Strona głównaTechnologiaJak podłączyć Xiaomi redmi 4a do komputera? komputer nie widzi telefonu Xiaomi

Jak podłączyć Xiaomi redmi 4a do komputera? komputer nie widzi telefonu Xiaomi

Xiaomi redmi 4a słynie nie tylko ze świetnych danych technicznych, ładnego designu, ale przede wszystkim z aparatu o wysokiej rozdzielczości. Gdy jednak amator robienia zdjęć zechce przenieść wszystkie uchwycone aparatem chwile na komputer, warto by znał kilka podstawowych informacji jak połączyć xiaomi z komputerem.

Xiaomi podobnie jak każdy inny telefon można podłączyć do komputera drogą kablową. Wówczas wykorzystać trzeba wykorzystać, dołączony do telefonu kabel ładowarki. Jedną końcówkę do gniazda USB w komputerze bądź laptopie, drugą do miejsca na ładowarkę (większość producentów dodaje do zestawu telefonu ładowarki, które umożliwiają podłączenie końcówki od gniazdkowego adaptera). 

Wtedy powinien nastąpić sygnał dźwiękowy podłączonego sprzętu. Należy następnie wejść w „Mój komputer” i kliknąć dwukrotnie na ikonę urządzenia. 

Czasem może zdarzyć się, że xiaomi nie łączy się z komputerem. Nie należy się załamywać tym faktem. 

Zdarza się tak, gdyż Windows ma systemowy problem zintegrowania się z telefonem wyposażonym w Androida. 

Jeżeli tego typu błędy, notorycznie się powtarzają i komputer nie widzi telefonu Xiaomi, najlepiej wyposażyć się w program obsługi urządzeń mobilnych z poziomu komputera. Dla Xiaomi przeznaczony jest przykładowo Mi PC Suite 3.2. Jest to intuicyjna aplikacja, która pozwala zarządzać takimi rzeczami jak zdjęcia, filmy, kopie zapasowe czy inne potrzebne rzeczy. Jej zaletą jest także to, że nie zajmuje dużo miejsca na dysku twardym.  

W instrukcji Xiaomi redmi 4a znajdziesz informacje jak podłączyć do komputera za pomocą kabla?

Komputer nie widzi telefonu Xiaomi – rozwiązanie. Czyli jak połączyć telefon z komputerem?

Komputer może nie odczytywać podłączonego telefonu z wielu powodów. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj: 

  • podłączyć ponownie telefon do komputera (lub włóż kabel do innego portu),
  • zaktualizować sterowniki portów USB w komputerze, 
  • wymień kabel USB, który może być uszkodzony,
  • zainstaluj program do zarządzania telefonem.

Rozwiązania problemu można poszukać także w Menedżerze Urządzeń w systemie Windows. Gdy wejdziemy w Menedżera Urządzeń, kliknij „Akcja”, a następnie Aktualizuj sterownik, później „Wyszukaj automatycznie sterowniki”. 

Telefon może czasem być odczytywany jako Dysk pamięci zewnętrznej i obsługuje się go wówczas tak jak zwykły dysk USB. Zatem:

  • podłącz swój telefon z Androidem do Twojego komputera,
  • na telefonie otwórz ustawienia,
  • przejdź do „podłączone urządzenia> USB”,
  • wybierz „prześlij pliki”.

Alternatywne metody połączenia telefonu

Jeżeli chcemy zgrać filmy, muzykę lub inne pliki z komputera na telefon możemy użyć innego sposobu transmisji plików. Obecnie niemal każdy telefon wyposażony jest w gniazdo na kartę micro SD. Wówczas wystarczy kupić kartę micro SD, włożyć ją do adaptera umieszczonego w laptopie bądź pececie i podłączenie jej w odpowiednie miejsce w telefonie. Jest to nieco bardziej czasochłonny zabieg niż zwykłe podłączenie telefonu do komputera kablem. Daje jednak 100% gwarancję tego, że pliki trafią z jednego miejsca na drugie. 

Drugim sposobem połączenia telefonu z komputerem jest przesyłanie danych za pomocą sygnału WiFi. Jest to sposób stosowany bardzo rzadko, gdyż wymaga on czasem zewnętrznego oprogramowania takiego jak MyPhoneExplorer. Jednak gdy jest już wykonywany gwarantuje bardzo szybkie przesyłanie danych pomiędzy dwoma urządzeniami.

Jak widać, istnieje kilka sposobów podłączania telefonu Xiaomi do komputera. W zależności od tego, czy twój laptop jest wyposażony w moduł Bluetooth, a także jak szybko instaluje sterowniki nowych urządzeń, może to przebiegać bardzo szybko i sprawnie — oczywiście gra tu rolę również ilość i waga przesyłanych plików.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne