Strona głównaDomProgram do projektowania ogrodów – ranking. Darmowe i płatne

Program do projektowania ogrodów – ranking. Darmowe i płatne

Marzysz o pięknym ogrodzie niczym z pierwszych stron katalogu? Chcesz świadomie samodzielnie zaaranżować przestrzeń? Niewątpliwie pomoże Ci w tym przygotowany przez nas ranking programów do projektowania ogrodów. W artykule postaramy się odpowiedzieć, jaki program do projektowania ogrodu wybrać.

1. Garden Puzzle

Garden Puzzle
Program: Garden Puzzle

Programy do projektowania ogrodów umożliwiają szybki podgląd efektów. Możesz zaprojektować przestrzeń online bez wychodzenia z domu i bez prawdziwych eksperymentów w ogrodzie. To bardzo prosta w użyciu aplikacja do projektowania ogrodu, ponieważ wystarczy jedynie wgrać zdjęcie ogrodu, a następnie poprowadzić ścieżki według własnego zamysłu. Wśród opcji są również te, które pozwalają na dobór roślin, co zresztą umożliwia niemalże każdy program do projektowania ogrodu. Darmowy nie jest, co zresztą od razu widać po wejściu na stronę aplikacji, gdzie są dostępne różne warianty cenowe. Każdy z nich uwzględnia co innego. Jeśli zastanawiasz się, jaki program do ogrodów wybrać to na pewno powinieneś najpierw sprecyzować swoje wymagania, m.in. liczbę gatunków roślin, które różnią się w zależności od wariantu. 

2. Garden Composer 3D PL

To kolejna propozycja programu do projektowania ogrodu, który pozwala nadawać kształt ogrodu i umieszczać w nim drobną architekturę. Zawiera również opisy roślin, ale także ich chorób i szkodników mogących im zagrozić. Jeśli zastanawiasz się, jaki program do projektowania ogrodu wybrać, to najlepiej odpowiedzieć sobie również na pytanie, czy potrzebny jest kosztorys. Jak zaprojektować ogród? Program umożliwia stworzenie pięknej aranżacji przy równoległym oszacowaniu jej kosztów.

3. Gardenphilia DESIGNER

Gardenphilia
Program: Gardenphilia

Wśród programów do projektowania ogrodów, nie możesz przejść obojętnie obok tej propozycji. Licząc na darmowy program do projektowania ogrodu, nie znajdziesz takich udogodnień, jakie ma dla Ciebie ta propozycja, ponieważ darmowe programy do projektowania ogrodów nie zadowolą profesjonalistów – nie ma w nich tak zaawansowanych opcji, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces, jak zaprojektować ogród. Program ten posiada następujące funkcjonalności: możliwość tworzenia wizualizacji w wersji 2D i 3D, import zdjęć ogrodu w różnych formatach, nanoszenie dodatków. Darmowe programy do projektowania ogrodów niestety nie oferują tych wszystkich opcji, dlatego efekt finalny często jest niezadowalający.  

4. Sam Zaprojektuj Dom, Wnętrze i Ogród 2.0

Jak zaprojektować ogród? Program pozwala to zrobić samodzielnie, prosto, szybko i w korzystnej cenie! Na plus są dodatkowe funkcjonalności, których nie ma darmowy program do projektowania ogrodu. Ta aplikacja do projektowania ogrodu jest również dostępna bez żadnych opłat, ale narzuca na użytkownika wiele ograniczeń. Wszystko zależy od potrzeb i od obecnego stanu i metrażu ogrodu.

5. Virtual Garden 

Wśród propozycji musiał się znaleźć ten darmowy program do projektowania ogrodu. To propozycja dla tych, którzy nie chcą płacić za takie narzędzia lub mają niewygórowane potrzeby. Ta aplikacja do projektowania ogrodu jest dostępna w wersji angielskiej, ale jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Darmowe programy do projektowania ogrodów często mają podobne lub takie same funkcjonalności, dlatego tutaj do wyboru jest wiele roślin, ale też elementów architektury ogrodowej, jak krzesła czy taras. Stworzenie aranżacji jest jak najbardziej możliwe w tym programie do projektowania ogrodów. Darmowy jak widać wcale nie oznacza gorszy! 

6. My Green Space

My Green Space cena
Koszt programu My Green Space

Aranżacja zieleni będzie łatwiejsza, dzięki projektowaniu ogrodów. Program darmowy umożliwia to, ale na pewno nie w stopniu eksperckim. My Green Space jest płatny, ale ceny pakietów są stosunkowo niskie. Te, które kosztują więcej mają inne udogodnienia np. asystenta doboru roślin. Jeśli wciąż chcesz wiedzieć, jaki program do ogrodów wybrać, to na pewno rozważ ten z opcją, w której masz możliwość konsultacji online, dzięki czemu sam stworzysz projekt, ale skonsultujesz go z profesjonalistami. 

Jaki program do projektowania ogrodu?

Pora na podsumowanie naszego rankingu, który miał Ci ułatwić decyzję o tym, jaki program do ogrodów wybrać. W rankingu znalazł się jeden program do projektowania ogrodów darmowy, choć z wieloma funkcjonalnościami. Jednak co do zasady program do projektowania ogrodu darmowy jest pozbawiony wielu użytecznych funkcjonalności takich jak: konsultacja online czy asystent doboru roślin. Program do projektowania ogrodów darmowy może sprawdzić się w sytuacji, gdy mamy małe potrzeby aranżacyjne i preferujemy minimalistyczne projektu. Nawet program do projektowania ogrodu darmowy wymaga umiejętnej obsługi. Często dodatkowe opcje nie są zauważalne od razu, więc do kwestia przetestowania i wyboru.  Bardzo fajnym zajęciem jest samodzielne projektowanie ogrodów przez program darmowy online, który pozwoli Ci łatwo realizować własne wizje.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne