materiału etui na telefon?

Dobre etui na smartfona to takie, które wykonane jest z wysokiej jakości materiału. Aktualnie na rynku najczęściej oferowane są obudowy wykonane ze skóry, silikonu, materiału. Skóra, zarówno ta naturalna, jak i sztuczna, wyróżnia się dużą solidnością. Innymi słowy, skórzane etui doskonale chroni telefon przed ewentualnym uszkodzeniem mechanicznym. Poza tym prezentuje się niezwykle estetycznie. Z kolei etui wykonane z silikonu cechuje się dużą elastycznością i gładkością. Co ważne, silikon skutecznie amortyzuje upadek urządzenia na ziemię. Dodatkową zaletą silikonowego etui jest jego odporność na ścieranie. Jeśli chodzi o etui wykonane z materiału, to przede wszystkim jest ono bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Podkreślić jednak trzeba, że materiałowe etui nie zapewnia takiego bezpieczeństwa przed uszkodzeniem, jak ma to miejsce w przypadku etui ze skóry i silikonu.

O czym jeszcze pamiętać, wybierając etui na telefon?

Wybierając konkretny model etui na telefon, pod uwagę wziąć należy jego grubość. Im jest ono grubsze, tym oczywiście lepiej. Etui o odpowiedniej grubości będzie skutecznie zabezpieczać urządzenie przed ewentualnym uszkodzeniem przy jego upadku na ziemię. Dodatkowo istotne jest, aby obudowa na telefon odporna była na wilgoć. Idealnym rozwiązaniem będzie zatem wybór etui wodoodpornego. Dzięki temu będzie można bez przeszkód korzystać ze smartfona choćby w trakcie deszczu. Dziś na rynku nie brakuje różnego rodzaju etui na telefon, które spełniają wszystkie te warunki. Aby mieć pewność, że wybierze się dla siebie idealny model, warto dodatkowo przeczytać poradnik Media Expert.

Artykuł promocyjny.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne