Strona głównaZakupyFiremax. Co to za firma? Czy warto jej zaufać?

Firemax. Co to za firma? Czy warto jej zaufać?

Bardzo ważnym elementem wyposażenia samochodu są opony. Wie o tym każdy kierowca, który borykał się z problemem łysych opon lub takich, które były niedostosowane do powierzchni. Wybór odpowiednich opon jest najczęściej uzależniony od ich jakości i wytrzymałości. Wielu użytkowników zwraca też uwagę na firmę, która ogumienie produkuje. Opony takich producentów jak Michelin, Dunlop czy  Goodyear są rozpoznawalne wszędzie i cieszą się zasłużoną renomą. Inaczej rzecz się ma z tymi firmami, które wchodzą dopiero na rynek i muszą zaskarbić sobie przychylność użytkowników dobrymi i konkurencyjnymi cenowo produktami. Jedną z nich jest Firemax. Jeżeli ktoś zapyta o Firemax, co to za firma i co produkuje, pytanie takie nie powinno dziwić nikogo. Jest to stosunkowo młode, azjatyckie przedsiębiorstwo, które dopiero od roku 2011 wytwarza ogumienie dla małych i średnich samochodów, a także dla limuzyn, SUV-ów, samochodów dostawczych. Opony Firmax producent oczywiście zachwala, zwracając uwagę na ich wytrzymałość i niezawodność podczas codziennej jazdy, ale jak to w życiu bywa, dopiero praktyka pozwala ocenić, na ile zapewnienia wytwórcy są prawdziwe. Jeżeli ktoś więc zapyta o Firemax, co to za firma i czy warto jej zaufać, powinien sam się o tym przekonać, kupując jakiś jej produkt. Opony Firemax producent zachwala, twierdząc, że do ich stworzenia zastosowano mieszankę zapewniającą parametry, które pozwalają bezpiecznie podróżować w porze suchej i deszczowej. Opony te są także stosunkowo tanie, stanowią więc doskonałą alternatywę dla tych droższych, co nie zawsze znaczy lepszych. Kolejną pozytywna cechą opon Firmax jest generowany przez nie niski poziom hałasu, inną jeszcze – bardzo dobra przyczepność. Dla każdej opony Firmax producent zapewnia gwarancję bezpieczeństwa i wytrzymałości.

Firemax FM 601 – opinie. Forum motoryzacyjne

Aby można było wyrobić sobie jakiekolwiek zdanie na temat opon tego azjatyckiego producenta, warto skorzystać z podpowiedzi kierowców-użytkowników. I tak na przykład dla opon Firemax FM601 opinie na forum motoryzacyjnym są w większości przypadków dobre. Przeważają głosy, że to tanie opony dla tych, którzy lubią spokojną jazdę, bez fajerwerków i nagłego wzrostu adrenaliny. Opony te sprawdzą się bardzo dobrze w jeździe miejskiej dla samochodów o małej lub średniej mocy. Bardzo dobre dla opon Firmax FM601 opinie forum prezentuje, gdy użytkownicy biorą pod uwagę komfort jazdy na mokrej nawierzchni. Większość z nich uważa, że opony nie tracą przyczepności, są odporne na zjawisko aquaplaningu. Na forum motoryzacyjnym nikt już nie pyta o Firemax, co to za firma, ale śmiało reklamuje jej ogumienie. Tak właśnie rzecz się dzieje w przypadku FM601. Poleca się tę oponę dla tych, którzy szukają modelu w atrakcyjnej cenie, zapewniającego cichą, wytłumiona jazdę. Model FM601 jest oponą letnią. A jak sprawują się zimowe opony tego producenta.

Opony zimowe Firemax. Opinie

Opony zimowe Firemax opinie zbierają równie dobre jak ich odpowiedniki na lato. Użytkownicy utrzymują, że zimówki Firemax sprawdzają się zarówno na drogach miejskich, jak i krętych, nierównych drogach. Chwalone są za niski poziom hałasu, łatwość poruszania się po ośnieżonych i błotnistych drogach. Jeżeli chodzi o jakieś negatywne aspekty użytkowania zimowek Firemax, kierowcy wskazują na trochę większe opory toczenia niż w przypadku opon innych producentów. Całościowo jednak rzecz ujmując, opony zimowe Firemax opinie otrzymuję bardzo dobre, są polecane i chwalone.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne