Strona głównaWłasna firmaPraca jako tajemniczy klient

Praca jako tajemniczy klient

Jeśli szukasz dodatkowej pracy, a przy okazji bardzo ciekawej to strzałem w dziesiątkę może okazać się praca, jako tajemniczy klient. Na czym polega ta praca? Ile można zarobić? I jakie trzeba mieć do tego predyspozycje? Na wszystkie te pytania odpowiemy Wam w dzisiejszym artykule.

Zacznijmy od tego jakie wartości niesie za sobą ta praca dla firmy. Po co tak naprawdę jest tajemniczy klient? Celem oczywiście jest kontrola i wskazanie opinii na temat obsługi sklepu/banku czy innych usług. Jak wiemy w dzisiejszych czasach obsługę klienta trzeba stawiać na wysokim poziomie, ponieważ coraz częściej to ona przechyla szalę nad konkurencją. Jeden pracownik w dużej firmie może zepsuć opinie całej firmy, dlatego tak ważna jest kontrola oraz szkolenia dotyczące prawidłowej obsługi klienta. Czasy komuny odeszły już dawno, teraz do klienta trzeba mieć prawidłowe podejście, bo bardzo łatwo go stracić. A więc celem jest podnoszenie komfortu oraz zadowolenia klienta, które będzie miało końcowy efekt w przychodach firmy.

Ile zarabia tajemniczy klient?

Zarobki to główny motor napędowy, aby zatrudnić jako tajemniczy klient. Ile możemy zarobić dorabiając sobie parę godzin miesięcznie jako tajemniczy klient? Przede wszystkim praca tajemniczego klienta nie jest pracą na godziny. Choć zdarzają się sytuacje, kiedy wielkie koncerny lub banki zatrudniają 2-3 osoby, które jeżdżą po oddziałach całego kraju audytując obsługę klienta. W większości wypadków jednak jesteśmy rozliczani od zlecenia, więc należy brać pod uwagę, podczas wyboru tylko najbliższe nam zlecenia. Stawki zaczynają się od 20 złotych, a kończą się nawet w granicach 80-100 złotych za jedno zlecenie. Biorąc pod uwagę to, że założenie konta to jakieś 15 minut, a dojazd zajmuje nam plus minus 30 minut to wychodzi nam to bardzo korzystnie. Czy koszta dojazdu są nam zwracane? To zależy. Zależy to od firmy w której pracujemy lub od sieci. W większości przypadków otrzymujemy dodatkowe pieniądze na pokrycie kosztów transportu, w przypadku, kiedy zlecenie jest oddalone od nas o znaczną odległość.

Zlecenie znajdziemy głównie w większych miastach, najwięcej zleceń jest we Wrocławiu, Warszawie czy Krakowie. Ciężko znaleźć jakiekolwiek zlecenie w mniejszych miastach poniżej 10 tysięcy mieszkańców, dlatego jeśli jesteś z małego miasta to ciężko będzie Ci w tym zawodzie cokolwiek zarobić. Pamiętajmy, że ilość zleceń jest ograniczona. Ciężko przez cały miesiąc w dzień w dzień otrzymywać zlecenie od różnych sklepów czy banków. Średnio jest to jedno zlecenie tygodniowo. Firmy, które zauważą, że dokładnie opisujesz cały przebieg zlecenia mogą w przyszłości zlecać Ci zadania nawet na 200 czy 300 złotych. Takie kwoty jednak otrzymują tylko osoby, które mają na swoim koncie już wiele zrealizowanych zadań. A więc na pytanie ile zarabia tajemniczy klient możemy odpowiedzieć, że w okolicach 200-300 miesięcznie. Jeśli szukasz wyzwań i podoba Ci się praca tajemniczego klienta to sprawdź jak nim zostać!

PRACA JAKO TAJEMNICZY KLEINT

Jak zostać tajemniczym klientem?

Zdobycie pracy jako tajemniczy klient nie jest trudne. Wystarczy tylko zgłosić się do odpowiednich firm, które taką pracę oferują. Aktualnie na rynku polskim istnieje parę platform internetowych, gdzie bez odwiedzania firmy możemy zarejestrować się jako tajemniczy klient. Należy podać tam szereg informacji, a następnie otrzymamy listę zleceń. 

Najczęściej otrzymamy zlecenia w bankach, gdzie wymaganiem będzie założenie bezpłatnego konta. Często kontrolą są również poddawane stanowiska firm sieci telefonii komórkowych. Czy, aby zostać tajemniczym klientem potrzeba specjalnych predyspozycji lub wykształcenia? Jeśli chodzi o wykształcenie to nie jest ono brane całkowicie pod uwagę. Jak jest z predyspozycjami? Należy na pewno mieć dobrą pamięć, reszta nie jest wymagana. Dlaczego należy mieć dobrą pamięć? Po wykonaniu zlecenia trzeba zdać raport. Wypełniamy specjalny kwestionariusz, który pyta nam jak przebiegało zlecenie. Czy obsługa była miła? Czy było – dzień dobry, proszę, do widzenia? W przypadku zlecenia jako tajemniczy klient w banku będziemy musieli odpowiedzieć na pytania dot. danej usługi. Czy zaoferowano nam kredyt? Czy utworzono i zaproponowano konto oszczędnościowe? Jak długo trwał proces zakładania konta? Czy była kolejka? Czy zaproponowano kawę? Pytań jest naprawdę sporo i wypełnienie całego kwestionariusza zajmie nam około 15 minut.

Tajemniczy klient jak rozpoznać?

Pracujesz w banku lub w innych usługach? Możesz być bardzo szybko przetestowany przez tajemniczego klienta. Jak rozpoznać go? Niestety na te pytanie nie da się odpowiedzieć w sposób prosty.Tajemniczy klient niczym się nie różni od prawdziwego i bardzo trudno jest go rozpoznać.

Dawniej negatywna opinia tajemniczego klienta powodowała, że pracownik w najlepszy przypadku pożegnał się z premią, a w najgorszym wyleciał z pracy. Dzisiaj się to zmienia, firmy stawiają na szkolenia, które mają nauczyć swoich pracowników obsługi klienta na najwyższym poziomie.  Czy miałeś okazję pracować jako tajemniczy klient? Jeśli tak, jak oceniasz zarobki? Koniecznie się podziel się tym w komentarzu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne