Strona głównaSportDlaczego Raków Częstochowa potrzebuje nowego stadionu?

Dlaczego Raków Częstochowa potrzebuje nowego stadionu?

Raków Częstochowa to klub stanowiący bezsprzeczną rewelację ostatnich lat. Podopieczni Marka Papszuna zdołali zdobyć dwa Puchary Polski i dwukrotnie walczyli o zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. Wiele wskazuje na to, że to właśnie w tym sezonie zdołają sięgnąć po mistrzostwo kraju. Niestety ich poziom sportowy nie idzie w parze z jakością infrastruktury. Wyjaśniamy, dlaczego Raków potrzebuje nowego stadionu.

Rewelacja z Częstochowy

Wyżej wymieniony sukcesy Rakowa stanowią efekt doskonałej pracy Marka Papszuna oraz jego współpracy z działaczami klubu. Szkoleniowiec wyznaje zasadę, według której należy postawić na systematyczną wymianę słabszych ogniw w zespole. W tej sposób kadra zespołu spod Jasnej Góry zyskuje coraz większej jakości. Raków zajmuje pierwsze w miejsce tabeli Ekstraklasy z 9 punktami przewagi nad Legią. Wydaje się, że ten sezon będzie należał do nich i sięgną po pierwsze w historii klubu Mistrzostwo Polski. Klub z Częstochowy posiada szerokie grono sympatyków w mieście oraz jego okolicach. Niestety tylko ich znikoma część jest w stanie oglądać swoich ulubieńców na żywo. Przestarzały stadion Rakowa jest w stanie pomieścić zaledwie 5500 widzów. Biorąc pod uwagę europejskie, a nawet polskie standardy jest to bardzo mała liczba miejsc.

Dalszy rozwój Rakowa

Pomimo nie najlepszej infrastruktury rozwój Rakowa trwa w najlepsze. Jeżeli zdołają zdobyć upragniony tytuł mistrzowski, to staną przed szansą gry o piłkarską Ligę Mistrzów. Oczywiście jest to mało realne, jednak w przypadku odpadnięcia z eliminacji o Champions Leauge Raków znajdzie się na swojego rodzaju autostradzie do pucharów europejskich niższego szczebla. Stanie się tak dlatego, że na etapie eliminacji mistrz Polski nie może rywalizować z ekipami z naprawdę mocnych lig, takich jak włoska, niemiecka, holenderska, a nawet belgijska. W przypadku awansu do Ligi Europy lub Ligi Konferencji Raków nie będzie w stanie spełnić warunków licencyjnych odnoszących się do jakości i pojemności stadionu. Oznacza to grę w innym mieście, a co za tym idzie spadek renomy klubu i mniejszą liczbę sympatyków z Częstochowy na spotkaniach. Jeśli jesteś kibicem Rakowa Częstochowa, sprawdź ofertę GoBet zakłady bukmacherskie.

Czy Raków doczeka się nowego stadionu?

Temat nowego stadionu dla Rakowa jest poruszany od wielu lat. Obiekt przy ulicy Limanowskiego znajduje się bardzo daleko od standardów polskiej Ekstraklasy. Co więcej, jego stan uniemożliwia rozgrywania na nim meczów na poważnym, europejskim poziomie. Władze klubu oraz kibice pragną budowy nowego obiektu, jednak wiąże się tą z olbrzymimi wydatkami. Samo miasto nie jest w stanie sfinansować takiego przedsięwzięcia. W tym wypadku konieczna jest pomoc ze strony Ministerstwa Sportu oraz prywatnych sponsorów klubu spod Jasnej Góry. Niestety, wiele wskazuje na to, że jedyne, na co mogą liczyć kibice Rakowa, to dalsza modernizacja przestarzałego stadionu. Według opinii ekspertów rozbudowa tego obiektu to wywalanie pieniędzy w błoto. Jedyne rozsądne wyjście to budowa nowego stadionu mogącego pomieścić kilkanaście tysięcy widzów, którzy mogliby podziwiać świetną grę podopiecznych Marka Papszuna.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

GO BET Sp. z o.o. to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę GO BET Sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem goplusbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 29 listopada 2021 r. (PA11.6831.11.2021)

Artykuł sponsorowany

Sprawdź jeszcze

Popularne