Strona głównaPoradyNowenna do Matki Boskiej rozwiązującej węzły - jak odmawiać?

Nowenna do Matki Boskiej rozwiązującej węzły – jak odmawiać?

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły powstała w Argentynie w 1998 roku, kiedy urzędował kardynał J. Bergoglio. Nowenna z Buenos Aires jest ulubioną papieża Franciszka. Jej treść jest wzorowana na augsburskim obrazie Matki Bożej pochodzącego z VIII wieku. Widnieją na nim aniołowie, którzy podają Matce Bożej wstążkę pełną węzłów, natomiast Maryja podejmuje się ich rozwiązania. Ksiądz szczególnie zainspirował się tym dziełem i stworzył modlitwę, która bezpośrednio do niego nawiązuje. Polega ona na tym, że przez dziewięć dni należy modlić się na różańcu i powierzyć Jezusowi Chrystusowi i Matce Bożej swój jeden problem, które uważany będzie za węzeł. W naszym życiu często pojawiają się problemy, których nie potrafimy rozwiązać lub potrzebujemy wsparcia i siły, żeby móc się z nimi uporać. W tej nowennie możesz powierzyć swój problem (węzeł), a jego rozwiązanie powierzysz przez Chrystusowe ręce Matce Bożej. Częste jest, że następuje cud i nasze problemy znikają, poprawiają się relacje, ludzie się godzą, wygrywają walkę z nałogiem, sytuacja finansowa znacznie się poprawia, wracamy do zdrowia. Na wiele węzłów królujący w niebie mają sposób, jednak musimy uwierzyć w ich zbawcze moce.

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły

Pewnie zastanawiasz się, jak odmawiać nowennę do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Na początku należy uczynić znak krzyża świętego, następnie wyrazić akt żalu. Kolejno należy odmówić trzy pierwsze dziesiątki różańca świętego, które przypadają na dany dzień tygodnia. Następnie powinniśmy wygłosić rozważanie na dany dzień nowenny do Matki Bożej (o tym, jak powinno ono wyglądać, dowiecie się w dalszej części artykułu). Odmawiamy dwie ostatnie dziesiątki różańca świętego (również te, które przypadają na dany dzień tygodnia). Następnie odmawiamy modlitwę do Maryi rozwiązującej węzły, którą również przybliżymy w dalszej części. Na koniec należy uczynić znak krzyża. Jak widzicie, odmawianie Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły nie jest takie trudne.

Maryja rozwiązująca węzły

W tej części omówimy niezbędną część nowenny Matki Bożej rozwiązującej węzły. Dowiesz się, jak powinny wyglądać rozważania na kolejne dni nowenny.

Dzień pierwszy

Proszę Cię Maryjo, rozwiązująca węzły, wyciągnij swoje dłonie ku mej niedoli. Oddaję Ci dzisiaj swój węzeł (wymień swoje utrapienie) i wszelkie przykrości, jakie mnie spotykają w codziennym życiu. Oddaję Ci cząstkę siebie, który dręczy mnie każdego dnia i jest utrapieniem w relacji z Tobą i Twoim synem, sprawia, że staję się nieszczęśliwym człowiekiem. Powierzam Ci swój węzeł, ponieważ wierzę w Twoją zbawczą moc i ufam ponad wszystko. Wiem, że nie odsuniesz mnie, swojego dziecka, od Twojego ciepłego serca, które swoim płomieniem każdego dnia mnie ogrzewa. Masz Chrystusową władzę, dlatego ufam, że poradzisz sobie z moim węzłem i przywrócisz mi szczęśliwość.

Dzień drugi

Przyznaję się do tego, że jestem człowiekiem grzesznym, dlatego Maryjo, błagam Cię, abyś uprosiła u Swojego Syna, Jezusa Chrystusa, czyste serce i duszę. Proszę Cię o to, abym stał się pokorny. Oddaję Ci swój węzeł (wymień, jaki) i pragnę, abyś zesłała na mnie łaskę jego rozwiązania. Dziękuję Ci Maryjo!

Dzień trzeci

Twoje dłonie są niczym skarbnica, która rozdaje wszelkie dobro płynące z Królestwa Niebieskiego. Proszę Ci, abyś i do mnie zwróciła swoje miłosierne oczy, wyciągnęła pomocną dłoń i rozwiązała węzeł, który ciąży w moim życiu. Równocześnie, proszę Boga o przebaczenie, ponieważ wiem, że jestem istotą grzeszną.

Dzień czwarty

Twoja dobroć nie ma końca. Proszę Cię, Maryjo Ukochana, abyś rozwiązała mój węzeł (wymień, jaki). Nie jest dla mnie łatwe życie z tym utrapieniem. Każdego dnia zastanawiam się, jak temu zaradzić, jednak od dłuższego czasu nie potrafię znaleźć rozwiązania.

Dzień piąty

Zwracam się do Ciebie Maryjo Wiecznej Chwały o rozwiązanie mojego węzła (wymień, jakiego) i mądrość, abym mógł z większą łatwością radzić sobie ze swoimi problemami. Powierzam swoje życie Tobie i wierzę, że wiara w Twoje poczynania przynoszą mi ukojenie.

Dzień szósty

Wierzę, że nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły ma zbawczą moc i przyniesie rozwiązanie dla mojego węzła (wymień). Pragnę prosić Cię Maryjo o cierpliwość, abym mógł oczekiwać w spokoju na rozwiązanie przez Ciebie mojego węzła.

Dzień siódmy

Maryjo! Proszę Cię, abyś wyrwała mnie z mocy czarta, odsunęła ode mnie wszelkie zło i rozwiązała mój węzeł. Jezus jest moim Zbawcą, Ty jesteś moją Matkę. Wierzę w to, że za Waszą przyczyną rozwiązane zostaną moje węzły, a demony dadzą ujście dobru i wszelkim łaską, których nie dopuszczałem z nieba.

Dzień ósmy

Powierzam w Twoje ręce swoją sprawę i liczę na to, że pomożesz mi w mojej niedoli. Daj mi, proszę swoją łagodność i dobroć, abym mógł cieszyć się pięknem życia każdego dnia i tą radością mógł dzielić się z innymi. Proszę Cię, rozwiąż mój węzeł (wymień, jaki).

Dzień dziewiąty

Proszę Cię, aby wszelkie zło, które uczyniłem, odeszło, i abym uzyskał przebaczenie u ludzi, których zraniłem. Ja również przebaczam tym osobom, które zraniły moją duszę. Wiem, że aby żyć, należy przebaczyć swoim oprawcom i samemu sobie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne