Strona głównaBudownictwoJaki silikon do akwarium?

Jaki silikon do akwarium?

Założenie akwarium, to pomysł wielu osób, zastanawiających się nad tym, w jaki sposób ożywić swoje wnętrza. Komplikacje zaczynają się wtedy, gdy musimy zakupić do jego budowy silikon. Do akwarium czarny czy bezbarwny, jaki najlepszy? To jedno z pytań, które można znaleźć szukając na temat jego budowy informacji. Innym jest także kwestia, czy silikon sanitarny nadaje się do akwarium. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do lektury

Jaki silikon do akwarium wybrać? 

Zastanawiając się nad tym, jaki silikon do klejenia akwarium wybrać, warto zacząć od określenia parametrów, które powinien posiadać taki produkt. Na wstępie warto też zaznaczyć, że rozważania nad sprawą, czy silikon sanitarny nadaje się do akwarium, mają odpowiedź negatywną. Czemu? Ponieważ stosując go do budowy tego typu konstrukcji ryzykujemy, że ulegną one rozszczelnieniu. Jaki silikon do klejenia akwarium będzie zatem najlepszy? Powinien być:

  • elastyczny a cecha ta powinna utrzymywać się, niezależnie od różnic atmosferycznych
  • smarowny, umożliwiając nałożenie go nawet w najbardziej niedostępne miejsca
  • przyległy do gładkiego szkła, będąc jednocześnie jego uszczelnieniem

Wszystkie te parametry, mówią o tym jaki silikon do akwarium wybrać. Na rynku istnieje dedykowany w tym celu produkt, który nazywa się silikon akwarystyczny. Jakie jeszcze powinien mieć cechy, które odpowiedzą na pytanie, jaki silikon do akwarium wybrać? Już mówimy. Taki produkt powinien cechować się: 

  • wytrzymałością na spojenie, które jest na poziomie 20kg/cm
  • wysoką przyczepnością do różnego typu tworzyw
  • brakiem jakichkolwiek składników, które mogłyby być szkodliwe dla żywych organizmów, do takich produktów należą: rozpuszczalniki, plastyfikatory oraz wypełniacze 

Jaki silikon do klejenia akwarium będzie najlepszy? Istnieje wiele firm, które zajmują się ich produkcją. Należy do nich również Hausa. Jest to przedsiębiorstwo, w którym możemy znaleźć odpowiedź, na rozważania nad wyborem, który brzmi – silikon do akwarium czarny czy bezbarwny, powinno się odwiedzić ich stronę. Mają szeroko rozbudowany asortyment, który zadowoli niejednego klienta. 

Najmocniejszy silikon do akwarium według naszych testów

Sprawdziliśmy to. Wiemy, jaki jest najmocniejszy silikon do akwarium. Można go znaleźć na stronie wspomnianego w poprzednim akapicie przedsiębiorstwa Hausa. 

Produkt ten, nazywa się HS050 Professional. Jest to silikon akwariowy i szklany. Co można o nim powiedzieć? 

  • składa się z jednego składnika
  • wyróżnia się tym, że jest odporny na działanie promieni UV

Ma on również szerokie zastosowanie na przykład do budowy terrariów, uszczelniania konstrukcji złożonych ze szkła oraz aluminium. Najmocniejszy silikon do akwarium? Tylko ten! 

Produkty tego przedsiębiorstwa, dostępne są w wielu kolorach, więc zastanawiając się nad tym, jaki silikon do akwarium czarny czy bezbarwny, można tam znaleźć spory wybór jednych i drugich. My możemy podpowiedzieć tylko, że czarny silikon doradzany jest w przypadku, gdy akwarium jest stanardowego wyglądu. Jeśli zaś macie w nich szkło opti white, to wybierzcie bezbarwny, zyskacie wtedy pewność, że pożądana przez Was biel, zostanie odpowiednio wydobyta.

Po tym artykule, wiecie już na przykład, czy silikon sanitarny nadaje się do akwarium. Możecie go użyć, pewnie, ale musicie liczyć się z tym, że w Waszym mieszkaniu wydarzy się wtedy powódź. Istnieje bowiem, duże ryzyko rozszczelnienia konstrukcji z wodą, jeśli go do nich zastosujemy. Szukając zatem najlepszego produktu, pamiętajcie o odwiedzeniu strony Hausa, a także o ich najlepszym w tej kwestii produkcie, jakim jest HS050

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne