Strona głównaMotoryzacjaSUVy nadal na topie

SUVy nadal na topie

SUV-y wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród zmotoryzowanych Polaków. Nie ma się co dziwić – są przestronne, oferują bardzo dobre osiągi, a do tego mają mnóstwo dodatkowych systemów, wspierających bezpieczną jazdę. Jakie modele SUV-ów są najbardziej pożądane wśród polskich kierowców?

SUV-y coraz częściej wybierane przez polskich kierowców

Dane za pierwszy kwartał 2024 roku, z serwisu Autoplac.pl, jasno wskazują, że polscy kierowcy coraz częściej szukają SUV-ów na rynku pojazdów używanych.

W okresie pierwszych trzech miesięcy tego roku, wśród wyszukiwań użytkowników Autoplac.pl SUV-y pojawiały się najczęściej, stanowiąc średnio ponad 35% wyników.

Ten rodzaj nadwozia, niezmiennie od 2020 roku, zajmuje pierwsze miejsce wśród najbardziej poszukiwanych przez polskich kierowców.

Za co Polacy kochają SUV-y?

suv.png

SUV-y to auta o terenowym charakterze, są masywniejsze, mają większy prześwit i oferują ogromną przestrzeń wewnątrz. Świetnie sprawdzają się w jeździe po nierównościach, ale stabilne podłoże także im odpowiada.

W SUV-ach często występuje zawieszenie terenowe z napędem na cztery koła, co daje znacznie więcej możliwości kierującemu, zwłaszcza podczas jazdy po bardzo nierównym terenie lub przy pokonywaniu miejskich elementów infrastruktury.

Polacy uwielbiają SUV-y również za komfort, który oferują. Przestrzeń w kabinie zapewnia świetne warunki podróży, a ogromny bagażnik pomieści wszystkie torby i akcesoria wyjazdowe.

Atutem SUV-ów jest również oszczędność w spalaniu. Wbrew pozorom te wartości nie odbiegają od tych, które osiągają większe samochody osobowe. Tak samo, jak pojemność czy osiągi silnika.

Popularne modele SUV-ów

Wśród najpopularniejszych modeli SUV-ów na rynku wtórnym wciąż wiedzie prym Kia Sportage, Hyundai Tucson oraz Toyota RAV4. Wiele osób poszukuje również Nissana Qashqai oraz Volkswagena Tiguana. Te modele charakteryzują się niezwykłą solidnością, dobrymi osiągami oraz bogatym wyposażeniem, wspierającym bezpieczną jazdę.

Coraz większą popularność wśród polskich kierowców zdobywają także hybrydowe wersje SUV-ów, takie jak Toyota C-HR, Toyota RAV4, Honda CR-V, Mercedes GLE 500e 4matic czy Mitsubishi Outlander oraz Peugeot 3008.

Gdzie znaleźć SUVa?

Bogatą ofertę używanych SUV-ów w różnych wersjach silnikowych i hybrydowych można znaleźć w serwisie z ogłoszeniami motoryzacyjnymi Autoplac.pl.

Portal zawiera oferty zarówno od osób prywatnych, jak i profesjonalnych sprzedawców, a nawet te, pochodzące z aukcji samochodowych. W serwisie dostępne są ogłoszenia sprzedażowe pojazdów z Polski oraz z zagranicy.

Artykuł partnera.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne