Strona głównaZakupySamsung Galaxy j4+ – czy warto go kupić? Opinie, cena, dane techniczne

Samsung Galaxy j4+ – czy warto go kupić? Opinie, cena, dane techniczne

Każdy z nas potrzebuje telefonu. Jednak obecnie dostępna ilość na rynku sprawia, że dopasowanie odpowiedniego telefonu dla siebie może przyprawić o zawrót głowy. Wtedy dobrze posłużyć się opiniami użytkowników danego smartfona. Jednym z polecanych egzemplarzy jest Samsung Galaxy j4+, zbierający pozytywne opinie w sieci.  

Samsung Galaxy j4+ to dobry wybór zarówno dla ludzi, którzy korzystają w dużej ilości z mediów społecznościowych oraz multimediów, jak i tych, którzy wykorzystują telefon głównie do celów biurowych. 

Firma Samsung, południowokoreańska organizacja będąca jednym z największych światowych producentów urządzeń elektronicznych, dba o to, by w ręce jej klientów trafiały jak najlepsze produkty. Tak stało się też z Samsung Galaxy j4+. Abstrahując od jego doskonałych właściwości, wyróżniającym się atutem pozostaje cena. Waha się ona pomiędzy 300 a 400 złotych. 

Samsung Galaxy j4+ – najważniejsze parametry

Wiadomo, że przy zakupie telefonu warto przyjrzeć się takim rzeczom jak szybkość i pojemność pamięci masowej, matryca, bateria oraz wiele innych. 

W telefonie Samsung Galaxy j4+ najpierw przyjrzymy się wyświetlaczowi.  Osoba lubiąca grać lub oglądać filmy na telefonie zapewne bardzo ucieszy się z doskonałej jakości wyświetlacza w Galaxy j4+. Jasne, żywe odcienie oraz idealny kontrast znacznie uprzyjemniają korzystanie z tego modelu smartfona. 

W niezależnych testach technicznych kolorymetr ujawnił, że panel J4+ był w stanie pokryć 85% gamy kolorów sRGB (ang. standarised Red, Green, Blue) i jest również dość dokładny w zakresie kolorów, ze średnią Delta E wynoszącą 2,31. Wyświetlacz zapewnia wysoki współczynnik kontrastu wynoszący 1236:1 co sprawia, że ​​multimedia wyglądają na nim niezwykle realistycznie. Można zatem stwierdzić, że Samsung Galaxy j4+ parametrami pokonuje konkurencję.

Dodatkowym atutem tego telefonu jest niezwykle wytrzymała bateria. Moc 3300 mAh gwarantuje bardzo długie działanie nawet przy kilku uruchomionych jednocześnie aplikacjach. Wydajność baterii to jedna z rzeczy, które przemawia za kupnem tego telefonu zwłaszcza w tak atrakcyjnym przedziale cenowym. Samsung Galaxy j4+ jako urządzenie przy intensywnym użytkowaniu z bez problemu wytrzyma cały dzień, nawet gdy użytkowanie jest wyjątkowo intensywne i obejmuje rozmowy, gry, media społecznościowe czy surfowanie po portalach informacyjnych.

Aparat Galaxy J4+ -dane techniczne

J4+ ma 13-megapikselowy aparat z tyłu i aparat 5 MP z przodu. Oba moduły aparatu dysponują dedykowaną lampą błyskową LED. Chociaż tylna kamera wydaje się być sprawną jednostką, niestety nie działa w słabym świetle. Aparat wymaga stabilnych dłoni, aby uchwycić właściwy kadr, ponieważ prędkość autofocusa zwalnia właśnie w warunkach słabego oświetlenia. Jeśli chodzi o przedni aparat, jednostka 5 MP nie ma autofocusa, dlatego najlepiej nadaje się do zdjęć portretowych.

Aparaty Galaxy J4+ pod względem danych technicznych również można poczytać jako sukces marki Samsung- wykonane nimi zdjęcia nie pozostawiają wiele do życzenia. Na największą pochwałę zasługuje obecność dobrze działającego automatycznego trybu HDR (zarówno w tylnym, jak i w przednim aparacie), a także solidna jakość obrazu, porównywalna z najlepszymi aparatami smartfonów za mniej niż 600 złotych. Z drugiej strony, chińska konkurencja coraz częściej dodaje w swoich tańszych modelach drugi aparat z tyłu i cyfrową stabilizację obrazu w czasie nagrywania filmów, których brakuje w J4+, więc od strony funkcjonalności (i przy okazji – szybkości działania, o której więcej za chwilę) mogłoby być lepiej.

Samsung Galaxy j4+dane techniczne i specyfikacja 

Ogólna specyfikacja Samsung Galaxy j4+ zdecydowanie przemawia do tych, którzy potrzebują telefonu wysokiej klasy. To, co przyciąga klientów do tego modelu to także elegancki design. Galaxy J4+ ma imitujący szkło tył i jest dostępny w trzech pięknych kolorach. Ergonomiczne zaokrąglenia i bardzo zgrabny, idealnie leżący w dłoni profil tego eleganckiego telefonu sprawiają, że użytkowanie go to czysta przyjemność. Jak na telefon o stosunkowo niskiej cenie Samsung Galaxy j4+ ma bardzo bogate wnętrze:

  • pamięć operacyjna: 2 GB RAM;
  • pamięć wewnętrzna: 16 GB;
  • rozdzielczość ekranu: 1280 × 720;
  • model procesora: Samsung Exynos 7570;
  • rozdzielczość matrycy: 13 Mpix;
  • przekątna ekranu: 5.5 cali;
  • bateria: 3000 mAh.

Komu przypadnie go gustu Samsung Galaxy j4+?

W porównaniu z innymi dostępnymi na rynku modelami Samsung Galaxy j4+ w cenie poniżej 4 tys. złotych to świetna alternatywa dla pozostałych smartfonów o podobnych parametrach. Będzie on stanowił idealny wybór dla ludzi młodych, którzy żyją bardzo intensywnie, ale jednocześnie pragną taniego, niezawodnego sprzętu.  

To doskonała alternatywa dla popularnych smartfonów, a wielkość ekranu oraz intuicyjność sprzętu sprawiają, że grono zadowolonych użytkowników modelu opisanego w artykule stale się powiększa. To zdecydowanie jedna z najlepszych produkcji marki Samsung w ostatnich latach.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne