Olejowanie włosów warto wdrożyć do regularnej pielęgnacji fryzury, co pozwala uzyskać pożądane efekty wygładzenia, zdrowia i blasku. Oczywiście koniecznością jest zastosowanie naturalnych olejów o sprawdzonym składzie, tak aby cały proces odbywał się bezpiecznie i skutecznie. Jakie rezultaty daje regularne olejowanie włosów w domu?
Zalety olejowanie włosów
Nie od dziś wiadomo, że olejowanie włosów daje mnóstwo korzyści, które są doceniane przez kobiety w każdym wieku. Odpowiedni wybór oleju i skuteczna pielęgnacja sprawią, że nasze włosy pozostaną sprężyste, elastyczne i nawilżone. Jeśli chodzi o najważniejsze zalety tego zabiegu, są one następujące:
- Regeneracja, wzmocnienie i odżywienie włosów
- Zapobieganie wypadaniu kosmyków
- Łagodzenie stanów zapalnych i podrażnień skóry głowy
- Regulowanie wydzielania sebum i wsparcie w walce z łupieżem
- Łatwiejsze rozczesywanie
- Ochrona włosów przed działaniem czynników zewnętrznych
- Ochrona końcówek przed rozdwajaniem
- Nadanie włosom blasku, połysku i elastyczności
Aby uzyskiwać pożądane efekty olejowania włosów, musimy przestrzegać kilku zaleceń. O czym należy pamiętać?
Najważniejsze zasady olejowania włosów
Ważne jest to, że olejowanie włosów wymaga regularności i systematyczności. Trzeba dobrać olej dopasowany do porowatości pasm i stosować kosmetyki naturalne, bez sztucznych dodatków. Nie należy nakładać zbyt dużej ilości oleju, tak aby nie przeciążyć włosów. Wśród dostępnych metod olejowania mamy przede wszystkim olejowanie na odżywkę, na mokro, na sucho, w misce lub na serum. Poza tym miejmy na uwadze odpowiednią metodę zmywania oleju z pasm, z zastosowaniem sprawdzonych szamponów i odżywek. Przemyślana pielęgnacja włosów może zdziałać bardzo wiele i sprawić, że nasze kosmyki staną się zdrowe i piękne!
Od czego rozpocząć proces olejowania włosów? Najważniejszy jest wybór oleju. Godne uwagi są oleje roślinne, nierafinowane, bez dodatku parafiny, zapachów i barwników syntetycznych. Należy wybrać taki produkt, który będzie odpowiadał porowatości włosów, ich kondycji i stopniowi zniszczenia.
Posiadaczki włosów wysokoporowatych powinny stawiać na oleje słabo wnikająca, najlepiej lniane lub z pestek winogron. Z kolei w przypadku włosów niskoporowatych zastosujmy oleje nasycone o małych cząsteczkach, które z powodzeniem pokryją pasma filmem ochronnym (przykładowo olej kokosowy). W razie wątpliwości, zawsze może skorzystać ze wsparcia fryzjera lub specjalisty w drogerii z kosmetykami do włosów.
Ilość oleju do włosów
Kolosalne znaczenie przy olejowaniu włosów ma także odpowiednia ilość oleju. Ile będziemy potrzebować? Wszystko zależy od tego, jak gęste i długie mamy włosy. Mniej oleju zastosujemy na krótkie i cienkie pasma, a więcej na gęste i długie. Włosy powinny być lekko posmarowane roślinnym olejem, gdyż zbyt duże ilości wiążą się z trudnościami w zmyciu produktu.
Artykuł sponsorowany.