Strona głównaDomCo zamiast proszku do prania? Czym go zastąpić?

Co zamiast proszku do prania? Czym go zastąpić?

Ile razy zdarzyła ci się taka sytuacja – szykujesz się na imprezę i wkładasz swoją najlepszą sukienkę, ale przed wyjściem postanawiasz jeszcze spróbować jagód, które dzisiaj kupiłaś… no i pac! Plama na sukience, a wychodzisz za 20 minut. 

Dopiero zrobiłaś pranie, jest piękny słoneczny dzień, ptaszki śpiewają, a ty wychodzisz z dzieckiem na dwór. Po 5 minutach normalnej zabawy zaczyna się ono bez wyraźnego powodu tarzać w trawie i bawić piaskiem, brzmi znajomo?

Na szczęście jest wiele sposobów, które ułatwią Ci spędzanie dnia na własnych zasadach i nie będziesz musiała się martwić o plamy, które czają się za każdym rogiem, gotowe, by zaatakować twoje ubranie!

Zastanawiasz się teraz, czym zastąpić proszek do prania? Co zamiast proszku do prania? Rozwiązań jest wiele. Wszystko zależy też od tego, czy chcesz zrobić pranie w pralce, czy zdecydujesz się na pranie ręczne – bo uwaga mocne plamy da się zmyć także bez użycia pralki.

Czym zastąpić proszek do prania?

Chcesz wiedzieć, co zamiast proszku do prania może Ci się przydać do zrobienia prania? Najprostszą z opcji jest wybranie zamiennika w postaci płynu, żelu lub kapsułek do prania – to te produkty najbardziej odpowiadają właściwościom proszku do prania. Dodatkowo, by tkanina pięknie pachniała, szybciej się suszyła i nie elektryzowała, warto do prania dodać płyn do płukania. Ich ciekawy wybór znajdziecie w ofercie LPSerwis.pl, gdzie swoją drogą dostępne są też proszki do prania.

Okej, ale czym zastąpić proszek do prania, jeśli chcemy zrobić pranie ręczne? 

Dobrą alternatywą jest szare mydło, które świetnie sprawdzi się w przypadku plam z długopisu lub z trawy – uwierzcie mi na słowo, sama to przetestowałam. Po plamie nie został nawet ślad! W przypadku plam z trawy sprawdzi się też płyn do naczyń.

Co zamiast proszku do prania? Kolejnym rozwiązaniem jest użycie soku z cytryny lub spirytusu – te produkty pomogą nam usunąć plamy z jagód, które czasami ciężko jest doprać nawet proszkiem do prania. W przypadku spirytusu wystarczy go nałożyć na wacik i przetrzeć zabrudzenie.

Kolejne świetne produkty, które śpieszą Ci z odpowiedzią na pytanie “czym zastąpić proszek do prania?” są szampon, soda oczyszczona i kwaśne mleko! Szampon to dość uniwersalne rozwiązanie, które da podobny efekt, jak zwykłe mydło, a na pewno zostawi też ładny zapach.

Soda oczyszczona ma właściwości wybielające, świetnie sprawdzi się więc w przypadku białych i jasnych ubrań. Sodę wymieszaną z niewielką ilością wody wystarczy nanieść na plamę i zostawić tak na około 10 minut.

O co chodzi z kwaśnym mlekiem? Ten produkt bardzo lubi się z lnem – lniane ubranie wystarczy przetrzeć kwaśnym mlekiem i zostawić na kilka godzin, a później uprać.

Wiesz już, czym zastąpić proszek do prania i co najlepiej sprawdzi się do konkretnego rodzaju plam. Pamiętaj, że w przypadku prania ręcznego z wykorzystaniem szarego mydła, soku z cytryny, spirytusu i tym podobnych, ważne jest, by plama była stosunkowo świeża – wtedy łatwiej będzie ją sprać. W większości przypadków powinno się też stosować letnią wodę zamiast gorącej.

Teraz będziesz wiedziała, co powiedzieć przyjaciółce, która zapyta Cię, co wybrać zamiast proszku do prania.

Sprawdź też:

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne