Strona głównaTechnologiaDlaczego "nie można połączyć się z tą siecią" ? Przyczyny + rozwiązanie

Dlaczego „nie można połączyć się z tą siecią” ? Przyczyny + rozwiązanie

Konfiguracja sieci Wi-Fi i jej podłączenie nie należy do trudnych zadań. Zazwyczaj każda konfiguracja niezbędna do ustawienia sieci jest dostępna w panelu administracyjnym routera. Dostawca internetu satelitarnego powinien zaoferować Ci pomoc w konfiguracji. Twoim zadaniem jest jedynie wybranie odpowiedniej sieci, z którą chcesz uzyskać połączenie, wpisać hasło. Po tych krokach połączenie powinno się nawiązać. Zdarza się jednak tak, że pojawiają się problemy. Czasem wyskakują komunikaty w systemie Windows 10 o treści “Nie można połączyć się z tą siecią”, “ System Windows nie może połączyć się z wybraną siecią”. Na forach pojawiają się pytania – “Co zrobić, kiedy nie mogę połączyć się z Wi-Fi?”. W poniższej treści artykułu postaramy się wskazać możliwe rozwiązania Twojego problemu.

Problemy z połączeniem sieci w Windows 10

Kiedy w systemie Windows 10 podczas konfiguracji sieci wyświetla się komunikat “Nie można połączyć się z tą siecią” należy w pierwszej kolejności zrestartować swój komputer i router. Możesz najpierw spróbować wykonać zrestartować jedno urządzenie, a jeśli to nie pomoże, to oba. Takie rozwiązanie w większości przypadków się sprawdza.

Jeśli jednak okaże się, że dalej masz problem z połączeniem, może okazać się, że jest to wina sieci i występuje błąd w łączności. W celu sprawdzenia tego podejrzenia, spróbuj połączyć się z wybraną siecią z innego urządzenia, np. telefonu. Jeśli bez problemu uda Ci się nawiązać połączenie, oznacza to, że nie jest to wina zawodnej sieci. W takiej sytuacji możesz sprawdzić, czy na Twoim komputerze z systemem Windows 10, na którym wyświetla się informacja “Nie można połączyć się z tą siecią” jest wprowadzone prawidłowe hasło do uzyskania dostępu do sieci internetowej.

Co zrobić, kiedy nie mogę połączyć się z tą siecią?

Często pojawiające się problemy na forach internetowych to – “Nie mogę połączyć się z Wi-Fi. Co robić?”. W takiej sytuacji zapomnij o sieci i dodaj ją ponownie. W celu wykonania tego zadania musisz przejść do ustawień na swoim urządzeniu, znaleźć sekcję “Sieć i Internet”. Następnie wejdź w zakładkę “Wi-Fi” i “Zarządzaj znanymi sieciami”. Na ekranie powinny wyświetlić się wszystkie możliwe połączenia sieciowe. Znajdź swoje i kliknij “Zapomnij”.

Kolejnym krokiem będzie otworzenie listy dostępnych sieci, wybrać tę, z którą chcesz uzyskać połączenie i kliknij “Połącz”.

Jeśli system Windows nadal nie może połączyć się z wybraną siecią możesz przejść do zresetowania karty sieciowej. Jest to element komputera odpowiadający za połączenie routera z siecią. Niestety może okazać się, że wyłączenie i ponowne włączenie nie pomoże, a wtedy będziesz musiał przejść do ręcznego zresetowania karty sieciowej. Przejdź do ustawień i wybierz sekcję “ Sieć i Internet”, następnie “Stan” i poszukaj opcji “Resetuj sieć”. W kolejnym oknie, które się otworzy również kliknij “Resetuj sieć” i poczekaj do momentu ponownego włączenia się systemu.

Błędy w połączeniu z siecią w systemie Windows

System Windows nadal nie może połączyć się z wybraną siecią? Kolejnym rozwiązaniem, jakie Ci sugerujemy jest uruchomienie narzędzia do rozwiązywania problemów z siecią. Zaletą systemu Windows 10 jest to, że posiada wbudowane narzędzie do uporania się z problemami sieciowymi. W tym celu przejdź ponownie do ustawień, następnie do sekcji “Sieć i Internet”, kolejno do “Stan” i wyszukaj opcję “Narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią”. Wykonaj wszystkie polecenia, jakie sugeruje Ci narzędzie.

Na forach internetowych, pomimo zastosowania się do powyższych rad nadal pojawiają się komentarze z hasłem “ Nadal nie mogę połączyć się z Wi-Fi. Czy są jakieś inne sposoby na rozwiązanie mojego problemu?”. Odpowiadając na to pytanie, stwierdzamy, że problem może leżeć po stronie sterowników. Spróbuj je zaktualizować. W menedżerze ustawień przejdź do sekcji “Urządzenia sieciowe”, a następnie do “Karta sieciowa”. Wybierz z listy “Aktualizacja sterowników”. System powinien w tym momencie sprawdzić dostępność aktualizacji. Jeśli jakiekolwiek są dostępne to przystąp do aktualizacji.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne