Strona głównaZakupyKia Ceed - sprawdzamy opinie użytkowników

Kia Ceed – sprawdzamy opinie użytkowników

Przy wyborze samochodu zawsze musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, które w przyszłości będą miały wpływ na to, jak będzie się nam jeździć wybranym pojazdem, a także będą decydować o tym, czy dokonany zakup był właściwy. Kiedy szukamy dobrego dla siebie pojazdu, zwracamy uwagę na czynniki takie jak jego spalanie, wymiary, czy też wygląd. Oczywiście, najważniejsze są dane techniczne takie jak silnik, rodzaj paliwa, na którym jeździ samochód, czy też jego pojemność i cena. Zawsze chcemy upewnić się, by tak duży zakup był trafiony, jednak jest tak wiele rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę, że nie każdy jest w stanie samemu właściwie wybrać dobry dla siebie pojazd. Tutaj z pomocą przychodzi internet, w którym dowiemy się wszystkiego o każdym modelu samochodu, włączając w to najmniejsze szczegóły; jednocześnie poznamy też opinie osób, które kupowały dane modele samochodów i są w stanie wymienić ich wady oraz zalety. Jednym z samochodów, które ostatnimi czasy często brane są pod lupę, jest Kia Ceed i Kia Sportage, czyli modele, który cieszą się dużą popularnością. Jeśli decydujemy się na to, by kupić samochód Kia Ceed, może być warto poznać jego specyfikację, by upewnić się, że jest to model, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

Kia Ceed – dane techniczne

 Dane techniczne pojazdu Kia Ceed obejmują 3 generacje, które różnią się od siebie pewnymi szczegółami, jak i oczywiście rokiem produkcji. Pierwsza generacja dostępna jest w 3 typach nadwozia, w tym w 5 – drzwiowych hatchbacku i kombi, oraz 3 – drzwiowym hatchbacku. Skrzynie biegów, które znajdziemy w tym modelu samochodu to 5 i 6 – biegowe skrzynie manualne, a także 4 – biegowa skrzynia automatyczna. Dane techniczne w 2 generacji Kia Ceed prezentują się następująco: typy nadwozia są dokładnie takie same jak w poprzedniej generacji, podczas gdy skrzynie biegów różnią się dosyć znacznie. Znajdziemy 6 – biegowe skrzynie manualne i automatyczne, jak i 6 i 7 biegową skrzynię DCT. W trzeciej, jak dotąd najmłodszej generacji, możemy się spodziewać 5 – drzwiowych hatchbacków, kombi, oraz shooting brake. Skrzynie biegów to albo 6 – biegowa skrzynia manualna, lub 7 biegowa DCT.

Spalanie w Kia Ceed

Spalanie w Kia Ceed jest bardzo ważną cechą tego samochodu, zwłaszcza dla osób, które planują jego zakup. Według raportu spalania, w pierwszej generacji silniki jeżdżący na benzynę, spalają około 7 l x 100 km, silniki z LPG około 7,5 l x 100 km, podczas gdy silniki diesla spalają niecałe 6 l x 100 km. Spalanie w Kia Ceed będzie się różniło w zależności od generacji samochodu, warto, jest więc wiedzieć, że według raportu spalania w II generacji, silnikach benzynowych Kia pali 7,5 l x 100 km, a w silnikach z LPG 8 l x 100 km. W przypadku trzeciej generacji Kia Ceed pali nieco ponad 7 l x 100 km w przypadku silników na benzynę, 7,6 l x 100 km na LPG, oraz 5,5 l x 100 km w dieslu.

Wymiary Kia Ceed

Wymiary Kia Ceed różnią się w zależności od generacji. W pierwszej generacji samochód osiąga 4235 mm długości, 1790 mm szerokości, 1480 mm wysokości, a rozstaw osi wynosi 50 mm; zbiornik paliwa pomieści 53 l. Wymiary Kia Ceed w 2 generacji, to 4310 mm długości, 1780 mm szerokości, oraz 1470 mm wysokości, podczas gdy rozstaw osi mierzy 2650 mm. Najnowsza, III generacja charakteryzuje się 4310 mm długości, 1800 mm szerokości, 1447 mm wysokości, a także rozstawem osi o wymiarze 2650 mm.

Opinie o Kia Ceed 1.6 CRDi w benzynie

Opinie o Kia Ceed 1.6 CRDi w benzynie często chwalą niezawodność tego modelu, oraz sprawność silnika, która wystaje ponad wiele innych modeli samochodów. Samochód i silnik dobrze ze sobą współgrają, wykazując wysoką kulturę pracy, a także ciesząc oko świetnie prezentującymi się danymi technicznymi. Niektóre opinie o Kia Ceed 1.6 CRDi w benzynie sugerują jednak, że nie jest to samochód dla każdego, przez co trzeba zwracać uwagę na wiele szczegółów.

Opinie o Kia Ceed 1.4 100 km w benzynie

Opinie o Kia Ceed 1.4 100 km w benzynie zwracają uwagę na to, że jest to samochód dla osób, które chcą się czuć jak najbezpieczniej podczas jazdy. Samochód zapewnia komfort, a także wykonany jest z precyzją i dbałością o takie szczegóły jak spora ilość miejsca w środku. Opinie o Kia Ceed 1.4 100 km w benzynie często wspominają o silniku, który, mimo że nie ma wielu koni mechanicznych, prowadzi się wspaniale.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne