Strona głównaDomCiepły Montaż Okien - Co to Jest

Ciepły Montaż Okien – Co to Jest

Budowa domu, czy jego gruntowny remont mają na cel zapewnić nam jak najlepsze warunki do tego, aby móc w nim normalnie funkcjonować. Bardzo ważne jest tutaj to, aby zapewnić ochronę mieszkania zarówno przed czynnikami zewnętrznymi, jak i nieproszonymi gośćmi. W tym celu należy oczywiście zamontować drzwi i okna dobrej jakości. Aby zaoszczędzić na rachunkach, warto wybrać ciepły montaż okien. Co to jednak jest?

Ciepły Montaż Okien – Co to Jest

 Jak wiadomo, nie każdy ma pojęcie o budowlance i jest to całkowicie normalna kwestia. W momencie jednak gdy musimy podejmować decyzje związane z gruntownym remontem, czy też budową domu, warto zapoznać się z pewnymi kwestiami. Dzięki temu dużo łatwiej będzie wam podejmować decyzje w danym zakresie. Mowa na przykład o wyborze materiałów do dachu, pokryć podłogowych, czy też tych ściennych.

Na myśli mamy także kwestię drzwi i systemów okiennych, których obecność jest czymś niezbędnym właściwie w każdym budynku. Im więcej tego typu produktów znajduje się w naszym domu, tym większa jest szansa na to, że ucieknie nam z niego ciepło. Z tego też względu jednym z lepszych rozwiązań, jeśli chodzi o stolarkę okienną, jest ciepły montaż okien. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

W przerwach od remontów i budowy warto postawić na spędzenie czasu na ulubionych rozrywkach jak oglądanie sportu. Co ciekawe, dzięki wygranej waszego faworyta macie szansę się wzbogacić. Z tego też względu warto podczas obstawiania wyniku zastosować GoPlusBet kod promocyjny. Dzięki atrakcyjnym bonusom, które z niego płyną, możecie liczyć na grę bez podatku, zakład bez ryzyka, czy też bonus urodzinowy.

Źródło: zawodtyper.pl

Po co Montować Okna Warstowo – Zalety Tego Rozwiązania

Ciepły montaż niekiedy jest nazywany warstwowy ze względu na swoją specyfikę. Wszystko za sprawą faktu, że składa się on z tak zwanych trzech warstw uszczelniających. Wśród nich znajdziemy warstwę zewnętrzną, środkową, jak również wewnętrzną. Czym cechują się wspomniane warstwy? Ta środkowa z nich charakteryzuje się byciem izolacją termiczną i wykonuje się ją najczęściej z pianki poliuretanowej. Gdzie ma miejsce?

Zajmuje swoje miejsce oczywiście przestrzeń pomiędzy ramą okienną a ścianą, którą koniecznie musi naprawdę szczelnie wypełniać. Poza wspomnianą powyżej pianką korzysta się także ze specjalnych taśm, które mają konkretne rodzaje. Mowa rzecz jasna o taśmach paroszczelnych oraz paroprzepuszczalnych. Przy zestawieniu tych trzech elementów, możemy być niemal w stu procentach pewni, że żadne ciepło z domu nam nie ucieknie.

Warto wiedzieć, że to właśnie dzięki świetnej termoizolacji nasze rachunki za ogrzewanie mogą być znacznie niższe niż w przypadku klasycznego i niepewnego montażu. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu możecie również cieszyć się spokojem wewnątrz domu. Mowa w tym przypadku o doskonałej izolacji akustycznej, którą ciepły montaż zapewnia. Żaden hałas z zewnątrz już wam nie przeszkodzi w codziennych czynnościach.

Ciepły Montaż – Zalety

Tak, jak wspomnieliśmy, ciepły montaż zapewnia przede wszystkim izolację termiczną. Jak jednak wygląda to w liczbach? Okazuje się, że może on zwiększyć szczelność standardowych okien o nawet 75%, co jest zawrotnym wynikiem. Dzięki wiedzy na temat realnego zwiększenia się izolacji termicznej możecie być pewni, że rzeczywiście wasze rachunki za ogrzewanie będą mniejsze. Co jeszcze należy do zalet tej opcji?

Bez cienia wątpliwości dużym plusem jest nic innego jak izolacja akustyczna, która chroni nas przed hałasami z zewnątrz. Zaletą, którą trzeba tutaj podkreślić, jest oczywiście większa trwałość całej okiennej konstrukcji i przedłużenie żywotności systemu okiennego. Co więcej, ciepły montaż to także ochrona przed grzybami i pleśnią, co z pewnością można zaliczyć do ogromnych plusów.

Dzięki takiemu montażowi eliminujemy również możliwości zaistnienia mostków termicznych w naszych systemach okiennych. Postawcie na ciepły montaż i zaoszczędźcie na wielu aspektach!

Artykuł sponsorowany

Sprawdź jeszcze

Popularne