Strona głównaPoradyCzy w aptece można kupić nakładki na zęby?

Czy w aptece można kupić nakładki na zęby?

Uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Wielu osobom mimo właściwej higieny ciężko osiągnąć pożądany efekt zębów jak z okładki magazynu. Z pomocą w tej kwestii przychodzą nakładki nazębne. Które najlepiej wybrać? Nakładki na zęby mają wiele funkcji. Mogą pomóc wyrównać koloryt zębów, naprawić wadę zgryzu oraz uzupełnić ubytki. Zalecane są w wielu przypadków przez stomatologów oraz ortodontów. Kiedy warto zdecydować się na ich zakup? Czy nakładki na zęby można kupić w aptece? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule. Przeczytaj i dowiedz się jak osiągnąć efekt idealnego i zdrowego uśmiechu. 

Zobacz: Apteka Zawiszy – opinie, czy warto?

Rodzaje nakładek na zęby

Zanim zdecydujesz się na zainwestowanie w nakładki na zęby, warto, żebyś potrafił rozróżnić ich rodzaje. Pozwoli to na dostosowanie ich do Twoich potrzeb. Najpopularniejszym rodzajem nakładek są te wybielające. W tym wypadku odpowiedź na pytanie, czy w aptece można kupić nakładki na zęby, brzmi zdecydowanie tak. Nakładki wybielające dostępne są również w drogeriach typu Rossman lub na stronach internetowych.

Drugą alternatywą, która potocznie nazywana jest nakładkami, są licówki. Pozwalają one nie tylko na dobór wymarzonego odcienia zębów, ale również na całkowitą zmianę kształtu i uzupełnienie powstałych ubytków. To coraz bardziej pożądany i popularny zabieg wśród Polaków, jednak nadal bardzo kosztowny. Koszt licówki jednego zęba może kosztować nawet ponad tysiąc złotych. 

Źródło: sklep.dibi.com.pl

Nakładki na zęby to pojęcie używane również od jakiegoś czasu w ortodoncji. Stały się one alternatywą dla aparatów stałych. Służą do korekty zgryzu i prostowania uzębienia. Nakładki ortodontyczne cieszą się dobrą opinią ze względu na mniejszą ingerencję w układ uzębienia i prawie niewidoczny element aparatu. W porównaniu do tradycyjnego aparatu cena za nakładki jest niewiele wyższa lub podobna. To przedział między 10-15 tysięcy złotych. 

Ostatnim rodzajem nakładek na zęby jest tak zwana szyna relaksacyjna. Jest pomocna przy chorobie zwanej bruksizmem. To choroba, przez którą człowiek zaciska szczękę, co negatywnie wpływa na stan zdrowia zębów. Nakładka ma na celu zapobieganie szczękościsku szczególnie w nocy, kiedy występuje on u ludzi w największym natężeniu. 

Zobacz: Szymon Nowowiejski Apteka – firma, wiek, wzrost, kto to, kim jest, dziewczyna, Tajlandia

Już wiesz, że na pytanie, czy w aptece można kupić nakładki na zęby nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Jest to zależne od tego, na jakie nakładki masz zamiar się zdecydować. W aptece bez problemu kupisz nakładki wybielające. Możesz tam dostać również szynę relaksacyjną, która pod wpływem ciepłej wody dopasuje się do Twojego zgryzu. Trochę droższą, jednak wygodniejszą nakładkę lepszej jakości dostaniesz w gabinecie dentystycznym. Jeżeli chodzi o licówki, nie ma możliwości zakupu. Ich montaż musi być wykonany przez doświadczonego specjalistę w gabinecie. Podobnie w przypadku nakładek ortodontycznych, które zakupisz jedynie u lekarza ortodonty. Warto pamiętać jednak, że nawet w przypadku zwykłych pasków wybielających warto skonsultować się z dentystą. Ich niewłaściwe stosowanie może uszkodzić szkliwo Twoich zębów, które następnie bardzo ciężko odbudować. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne