Strona głównaFinanseJakie typy aplikacji zostały zbudowane na Ethereum?

Jakie typy aplikacji zostały zbudowane na Ethereum?

Ethereum to nie tylko moneta. To sieć, na której można budować aplikacje. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Odkąd student informatyki Vitalik Buterin stanął na czele grupy założycieli platformy Blockchain w 2015 roku, Ethereum było w cieniu Bitcoina. Jest to jednak coś więcej niż tylko platforma blockchain wspierająca swoją rodzimą walutę ETH. W przeciwieństwie do Bitcoina, Ethereum jest bazą dla wielu innych aplikacji. Najistotniejsze zalety Ethereum to jego zdecentralizowanie oraz wsparcie dla inteligentnych kontraktów.

Ethereum ma jednak pewne słabości, takie jak powolny czas przetwarzania i wysokie opłaty. Założyciele walczą z tymi problemami poprzez planowane modernizacje sieci. Dokonali już pierwszej gruntownej zmiany w ramach tzw. The Merge. Unowocześniono blockchain Ethereum, który zmienił się z proof-of-work na proof-of-stake. Ta zmiana nie była w stanie odwrócić trendu w kierunku rynku niedźwiedzia, a jeśli monitorowałeś ethereum kurs pl, to wiesz, że wahania były niewielkie. Jednak te zmiany są kolejnym krokiem w tworzeniu kompleksowej platformy, którą można wykorzystywać do różnych celów.

Rodzaje aplikacji zbudowanych na Ethereum

Jednym z najpopularniejszych przypadków zastosowania technologii Ethereum blockchain są zdecentralizowane aplikacje lub dApps. Zdecentralizowane aplikacje są jednymi z najszybciej rozwijających się rynków we wszechświecie blockchain. Na przykład zdecentralizowane finanse (DeFi) wykorzystują właściwości rozproszonych, zdecentralizowanych sieci, które nie są kontrolowane przez jeden ośrodek. Poza finansami, zdecentralizowanie wykorzystuje się w grach online, handlu i innych obszarach.
NFT są kolejnym niezwykle popularnym przypadkiem zastosowania blockchaina Ethereum. Niegrywalne tokeny są sposobem na sprzedaż aktywów cyfrowych, a zdecentralizowana weryfikacja blockchain potwierdza autentyczność dla sztuki cyfrowej lub innego kawałka kodu.

Niektóre projekty Ethereum są związane ze strumieniowaniem muzyki lub platformami, w których artyści sprzedają swoje prace i mogą uzyskać 100% środków z początkowej sprzedaży. Projekty takie jak Catalog i Audius są najlepszymi przykładami tego przypadku użycia.

Sieć Ethereum jest również wykorzystywana do udzielania kredytów, pożyczek, inwestycji i tworzenia portfeli.

Najlepsze projekty Ethereum

Uniswap to zdecentralizowana giełda kryptowalut i czwarta co do wielkości giełda w Internecie. Uniswap nie polega na klientach w kwestii płynności. Platforma umożliwia handel Ethereum bez potrzeby przekazywania środków pośrednikom. A to wszystko dzięki jej zautomatyzowanemu protokołowi płynności. Jeśli dodasz tokeny do puli płynności, możesz zdobyć nagrody.

MakerDAO to projekt peer-to-peer na blockchainie Ethereum, który umożliwia użytkownikom udzielanie pożyczek i pożyczanie kryptowalut. Idea polega na zdeponowaniu tokenów takich jak UNI, BTC lub YFI, a następnie można pożyczyć kryptowalutę. MakerDAO udziela pożyczek w stablecoinach DAI, które różnią się od innych tokenów typu stablecoin powiązanych z dolarem amerykańskim.

The Compound to stosunkowo nowa platforma pożyczkowa i kredytowa Decentralized Finance. Działa na zasadzie zachęt, gdzie użytkownicy są zachęcani do wpłacania aktywów cyfrowych do puli pożyczkowej. Następnie pożyczkobiorcy mogą pożyczać z puli, a deponenci otrzymają odsetki za swoje depozyty. Stopy procentowe są uzależnione od aktualnej sytuacji rynkowej, a możesz pożyczyć różne tokeny kryptowalut.

Aleph.im to projekt nieco odmienny, zarówno dla projektów DeFi, jak i Web3. Jest to natywny dla chmury blockchain, który zmienia rynek cloud computing. Aleph.im jest rozwijany na bazie Ethereum Blockchain i działa jako DeFi serverless computing dla platform przechowywania plików i baz danych.

The Sandbox to projekt Ethereum dla gier, w którym możesz użyć rodzimych tokenów SAND do zakupu ziemi lub aktywów w grze. Jest to wygodny sposób na monetyzację doświadczeń z gry.

Podobnie Decetnraland jest wirtualną platformą dla nieruchomości. Oba projekty są mocno zainteresowane projektami Metaverse. W Decentraland użytkownicy mogą kupować cyfrowe aktywa za tokeny MANA.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź jeszcze

Popularne