Strona głównaPoradyJak zresetować ekspres Krups? Krups ea81, ea80, ea8000

Jak zresetować ekspres Krups? Krups ea81, ea80, ea8000

Aby długo cieszyć się pyszną kawą z ekspresu, należy dbać o urządzenie. Do podstawowych czynności konserwujących ekspresu do kawy należy między innymi dokładne mycie, ale też reagowanie na błędy i awarię za pomocą resetu urządzenia. Ta druga rzecz przywraca sprzęt do ustawień fabrycznych i może służyć do rozwiązywania niektórych problemów z oprogramowaniem lub całkowitego oczyszczenia ekspresu z błędów. Resetować można nie tylko telefony lub komputery, ale także urządzenia AGD np. ekspresy do kawy.

Krups ea81 reset – jak do tego podejść?

W przypadku resetowania urządzenia krups ea81 warto za jednym zamachem wyczyścić niektóre elementy. Ekspres ma bowiem zainstalowaną funkcję automatycznego resetowania podczas konserwacji poszczególnych podzespołów. Dla przykładu:

Gdy nieprawidłowe działanie jest zasygnalizowane przez świecącą się lampkę lub piktogram, należy odłączyć urządzenie od zasilania, wyczyścić wkład filtrujący oraz inne podzespoły i uruchomić je ponownie. Wówczas ekspres zresetuje się automatycznie i będzie gotowe do rozpoczęcia nowego cyklu. W przypadku krups ea81 reset wiąże się z przywróceniem ustawień fabrycznych bez jednoczesnej powtarzalności procedury pierwszego uruchamiania. 

Istnieją także mniej skomplikowane sposoby na przywrócenie maszyny do ponownego działania. 

Krups kaffeevollautomat to ten rodzaj ekspresu, którego reset przebiega na zasadzie naprawiania zepsutego routera (wyłącz, włącz i będzie działał).

Jeśli ekspres do kawy (również ten w pełni automatyczny) nie reaguje po poleceniu wprowadzania, być może zwyczajnie się zawiesił. Wbrew pozorom cały proces parzenia kawy także obsługiwany jest przez pewien system. W związku z tym wykonaj reset:

  • wyłącz ekspres do kawy;
  • odłącz wtyczkę zasilania;
  • odczekaj około 30 sekund;
  • podłącz ponownie ekspres do kawy do sieci;
  • włącz go ponownie.

Jedną z dogodności urządzenia krups ea80 jest to, że reset jest wykonywany automatycznie wówczas, gdy urządzenie wychwytuje błąd – resetuje się automatycznie. 

Wiele zapytań w sieci krąży wokół pytania ”jak zresetować ekspres krups?”. W większości przypadków reset jest wynikiem wymiany danej części lub podzespołu, gdyż urządzenie wychwytując wyczyszczoną komorę lub filtr – automatycznie przywraca fabryczne ustawienia. Aby uniknąć częstego resetowania maszyny, należy także przestrzegać podstawowych zasad bhp, między innymi:

  • Stosować urządzenie w suchych pomieszczeniach 
  • Nie umieszczać go na gorącej powierzchni
  • Czyścić i wymieniać elementy filtracyjne zgodnie z instrukcją
  • W przypadku awarii lub złego stanu urządzenia należy skontaktować się z pomocą techniczną

W przypadku urządzenia krups ea 8000reset jest bardzo prostą czynnością. Wszystkie powyższe czynności wykonasz intuicyjnie.

Kiedy zresetowanie ekspresu krups nie wystarczy…

Zresetowanie ekspresu to jedna z czynności, która usuwa większość usterek, jednak jeśli jakiś błąd stale się powtarza, warto zajrzeć do części, które możesz  wyczyścić samodzielnie lub zapytać w serwisie, czy do sprzętu mógłby zajrzeć fachowiec. W przypadku, jeśli codziennie pojawia się komunikat o innym błędzie, istnieje ryzyko, że usterce uległ cały programator. Zorientuj się w cenach — może warto  go wymienić lub zreperować w inny sposób?

Chcąc zresetować ekspres, przestrzegaj zasad bezpieczeństwa. Czasem nawet mała nieuwaga może spowodować poważną awarię, którą trudno ci będzie samodzielnie naprawić. Najlepiej przed wykonaniem całej procedury zajrzyj do instrukcji — tam znajdziesz szczegółowe informacje odnośnie do tego, jak bezpiecznie zrestartować Twoje urządzenie.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne