Strona głównaZdrowieAkuStone - jakie pojawiają się opinie?

AkuStone – jakie pojawiają się opinie?

AkusTone to bezwodny spray do czyszczenia uszu, delikatnie rozpuszczający zalegającą woskowinę i poprawiający higienę uszu. Składa się z trzech olejków- oliwy z oliwek, olejku migdałowego i oleju jojoba.

Opinie o AkusTone Alert

 Przed zdecydowaniem się na wypróbowanie preparatu AkusTone Alert, warto jest poczytać opinie na jego temat, by móc zdecydować, czy zakup tego wyrobu medycznego się nam opłaca. Według opinii o AkusTone Alert, preparat ten działa najlepiej wtedy, kiedy używamy go prawidłowo, nie przesadzając z częstością stosowania go, ponieważ jest to środek przeciwzapalny, o dosyć mocnym składzie. Przed zastosowaniem AkusTone Alert, warto, jest poznać opinię lekarza, który może wydać odpowiednie zalecenia.

Skutki uboczne stosowania preparatu AkusTone

Jak każdy inwazyjny produkt, AkusTone może powodować skutki uboczne. Zbyt częste usuwanie woskowiny doprowadzić może do rozwoju bakterii, wirusów i grzybów w uchu. Woskowina to naturalna substancja wytwarzana przez organizm w celu nawilżenia ucha. W niektórych wypadkach spray może spowodować alergię, zdarzały się też problemy skórne. Skutki uboczne stosowania AkusTone mogą się pojawić również w postaci bólu w uchu, jeśli używamy preparatu w nadmiernych ilościach, nie jest to jednak częste.

Jak stosować spray AkusTone?

Osoby, które zastanawiają się nad jego działaniem, często zastanawiają się, jak stosować spray AkusTone. W celu utrzymania higieny uszu u osób dorosłych należy stosować preparat raz lub dwa razy w tygodniu, do dwóch rozpyleń na każde ucho. U dzieci i niemowląt starszych niż trzy miesiące jedno rozpylenie wystarczy. W przypadku zalegających korków woskowych, to jak stosować spray AkusTone ulega zmianie. By się ich pozbyć, trzeba stosować preparat trzy do pięciu razy dziennie, aż woskowina się rozpuści.

Ile trzymać w uchu AkusTone?

Bardzo ważną kwestią przy stosowaniu tego preparatu, jest to, ile trzymać w uchu AkusTone. Po zaaplikowaniu sprayu należy zostawić go w uchu, po czym wyczyścić je, gdy woskowina się rozpuści. Nie ma potrzeby płukać uszu — substancje zawarte w sprayu dodatkowo nawilżą ucho i zapobiegną nadmiernemu wytwarzaniu się woskowiny. To, ile powinno się trzymać w uchu AkusTone, zależy od tego, kiedy dojdzie do rozpuszczania woskowiny.

Ile kosztuje AkusTone? – cena

Wiele osób zadaje sobie pytanie, ile właściwie kosztuje AkusTone, oraz w jakiej pojemności możemy ten preparat kupić. Za 15 ml sprayu AkusTone zapłacimy w aptece mniej niż 15 zł – jest to cena za aż 300 dawek. Oferty internetowe zakupu sprayu AkusTone zaczynają się natomiast od ceny około 12 złotych, w zależności od sklepu, w którym planujemy dokonać zakupu. Kiedy zadajemy sobie pytanie o to, ile kosztuje AkusTone, warto, jest je sprecyzować, ponieważ marka oferuje więcej niż jeden rodzaj produktu.

Vaxol czy AkustTone?

Vaxol to również wyrób medyczny, który podobnie jak AkusTone ma za zadanie oczyszczać ucho, dlatego też w sieci wiele osób zastanawia się, co jest lepsze – Vaxol czy AkusTone. Vaxol to produkt w całości składający się z farmaceutycznie wyselekcjonowanej oliwy z oliwek. Oba preparaty stosuje się w tym samym celu, oba poprawiają jakość higieny uszu, rozpuszczają woskowinę uszną oraz wspomagają samoczyszczenie uszu. Zawarta w preparatach oliwa z oliwek dodatkowo natłuszcza ucho w środku i zmniejsza gromadzenie się woskowiny. Vaxol zawiera jednak tylko oliwę z oliwek, a AkusTone natomiast także olej migdałowy i olej jojoba, co może powodować alergię. W obu przypadkach mamy do czynienia z preparatami bezwodnymi, co niweluje znacząco tworzenie się bakterii w uchu i zmniejsza ryzyko infekcji. Jednak za 10 ml Vaxolu zapłacimy powyżej dwudziestu złotych, a za 15 ml AkusTone tylko około piętnastu złotych. Jest to duża różnica w stosunku ceny do ilości produktów.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne