Strona głównaBudownictwoOgrodzenia do samodzielnego montażu – co warto o nich wiedzieć?

Ogrodzenia do samodzielnego montażu – co warto o nich wiedzieć?

Wyobraź sobie, że jedziesz do sklepu i kupujesz kompletne ogrodzenie w poręcznych paczkach – i własnym autem przewozisz je na działkę. I kiedy masz czas, ochotę, składasz je niczym system meblowy, a potrzebujesz do tego tylko paru kluczy i śrubokrętów. Szybko i sprawnie stawiasz piękne, ogrodzenie – wręcz nieskazitelne, bo bez jednego spawu. Brzmi dobrze? Poznaj ogrodzenia do samodzielnego montażu polskiej firmy Polargos!

Ogrodzenia do samodzielnego montażu – na czym to polega?

Tradycyjne ogrodzenie zamawiasz w formie gotowych przęseł, furtki i bramy. Ma to swoje zalety, ale i wady. Minusem jest wysoki koszt dostawy i kłopoty z rozładunkiem – trzeba zorganizować ludzi do pomocy, a nierzadko wynająć ciężki sprzęt, żeby dużą i ważącą kilkaset kilo bramę ściągnąć z auta. Musisz wziąć wolne, by tego wszystkiego dopilnować. A później wynająć fachowców, którzy to ogrodzenie zamontują. To sporo logistyki. Dlatego powstały ogrodzenia do samodzielnego montażu – poznaj system Element od polskiego producenta Polargos. Jak to działa?

  • Kupujesz w zasadzie od ręki kompletne ogrodzenie, przez internet lub w markecie budowlanym. Masz kilka nowoczesnych wzorów do wyboru, a cały system składa się z przęseł, furtki i bramy wjazdowej (przesuwna, skrzydłowa, z automatem lub bez). Dobierasz tylko liczbę potrzebnych przęseł i wysokość ogrodzenia. Tyle – bez główkowania nad spasowaniem elementów.
  • Pakujesz ogrodzenie w paczkach do osobówki. Przęsła, brama i furtka są złożone z pojedynczych części, dlatego mieszczą się w poręcznych, wąskich i płaskich paczkach, które bez problemu ulokujesz w swoim aucie. Możesz także zawsze zamówić dostawę, a dzięki temu, że nie potrzeba w tym celu wielkiego dostawczaka czy też tira, koszt usługi będzie o wiele niższy.
  • Składasz przęsła, furtkę i bramę według instrukcji. Potrzebujesz tylko kilku kluczy i śrubokrętów, które z pewnością masz już w domu. Otrzymujesz przejrzystą instrukcję, która krok po kroku poprowadzi Cię przez cały proces. I nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia w tego typu pracach, nie szkodzi – system zaprojektowano tak, żeby każdy sobie poradził z jego montażem.
  • Masz estetyczne, niespawane nowoczesne ogrodzenie. To rozwiązanie ma też tę zaletę, że wszystkie połączenia elementów są w zasadzie niewidoczne – ani w produkcji, ani podczas montażu nie trzeba ich spawać. Wszelkie śruby skutecznie zamaskujesz. A do tego system Element to ogrodzenia cynkowane i malowane proszkowo, czyli ten piękny wygląd zachowują na lata.

Ogrodzenia w paczce, czyli maksymalnie prosta logistyka

Zamawiasz dostawę albo odbierasz ogrodzenie i transportujesz je na miejsce budowy własnym zwyczajnym osobowym samochodem. Paczki jesteś w stanie rozładować samodzielnie, nie potrzebujesz wielu silnych rąk do pomocy ani dźwigu i innych sprzętów. Oszczędzasz pieniądze już na starcie przedsięwzięcia. A poza tym osobówką wjedziesz w zasadzie wszędzie: możesz podwieźć sobie paczki dokładnie na miejsce montażu (z dostawczakiem czy ciężarówką to rzadko możliwe).

Co więcej, paczki dodatkowo zabezpieczają ogrodzenie, więc nie musisz się obawiać, że coś się uszkodzi, zniszczy i trzeba będzie składać reklamację i znów czekać na dostawę. Bez problemu je też ułożysz w zgrabny stosik, żeby – nikomu przy tym nie przeszkadzając – poczekały, aż będziesz mieć czas czy ochotę na pracę.

Postaw na swoim bez oglądania się na fachowców i dostawców

Z ogrodzeniem do samodzielnego montażu zyskujesz wybór, wolność i niezależność. Gdy nie masz czasu i chęci, żeby je zamontować własnymi siłami, dzwonisz po ekipę. Jeśli czujesz, że to nie dla Ciebie, po prostu angażujesz fachowców, którzy sprawnie i szybko poradzą sobie z zadaniem. Możesz jednak zrobić to zupełnie we własnym zakresie. Montaż jest bardzo prosty – a prowadzi przez niego praktyczna instrukcja. Potrzebujesz tylko kilku zwykłych kluczy i śrubokrętów. Przeznaczysz na to zadanie jedną wolną sobotę albo kilka godzin w tygodniu: jak wolisz.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielny montaż, to oszczędzasz pieniądze. Ponadto nie musisz brać urlopu czy zmieniać planów, aby dopasować się do ekipy fachowców. Nie czekasz też na ich wolny termin, nie denerwujesz się opóźnieniem i nie zrzucasz na siebie dodatkowych obowiązków, gdy masz trudniejszy okres w pracy czy w domu.

Lubisz pomajsterkować po godzinach? Dobrze się składa!

A jeśli lubisz czasem pomajsterkować czy samodzielnie urządzać swoją przestrzeń, to naprawdę dobrze spędzisz czas: montaż ogrodzenia będzie przyjemnością. Wszystko do siebie idealnie pasuje, w instrukcji masz przejrzyste obrazki i szczegółowo rozpisane kolejne kroki. Złożenie przęsła zajmie Ci kilka (do kilkunastu) minut. A nawet z tym najtrudniejszym elementem, czyli z bramą wjazdową, poradzisz sobie naprawdę szybko – z drobną pomocą zajmie Ci to około trzech godzin. Możesz zaangażować do pomocy przyjaciół czy rodzinę i połączyć przyjemne z pożytecznym.

Za dobrze wykonaną pracę – a to nie może się nie udać – dostajesz nagrodę. Jest nią bezcenna satysfakcja i duma. Zwłaszcza że swoje ogrodzenie będziesz podziwiać przez wiele lat każdego dnia.

Niespawane ogrodzenie, czyli doskonałość w każdym calu

Ta satysfakcja z samodzielnego montażu ogrodzenia jest tym większa, że efekt zwykle przerasta oczekiwania. I jeśli Twój sąsiad ma tradycyjne, spawane ogrodzenie, a Ty u siebie postawisz system Element, od razu zobaczysz różnicę. Oczywiście – spawane ogrodzenia też są estetyczne i mają ciekawe wzornictwo, ale te połączenia elementów po prostu rzucają się w oczy. Nawet jeśli przygotuje je uzdolniony spawacz albo nowoczesny robot. Tutaj tego nie ma: części łączą małe śruby, które też w dodatku zamaskujesz.

Wiele korzyści dla estetyki systemu Element firmy Polargos daje również podwójne zabezpieczenie materiału. Elementy ogrodzenia są cynkowane i malowane proszkowo – to jedna z najskuteczniejszych metod ochrony przed korozją. Powłoka lakiernicza jest równa, gładka, bez marszczeń i odprysków, w dodatku ma głęboki piękny kolor. I te właściwości zachowuje na długo, więc nie musisz co chwila odświeżać ogrodzenia.

Oszczędź pieniądze i czas, zyskaj bezcenną satysfakcję

Ogrodzenia do samodzielnego montażu to prawdziwa rewolucja na rynku, ogromne ułatwienie tej tak ważnej, ale czaso- i pracochłonnej inwestycji dla domu i domowników. I przy tym obniżenie jej kosztu poprzez oszczędności na wielu aspektach realizacji przedsięwzięcia, począwszy od transportu ogrodzenia, przez jego rozładunek, a skończywszy na montażu. Poza tym (mimo samodzielnej pracy) całe to zadanie mniej angażuje, zwłaszcza psychicznie, bo nie musisz przejmować się z góry narzuconymi terminami i nadzorować pracy osób trzecich. Działasz sobie spokojnie i z przyjemnością urządzasz prywatną przestrzeń, co daje Ci radość i satysfakcję.

I przy tym wszystkim zyskujesz jeszcze wszystkie te korzyści, jakie zapewnia solidne i piękne nowoczesne ogrodzenie. Skutecznie dbasz o bezpieczeństwo oraz prywatność domowników, zdobisz swoją posesję i nadajesz jej wyjątkowy styl.

Jeśli planujesz zabezpieczyć działkę lub wymienić stare ogrodzenie na nowy model – koniecznie sprawdź system Element od Polargos, polecamy!

Artykuł sponsorowany.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne