Strona głównaTechnologiaJak zresetować pralkę beko i kiedy to zrobić?

Jak zresetować pralkę beko i kiedy to zrobić?

Problem z pralką beko można często rozwiązać za pomocą przywrócenia ustawień fabrycznych urządzenia. Takie rozwiązanie jest też dobre, gdy wyświetla się błąd, który nie jest opisany w instrukcji obsługi. Reset pralek Beko nie jest skomplikowaną czynnością.

Aby anulować program, naciśnij i przytrzymaj przycisk „Start/Pause/Cancel” przez 3 sekundy.

Reset należy wykonać, gdy pralka nie odpowiada, nie daje sygnałów pracy oraz zatrzymuje się w trakcie prania lub kiedy pranie zostało przerwane w wyniku awarii sieci elektrycznej (obejmują skoki mocy, niezrównoważone obciążenia lub przerwy w zasilaniu). 

Reset pralki beko oraz autotest urządzenia

Wykonując reset należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa: nie próbować na siłę otwierać drzwiczek pralki (szczególnie gdy znajduje się woda w bębnie). Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, należy wypompować wodę z bębna (upewniając się, że jest wąż spustowy nie jest zatkany). W instrukcji powinno być wyjaśnione,  jak zresetować pralkę beko oraz jakich procedur przestrzegać. Sposób resetowania i przywracania ustawień fabrycznych zależy bowiem od konkretnego modelu. W niektórych przypadkach należy wyłączyć i włączyć urządzenie, w innych istnieje specjalny przycisk do resetu. Inne zaś restartuje się za pomocą kombinacji przycisków Start, Pause i Cancel. Niektóre maszyny wymagają też sześciokrotnego otwarcia i zamknięcia drzwiczek po podłączeniu urządzenia w celu zresetowania silnika. Po dokładne informacje sięgnij więc do instrukcji, książki serwisowej, bądź dzwoniąc na infolinię. 

Pralka beko reset serwisowy

O odpowiednich właściwościach pralek świadczą nie tylko funkcje, pojemność, czy zużycie energii, ale też możliwość samodzielnego naprawiania w razie nagłej awarii. Wiele pralek Beko wyposażonych jest w tryb testowy, którego wykonanie po resecie pralki służy do pozbycia się wszelkich błędów. 

Przejdź przez następujące kroki:

  • upewnij się, że bęben jest pusty,
  • obróć pokrętło do pozycji 1, która zwykle znajduje się na jednej trzeciej podziałki, przytrzymaj przycisk start / pause w dół, naciskając jednocześnie przycisk włączania / wyłączania, aż lampka zacznie migać,
  • obróć pokrętło do pozycji nr 6 (lub innej oznaczającej czyszczenie bębna) i przytrzymaj kilka sekund,
  • nastąpi charakterystyczne kliknięcie zamykających się drzwiczek i rozpocznie się testowanie poszczególnych modułów.

Wśród testowanych rzeczy w tej funkcji są między innymi:

  • testowanie prędkości mycia,
  • testowanie przepływu wody,
  • testowanie prawidłowego ruchu bębna itp.   

Pralka beko volumax 5 – jak zresetować

Resetowanie pralki beko volumax 5 jest stosunkowo proste — użytkownicy dokonują tego przytrzymując przycisk do włączania urządzenia przez kilka sekund. Większość błędów w tym nowoczesnym sprzęcie jest wykrywana samoczynnie i wystarczy je zgłosić serwisantowi, jednak jeśli zaistnieje taka konieczność, łatwo można zrobić to samodzielnie.

Jak zresetować pralkę beko wmb 51011?

Aby anulować wybrany program i tym samym zresetować urządzenie: 

  • naciśnij przycisk „Start/Pauza/Anuluj” przez 3 sekundy, 
  • pralka odpompowuje wodę, a  kontrolki „Pranie” i „Program zakończony” się zaświecą,
  • kontrolka „Pokrywka” zacznie migać, a gdy lampka zaświeci się w sposób ciągły, drzwi zostaną odblokowane. 

Jak widać, resetowanie pralek beko nie jest trudne i każdy użytkownik z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem. Warto mieć na uwadze, by nie robić tego zbyt często, ponieważ tak jak każdy programator, tak i ten może w końcu ulec awarii na skutek częstego awaryjnego uruchamiania. Resetowanie to raczej czynność, która pozwala na szybkie usunięcie nagłej usterki i co ważne — często tylko to wystarcza, by urządzenie zaczęło działać prawidłowo.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne