Dobra frezarka do paznokci to urządzenie bez którego trudno już dziś wyobrazić sobie wykonywanie nie tylko profesjonalnego manicure, ale także tego domowego. Dzięki specjalnym, wymiennym frezom, które obracają się z prędkością indywidualnie ustawianą przez użytkownika, łatwo i szybko można usunąć stary lakier, żel czy akryl. Można wyrównać powierzchnię paznokcia i pozbyć się nieestetycznych skórek wokół niego. Dowiedz się, co jeszcze warto wiedzieć o frezarkach do paznokci.
Jak wybrać odpowiednią frezarkę?
Podstawowym kryterium wyboru frezarki to jej moc i liczba obrotów na minutę. Dobra frezarka do paznokci, ma stosunkowo dużą moc, a to sprawia, że jest bardziej wydajna. Do domowego użytku wystarczą modele o mocy od 10 do 35 W. Urządzenia tego typu dysponują zakresem obrotów od 5000 do nawet 35000 na minutę. Płynna regulacja prędkości umożliwia dostosowanie jej nie tylko do różnych zadań, ale także do poziomu umiejętności użytkownika. Niektóre frezarki mają też możliwość zmiany kierunku obrotów, co może okazać się bardzo przydatne.
Jakie są rodzaje frezów i jakie wybrać?
W zależności od materiału, z którego dany frez jest wykonany, frezy dzielą się na: diamentowe, ceramiczne karbidowe i gumowe. Osoby zajmujące się profesjonalnie wykonywaniem manicure, najczęściej sięgają po frezy diamentowe. Doskonale sprawdzają się, ale wymagają pewnego doświadczenia podczas obsługi frezarki, ponieważ dość szybko się nagrzewają i mogą powodować dyskomfort u osoby, u której wykonywany jest zabieg.
Frezy ceramiczne także są dość wszechstronne, a ich niewątpliwą zaletą jest to, że się nie nagrzewają. Z kolei frezów karbidowych najczęściej używa się do pedicure, a frezy gumowe najlepiej sprawdzają się przy polerowaniu płytki paznokcia.
Fundamentalną cechą każdego frezu jest jego ziarnistość, bo to od niej zależy do jakich procesów i materiałów dany frez jest odpowiedni. Ziarnistość czyli gradację frezu oznacza się często kolorami. I tak: żółty kolor umieszczany jest na frezach najdelikatniejszych, a potem poprzez kolory: czerwony, niebieski i zielony, dochodzimy do koloru czarnego, którym oznacza się najsilniej działające frezy. Od ich właściwego doboru zależy bezpieczeństwo całego zabiegu.
Bezpieczne korzystanie z frezarki
Przed przystąpieniem do pracy z frezarką, trzeba zapoznać się z instrukcją dołączoną do urządzenia, a potem warto zacząć działać z nią powolutku, na niewielkich obrotach tak, by nie zrobić sobie krzywdy. Zanim nie nabędzie się choć minimalnej wprawy, lepiej nie dotykać frezarką cudzych paznokci. Frezów nigdy nie należy dociskać do paznokcia. Nie należy też trzymać zbyt długo w jednym miejscu obracającego się już frezu. Paznokieć mógłby się mocno nagrzać, co mogłoby spowodować dojmujący ból. Po skończonej pracy, frezy dezynfekuje się lub jeśli są jednorazowe, to po prostu wyrzuca się. Wymiana frezu możliwa jest tylko po wyłączeniu frezarki.
Materiał promocyjny.