Strona głównaZakupyJaki prezent dla mechanika?

Jaki prezent dla mechanika?

Jesteś w trakcie poszukiwań ciekawych prezentów dla mechanika samochodowego, które mógłby wykorzystać w swoim warsztacie? Być może taka osoba to zagorzały fan motoryzacyjny, a mechaniką zajmuje się amatorsko? Wybór prezentu, który sprosta wymaganiom stawianym przez mechaników może okazać się nie lada wyzwaniem. Bez względu na to czy chodzi o amatorski czy profesjonalny warsztat, najlepsze prezenty dla mechanika samochodowego to elementy wyposażenia. Oczywiste jest to, że każdy mechanik będzie zadowolony z gotowych zestawów narzędziowych, elektronarzędzi czy praktycznych gadżetów. W dalszej części wpisu znajdziesz gotową listę prezentów dla mechanika.

Praktyczny prezent dla mechanika samochodowego

Podstawowym wyposażeniem każdego warsztatu są różne klucze, a w tym przypadku bez takiego wyposażenia trudno wyobrazić dowolną naprawę pojazdu mechanicznego. W związku z tym, świetnym pomysłem na prezent dla mechanika samochodowego mogą okazać się właśnie zestawy kluczy nasadowych czy płaskich, które są zapakowane w estetyczną i solidną walizkę, w ten sposób można w szybki i prosty sposób transportować narzędzia. Zazwyczaj w skład takich zestawów wchodzą w dużej ilości klucze nasadowe oraz grzechotki o różnych rozmiarach, przedłużki, przeguby czy specjalistyczne nasadki do wykręcania świec żarowych. Większe zestawy składają się nawet aż z 120 elementów, dlatego takie zestawy są niezwykle praktycznym rozwiązaniem dla każdego mechanika samochodowego, i z pewnością taka obdarowana osoba będzie szczęśliwą gdy otrzyma taki zestaw.

Kolejnym pomysłem na prezent dla mechanika może być kolejny zestaw, jednak tym razem kluczy sześciokątnych inaczej zwanych „imbusami”. Te popularne narzędzia są używane w trakcie wielu napraw samochodowych, dlatego z pewnością będzie to praktyczny prezent. Takie komplety zawierają zazwyczaj do 15 elementów, które są solidnie zapakowane w estetyczne etui wykonane z tworzywa sztucznego.

W wyposażeniu każdego mechanika znaleźć można również nie tylko przyrządy ręczne, ale równie elektryczne i pneumatyczne urządzenia. W w związku z tym taki sprzęt może okazać się trafionym pomysłem na prezent dla każdego mechanika. Ciężko sobie wyobrazić mechanika bez takiego urządzenia jak klucz udarowy, który służy mu do błyskawicznego ściągania kół. Dobrej jakości klucze udarowe to gwarancja tego, że posłuży na wiele lat.

W sieci również znaleźć można wiele gotowych kompletów narzędzi, które mają wiele zastosowań. Głównie w takich kompletach znajdują się elektronarzędzia w wersjach akumulatorowych, ładowarki, nasadki, przedłużki oraz wiele innych podstawowych narzędzi. Takie komplety sprawdzą się m.in. podczas wymiany opon, szybkiej naprawy zawieszenia czy klocków hamulcowych. Dodatkowo całość jest umieszczona w mocnych i łatwych do przenoszenia walizkach

Poza wymienionymi wcześniej narzędziami każdy mechanik samochodowy potrzebuje również drobniejsze akcesoria, bez których nie mógłby wykonać swoich prac. W tym przypadku dobrym prezentem dla mechanika, może okazać się latarka, która umożliwia oświetlenie trudno dostępnych miejsc podczas naprawy samochodu.

Śmieszne prezenty dla mechanika

Wybierając prezent dla mechanika, który jest Twoim bardzo bliskim znajomym warto zastanowić się nad tym, aby taki prezent przybierał formę śmiesznego upominku. Poza wyżej wymienioną listą przygotowaliśmy również kilka pomysłów na śmieszne prezenty dla mechanika, którą mamy nadzieję, że doceni. Z tej kategorii pierwszym pomysłem jest skarbonka, kiedy taka osoba dopiero zaczyna zajmować się naprawą pojazdów samochodowych, na skarbonce warto umieścić napis w stylu „Zbieram na poradnik” czy „Zbieram na prawo jazdy”. Kolejnym z listy pomysłem, już dla bardziej zaawansowanych w swej dziedzinie specjalistów, jest stojak w kształcie samochodu, z karafką i kieliszkami w kształcie opon. Prezent dość śmieszny, a zarazem praktyczny.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne