Strona głównaZakupyRodzaje paczek z Chin

Rodzaje paczek z Chin

Nie da się ukryć, że zakupy w internecie stały się niemalże dla każdego polaka codziennością. Polacy zaufali internetowym sklepem i coraz częściej robią zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Hitem ostatnim są chińskie sklepy internetowe, które oferują produkty za bardzo niskie ceny. W szczególności wielką popularnością cieszą się produkty o małej wartości takie jak etui do telefonu, szkło hartowane czy powerbanki. Ostatnio jednak coraz częściej Polacy robią zakupu w takich serwisach jak Aliexpress, Banggood, Gearbest czy DealExtreme na większe kwoty. Minusem zakupu telefonu, laptopa lub innego droższego przedmiotu jest możliwość naliczenia CŁA. Nie zawsze jednak naliczane jest CŁO, ponieważ Chińczycy często zaniżają wartość lub przesyłają ją jako “gift”. Na pierwszy rzut oka mogłoby się nam wydawać, że przesyłka z Chin będzie kosztować nas krocie. Nic bardziej mylnego. Większość dużych sklepów takich jak Aliexpress czy Banggood ma podpisane umowy z firmami dostawczymi przez co mogą zaoferować nam naprawdę atrakcyjne opcje dostawy naszego produktu. Są dostawy darmowe i płatne – jaką wybrać, aby nie obawiać się, że nasza przesyłka zniknie w połowie drogi?

Aliexpress standard shipping

darmowa wysyłka z chin

Czyli najpopularniejsza przesyłka na Aliexpress. Aliexpress standard shipping dla większości krajów jest za darmo. Darmowa przesyłka do Polski jest szacowana do 26 dni od dnia zamówienia. W praktyce jest to zazwyczaj 14-16 dni. Aliexpress standard shipping mimo, że jest darmo to posiada funkcje śledzenia. Czy śledzenie paczki w tym przypadku jest skuteczne? Aktualizacje o statusie paczki zazwyczaj są dodawane z dużym opóźnieniem, ale możemy przez to mniej więcej oszacować, kiedy i w jakim tygodni przyjdzie do nas paczka. A Wy jakie macie zdanie na temat Aliexpress standard shipping?

China post ordinary small packet plus

Czyli darmowa przesyłka z dużym ryzykiem? Co prawda przesyłka ta podobnie jak w przypadku Aliexpress standard shipping ginie w trakcie dostawy w bardzo małym odsetku to posiada dłuższy czas dostawy oraz brak śledzenie. Czas dostawy szacowany jest nawet na ponad 50 dni. Prawie 2 miesiące na oczekiwanie naszej przesyłki to bardzo długi czas. Brak śledzenia to kolejny minus, gdyż przez ten czas nie mamy pewności czy nasza przesyłka opuściła już Chiny.

China post registered air mail

Kolejną darmową przesyłką jest china post registered air mail. Jest to dobry wybór, dla osób, które chcą skorzystać z darmowej przesyłki, która posiada funkcję śledzenia. W przypadku China post registered air mail czas dostawy wynosi średni 2.5-3 tygodnie.

przesyłka na alie
Nie zawsze jest jednak różowo, cena przesyłki jest w dużej mierze zależna od sprzedawcy.

Śledzenie paczek z Chin

Jak widać na powyższych przykładach większość przesyłek oferowanych na popularnym sklepie internetowym Aliexpress jest darmowa i posiada funkcję tracingu z Chin. Warto jednak wiedzieć jakie rodzaje przesyłek oferują śledzenie paczek. Nie zawsze jest to dobrze oznaczone. AliExpress Standard Shipping, China Post Registered Air Mail to pewniaki i sprawdzone przesyłki z funkcją śledzenia paczki.

Priority direct mail

Jak wiemy Aliexpress nie ma monopolu i konkurencja depcze jej po piętach. Głównym konkurentem, którego miesięczny obrót przekracza grube miliony to BangGood. To właśnie ten sklep ma w swojej ofercie priority direct mail. Jedna z lepszych przesyłek, które mamy dostępne na BangGood. Jest naprawdę bardzo szybka jak na chińskie standardy. Wybierając priority direct mail możemy spodziewać się, że nasza przesyłka zawita do nas nawet po niecałym tygodniu po złożeniu zamówienia.

Geekbuying opinie

Czytając opinie takich sklepów jak BangGood czy Aliexpress widzimy, że kupujący tam klienci są zadowoleni ze swoich produktów. Na polskim rynku coraz częściej jednak korzystamy z nowo powstałych lub mniej znanych stron. Z pewnością jedną z takich mniej stron na polskim rynku jest Geekbuying. Dlaczego wspominamy o tym? Posiada w swojej ofercie przesyłkę o nazwie HKEU Priority Line. Przesyłka ta jest na tyle dobrze zorganizowana, że czas dostawy jest bardzo szybki i co najważniejsze wszelkie sprawy z cłem są rozwiązywane po stronie Geekbuying.

EMS Express Mail Service

Ostatni rodzaj przesyłki to EMS Express Mail Service, który jest również serwowany przez BangGood. Jakie są plusy i minusy przesyłki EMS Express Mail Service? Zacznijmy może od minusa, który skutecznie zniechęci nas do skorzystania z tej przesyłki. Jeśli zamawiasz elektronikę to jest niemalże pewne, że zostanie naliczone CŁO do Twojej przesyłki. Jest to przesyłka kurierska, więc czas realizacji takiego zamówienia jest naprawdę krótki i w niektórych przypadkach wynosi 6-7 dni. Przesyłka jest rejestrowana i to dość dokładnie, przez co możemy dokładnie dowiedzieć się w jaki dzień odwiedzi nas listonosz. Przesyłka jest dostarczana przez Pocztę Polską.

Reasumując zamawianie produktów i gadżetów z Chin jest całkowicie bezpieczne. Należy uważać tylko na kwotę zamówienia, aby nie zostało naliczone na nas CŁO. Warto posiadać rozeznanie w chińskich przesyłkach ponieważ, często mamy do wyboru płatną przesyłkę i darmową, które nie różnią się między sobą niczym poza ceną.  A Ty jakie masz doświadczenie z zakupami w chińskich sklepach?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne