Strona głównaBudownictwoRed Snake - opinie, cena, Red Snake czy Termofol?

Red Snake – opinie, cena, Red Snake czy Termofol?

Red Snake to folia grzewcza o grubości 0,4 mm będąca mieszaniną włókien węglowych z pastą karbonową. System gwarantuje niemal 100% sprawność i może być instalowany jako główne źródło ogrzewania. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest szybkość montażu. Producent wskazuje, że czas instalacji w domu o powierzchni do 100 m2 jest nie dłuższy niż 2 dni. W odróżnieniu od ogrzewania podłogowego folia Red Snake może być montowana zarówno na etapie budowy, jak i użytkowanych budynkach. Rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością wśród inwestorów, którzy poszukują wysokiej jakości za konkurencyjną cenę.

Z tego tekstu dowiesz się:

  • Jakie opinie posiada firma Red Snake
  • Jaka jest cena folii grzewczej Red Snake
  • Co wybrać – red snake czy termofol?

Red Snake – opinie niezależnych ekspertów 

Folia grzewcza Red Snake to produkt o unikatowych właściwościach, który wyróżnia się na tle innych materiałów dostępnych na rynku. Cechą szczególną folii jest jej grubość oraz waga. Inwestorzy, którzy obawiają się przegrzania folii, z pewnością będą zadowoleni na wieść, że przy znacznym zwiększeniu napięcia i rozgrzaniu do temperatury około 200 stopni Celsjusza, Red Snake (opinie ekspertów) wciąż działa bez zarzutów. Wytrzymała konstrukcja oraz ilość warstw zabezpieczających sprawiają, że nawet przy bardzo dużych obciążeniach temperaturowych folia zachowa swoje właściwości fizyczne. Warto przy tym dodać, że pasta karbonowa eliminuje ryzyko przestojów w pracy. Folia grzewcza Red Snake (cena podana poniżej) jest absolutnie unikatowym rozwiązaniem, które z roku na rok podbija światowe rynki.

folia grzewcza red snake cena
Aktualne ceny są uzależnione od mocy.

Folia grzewcza Red Snake – cena systemów grzewczych 

Folia grzewcza może być instalowana na kilka sposobów. Jednym z nich jest montaż Red Snake pod betonową wylewką. Jak wskazuje producent, wylewka powinna mieć co najmniej 5-6 cm grubości — w innych przypadkach należy zastosować dodatkowe wzmocnienie. Folia Red Snake jest rozwijana na styropianie razem z pianką, a następnie przykrywana folią budowlaną. Drugim możliwym rozwiązaniem jest instalacja pod podłogę pływającą. Inwestorzy, którzy zdecydują się na montaż pod panelami podłogowymi, można zastosować piankę ekranową, a następnie przykryć całość folię budowlaną. Konstrukcja jest w pełni przystosowana do położenia podkładu dedykowanego na ogrzewania podłogowe oraz panele. Ostatnio sposobem jest montaż na suficie. W takiej sytuacji folia jest mocowana między profile razem z ekranową wełną mineralną. Cena folii grzewczej Red Snake wynosi około 125 zł netto za metr kwadratowy. Biorąc pod uwagę, że system jest bezobsługowy i nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, wybór takiego rozwiązania wydaje się najlepszą możliwą decyzją inwestycyjną, która przyniesie bardzo duże oszczędności w niedalekiej przyszłości.

red snake opinie
Opinie o Red Snake we Wrocławiu – 1 opinia, więc ciężko o obiektywizm, ale zapowiada się dobrze.

Przegląd systemów grzewczych: Red Snake czy Termofol?                        

Sposób montażu Red Snake (montaż omówiony powyżej) jest uzależniony od specyfiki konkretne inwestycji. Producent wskazuje, że wyrób sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w budynkach wielorodzinnych. Co zatem idzie, folia może być montowana bezpośrednio pod panele bez konieczności stosowania dodatkowej wylewki. Jeżeli jednak istnieje możliwość zastosowania wylewki betonowej, warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Jednym z powodów jest możliwość uzyskania identycznej grubości okładzin, co zapewni równomierne ogrzewanie pomieszczeń. Ogrzewanie z wykorzystaniem Red Snake (opinie niezależnych ekspertów) wyklucza obecność medium pośredniego, co pozwala uzyskać zadaną temperaturę już po upływie 1-2 minut. Sterowanie z wykorzystaniem folii grzewczej jest o wiele bardziej precyzyjna i sprzyja zmniejszeniu zużycia energii.

Folia grzewcza Termofol – czym się wyróżnia?

Rozwiązaniem analogicznym do Red Snake jest folia grzewcza Termofol. Działająca na podczerwień, złożona z wysokiej jakości węgla oraz pasty aluminiowej nakładanych na folię PET, odznacza się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi oraz wysokim stopniem ognioodporności. Dostępna w różnych grubościach i wariantach rozmiarowych sprawdzi się na elektryczne ogrzewanie podłogowe i ścienne, ogrzewanie przyczep kempingowych czy do podgrzania luster. Podobnie jak Red Snake koszty montażu i eksploatacji są wyjątkowo niskie. Inwestor może także zapomnieć o grzejnikach, a tym samym zwiększyć możliwości aranżacyjne wnętrz. System jest całkowicie bezobsługowy i nie generuje strat związanych z przesyłaniem ciepła. Nie wiesz, które rozwiązanie wybrać – Red Snake czy Termofol? Obydwa produkty mają podobne właściwości. Trudno w to uwierzyć, ale trwałość folii grzewczych dochodzi do nawet 100 lat! Folia grzewcza Red Snake (cena od 125 za m2) to strzał w dziesiątkę dla każdego przewidującego inwestora.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne