Strona głównaZakupyJaki internet we Wrocławiu - porównanie operatorów

Jaki internet we Wrocławiu – porównanie operatorów

Pośród wielu ofert trudno jest jednoznacznie wybrać najlepszy internet we Wrocławiu. Poszczególne oferty różnią się od siebie prędkością przesyłu danych, zasięgiem, typem połączenia i ceną. Sprawdziliśmy parametry techniczne, wysokość abonamentu i jakość obsługi klienta u znanych i mniej popularnych operatorów. Jaka sieć jest więc najlepsza? Nasze zestawienie da Ci wiele istotnych informacji i pomoże wybrać dostawcę w stolicy Dolnego Śląska.

Netia

Najpopularniejszym operatorem internetowym we Wrocławiu jest Netia. Użytkownicy tej sieci chwalą dostawcę za sprawne działanie internetu – prędkość zbliżoną do tej opisanej w umowie. Internet jest łatwo dostępny w wielu lokalizacjach Wrocławia. Do tego prędkość 600 Mb/s za 60 zł za miesiąc jest atrakcyjną ofertą internetu światłowodowego. Niestety marka uzyskała także wiele negatywnych opinii użytkowników, którzy skarża się na niemiłą obsługę klienta, awarie i długi czas oczekiwania na podłączenie sieci. Poza tym sprzedawcy internetu Netia często proponują dodatkowe płatne pakiety dla użytkowników, które nie są dla nich opłacalne.

UPC

Równie popularny co Netia jest internet UPC, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Internet mimo popularności zdobył skrajny opinie użytkowników. Trzeba podkreślić, że jest on dostępny w przystępnej cenie, która sięga 59,99 zł za internet światłowodowy do 750 mb/s z darmową instalacją. Oferta ma także minusy. W dziale obsługi klienta trudno jest uzyskać wsparcie, co szczególnie irytuje podczas częstych awarii. Internet niekiedy przerywa, utrudniając ściąganie danych, grę i pracę w trybie zdalnym. Wadą internetu UPC jest także długi czas naprawy usterek i mała stabilność sieci.

Vectra

W zestawieniu operatorów internetowych we Wrocławiu znaną marką jest sieć Vectra. Firma oferuje pakiet internetu 600 mb/s razem z routerem i dostępem do Netflixa za 69,99 zł. Cena internetu Vectra jest wyższa niż u konkurencji, choć interesującą opcją jest wykupienie pakietu z okresem zobowiązania, który jest bardziej opłacalny. W tym przypadku wadą jest regularne rozłączanie internetu i często występujące problemy z połączeniem. Zdaniem klientów czas reakcji na naprawę awarii pozostawia wiele do życzenia. 

BestGo

Operatorem, który cieszy się wyjątkowo dobrymi opiniami jest BestGo. Internet w pakietach 350 mb/s, 700 mb/s i 990 mb/s jest niezawodny w każdej sytuacji. Jeśli chodzi o cenę poszczególnych pakietów wynosi ona odpowiednio 59 zł, 69 zł i 89 zł za miesiąc.  Zaletą pakietu BestGo jest fachowa obsługa i błyskawiczna instalacja. Trzeba dodać, że wyróżnikiem tej marki jest mała częstotliwość awarii, która przełożyła się na satysfakcję użytkowników. Z całą pewnością warto wybrać tego operatora i sprawdzić lokalizację internetu we Wrocławiu.

Moico

Moico to lokalny operator firmowy sieci Union SA. W ofercie firmy znajdziesz symetryczny internet światłowodowy o przepustowości 333 mb/s, 1000 mb/s oraz 10 000 mb/s. Zaletą oferty tego operatora jest udostępnianie łącza symetrycznego, które jest trudno dostępne. Mimo pojedynczych awarii firma cieszy się dobrą reputacją i potrafi w porę rozwiązać problemy użytkowników. Z całą pewnością Moico to stabilny internet, za który należy zapłacić więcej niż u konkurencji. Wadą usług operatora jest wysoka cena i sporadyczne problemy z obsługą klienta.

Orange

Poszukując internetu we Wrocławiu łatwo natknąć się na ofertę Orange. Za światłowód do 1 Gb/s klienci muszą zapłacić 69,98 zł miesięcznie. Aktywacja internetu jest darmowa. Z całą pewnością plusem Orange jest konkurencyjna cena i duża dostępność usług. Oferta posiada także słabsze strony. Klienci tego operatora skarżą się na niską jakość obsługi i częste awarie internetu oraz zerwane połączenia. Niestety rzeczywisty transfer w przypadku usług Orange odbiega od wartości reklamowanych przez operatora. Internet jest wolniejszy niż wartości przedstawiona na umowie.

AirMax

Firma AirMax dostarcza internet dla profesjonalistów, amatorów oraz osób poszukujących specjalistycznych rozwiązań. Zaletą tego internetu jest cena – za pakiet internetu 900 Mb za miesiąc należy zapłacić 72 zł w wariancie umowy na 12 miesięcy. Internet działa stabilnie i można go podłączyć w wielu lokalizacjach, a we Wrocławiu dostępny jest w opcji szybszego połączenia o nazwie neoconnect. Niestety wiele osób zgłaszało próby oszustwa i naciągania klientów przez firmę AirMax, które nie budzą zaufania względem marki.

Indeo

Mniej znanym operatorem obsługującym teren Wrocławia jest firma Indeo, która oferuje internet światłowodowy oraz radiowy. Podpisując umowę na 12 miesięcy otrzymasz internet światłowodowy bez limitów o mocy 900 mb/s za miesięczną opłatą w wysokości 80 zł. Instalacja i aktywacja usługi kosztuje aż 99 zł, co jest relatywnie wysoką stawką, biorąc pod uwagę oferty konkurencji. Na przełomie ostatnich lat poprawiła się stabilność internetu oraz jakość usług marki. Co więcej, miła i kontaktowa obsługa klienta chętnie służy klientom pomocą i rozwiązuje ich problemy techniczne.

T-mobile

Jeśli chodzi o T-mobile, internet światłowodowy oferowany jest w trzech pakietach – 300 mb/s, 600 mb/ s, 900 mb/ s. Każdy klient może wybrać interesującą go prędkość i cieszyć się internetem za darmo, przez 3 miesiące. Po tym okresie pakiety kosztują kolejno 60, 70 i 90 zł. Operator oferuje do tego darmową aktywację, darmowy router i umowę na 24 miesiące. Mimo wielu atrakcyjnych dodatków oferta T-mobile zdaniem użytkowników jest nieopłacalna. Internet osiąga niższą prędkość niż ta, zapisana w umowie. Połączenie określane jest jako mało stabilne.

Play

Firmy Play nie trzeba nikomu przedstawiać. Operator posiada zarówno internet bezprzewodowy jak i internet stacjonarny, który dostępny jest w trzech pakietach – 150 mb/s, 300 mb/s i 600 mb/s. Zaletą wyboru tego dystrybutora jest przede wszystkim cena. Najtańszy pakiet internetu kosztuje tu jedynie 35 zł miesięcznie, a najdroższy 55 złotych. Do wad internetu Play należy duża częstotliwość awarii i częste przerwy w połączeniu. Firma Play oferuje umowę na czas nieokreślony, router za darmo i łatwą instalację, której koszt wynosi 50 zł. 

Podsumowanie

Wybór oferty internetu we Wrocławiu utrudnia mnogość operatorów. Na rynku poza znanymi powszechnie markami rośnie ilość mniejszych dostawców, z których ofertą również warto się zapoznać. Wybierając mniejszych operatorów unikniesz nerwów związanych z dodzwonieniem się do infolinii i długim oczekiwaniem na rozwiązanie problemów technicznych, czy aktywację pakietu. Poza tym ich oferta jest bardziej transparentna. Warto wziąć te czynniki pod uwagę podczas wyboru internetu, by w przyszłości oszczędzić sobie stresujących sytuacji.

A Ty? Wiesz, którego dostawcę wybrać dla siebie?

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne