Strona głównaTechnologiaDlaczego telewizor nie wyszukuje kanałów z kablówki? Oto rozwiązanie problemu

Dlaczego telewizor nie wyszukuje kanałów z kablówki? Oto rozwiązanie problemu

Choć mogłoby się wydawać, że zaprogramowanie kanałów cyfrowych w telewizorze to trudny i skomplikowany proces, wcale tak nie jest. Warto jednak posiadać pewną wiedzą, która pozwala na w pełni wykorzystanie możliwości telewizji. Wyszukiwanie kanałów różni się w zależności od tego, czy posiadasz kablówkę, antenę satelitarną, a może telewizję naziemną DVB – T. W tym artykule dowiesz się, dlaczego telewizor nie wyszukuje kanałów z kablówki i jak wyszukać kanały w telewizorze posiadając TV naziemną.

Co zrobić, kiedy telewizor nie znajduje kanałów z kablówki?

Próbujesz wyszukać kanały, ale Twoje metody okazują się bezskuteczne? Jaki jest powód tego, że telewizor nie wyszukuje kanałów z kablówki? Pierwszy krok, jakiego powinieneś się podjąć to sprawdzić czy format wejściowy odpowiadający za sygnał TV znajduje się w miejscu do tego przeznaczonym. To jeden z częstszych powodów, przez które telewizor nie wyszukuje kanałów z kablówki. Kolejnym krokiem jest włączenie odbiornika TV, wejście w ustawienia i uruchomienie wyszukiwarki kanałów. Powinny być dostępne dwie opcje wyszukiwania- strojenie automatyczne i ręczne. Wybierz pierwszą opcję, ponieważ to szybki i najlepszy sposób na pewne wyszukanie wielu programów. Po kliknięciu odpowiedniej opcji na telewizorze powinien pojawić się komunikat “ Wyszukiwanie kanałów “ . Ten proces może trochę potrwać, dlatego lepiej uzbroić się w cierpliwość. Automatyczne wyszukiwanie kanałów jest teraz powszechną możliwością w nowoczesnych telewizorach. Ułatwia ono bezproblemowe zaprogramowanie kanałów mniej wprawionym użytkownikom.

Kanały w telewizorze – jak je wyszukać?

Jak już wiecie, najłatwiejszą opcją jest automatyczne zaprogramowanie kanałów. Jeśli jednak wolicie zrobić to samodzielnie to od czego zacząć? Jak wyszukać kanały w telewizorze? Korzystając z dekodera DVB – T, w jego MENU powinna znajdować się fraza “ Wyszukiwanie ręczne/ Skanowanie ręczne/ skanuj kanały”. Wybierz ją. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie numeru kanału odpowiedniego dla danego multiplexu. Gdy telewizor jest włączony, a dekoder ustawiony na wybrany kanał, musisz tak ustawić antenę, aby złapała sygnał. Na ekranie telewizora powinieneś widzieć dwa wskaźniki- siły sygnału i jakości sygnału. Obydwa wskaźniki powinny wskazywać maksymalną wartość. Kiedy złapiesz dobry sygnał, dekoder powinien zacząć skanować dany kanał w celu wyszukania innych kanałów. W przypadku, kiedy telewizor nie wyszukuje kanałów, świadczy to o tym, że sygnał nie jest odbierany przez nadajnik. W takiej sytuacji, musisz ponownie ustawić antenę i zrobić kolejne skanowanie. Niestety proces czasami okazuje się żmudny i czasochłonny. Ustawianie anteny, zanim dekoder złapie sygnał, może trochę potrwać. Ułatwieniem może okazać się dla Ciebie wzorowanie na tym, jak jest ustawiona antena u sąsiadów. Przeszkodą dla dobrego sygnału mogą być drzewa i budynki. W takiej sytuacji skorzystaj z sygnału odbitego. Ustaw antenę w zupełnie innym kierunku. Sygnał odbije się, np. od budynku i dekoder go złapie. Nie zawsze jest to skuteczna metoda, jednak warto spróbować. 

Porady – wyszukiwanie kanałów telewizji naziemnej

Wiesz już, co zrobić, jak telewizor nie wyszukuje kanałów z kablówki, ale jak znaleźć kanały telewizji naziemnej? To pytanie bardzo często pojawia się na wielu forach internetowych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w telewizji naziemnej naziemnej pojawiają się nowe kanały, ale żeby je posiadać, musisz je najpierw wyszukać przy użyciu anteny satelitarnej. Proces ten nie jest skomplikowany i można wykonać go samemu bez zatrudniania specjalisty. Problemy ze znalezieniem kanałów telewizji naziemnej pojawiają się głównie dlatego, że MENU każdego telewizora wygląda trochę inaczej, dlatego ogólne instrukcje znalezione w internecie, mogą okazać się nie być aż tak jasne. Jak wyszukać kanały kanały telewizji naziemnej? Pierwszym krokiem jest przejście do MENU. Następnie wyszukaj opcję “ Automatyczne wyszukiwanie kanałów”. Wciśnij OK. Wyszukiwanie programów może potrwać nawet kilka minut. Jeśli wyszukiwanie się zakończy, zatwierdź proces i wyjdź z MENU przyciskiem EXIT. Teraz wiesz już jak znaleźć i wyszukać kanały telewizji naziemnej i możesz cieszyć się radością z oglądania.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne