Strona głównaModaOdzież outletowa, czyli jaka? Co musisz wiedzieć?

Odzież outletowa, czyli jaka? Co musisz wiedzieć?

Sklepy outletowe cieszą się coraz większą popularnością, a to wpływa na fakt, że pojawiają się kolejne punkty tego typu. Uznanie klientów zdobyły przede wszystkim niskimi cenami i zróżnicowaną ofertą. Odzież outletowa często jest wysokiej jakości, umożliwiając kupienie dobrego produktu w niskiej cenie, a więc bez dużego obciążenia dla domowego budżetu. Czym jest odzież outletowa? Dlaczego ubrania z outletu są takie tanie? Czy warto kupować odzież z outletu? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat odzieży z outletu i sprawdzamy, czy warto kupować na outlecie?

Zobacz: Jak pozbyć się dobrej, ale używanej odzieży i butów? Sprawdź skuteczne metody!

Co to znaczy outlet odzieżowy?

Outlet to sklep, który przez cały rok oferuje niższe ceny (nawet o kilkadziesiąt procent) produktów niż standardowo. Odzież outletowa charakteryzuje się dużo niższymi cenami niż te standardowe, a to sprawia, że wiele osób zastanawia się, czy są to produkty pełnowartościowe lub używane. Faktem jest, że część z nich może nosić ślady użytkowania, gdyż ubrania na outlecie mogą pochodzić z pokazów, wystaw lub zwrotów dokonywanych przez klientów. Jednak zdecydowana większość odzieży w sklepach outletowych to:

·       nadwyżki magazynowe;

·       końcówki kolekcji;

·       końcówki serii.

Producenci ubrań, zanim wprowadzą nową kolekcję do sklepów, chcą wyprzedać stany magazynowe i „pozbyć się” ubrań z poprzedniego sezonu. To właśnie te rzeczy trafiają do sklepów outletowych.

Skąd brać towar do outletu?

Odzież outletowa to nie tylko doskonała okazja dla klientów, aby kupić ubrania w niskich cenach, ale również dobry pomysł na biznes. Bardzo niskie ceny pozwalają na ustalenie marży tak, aby obydwie strony transakcji były zadowolone. Najprostszym i często najtańszym sposobem na pozyskanie odzieży do outletu jest bezpośrednia współpraca z producentem i zakup od niego ubrań. Dobrym sposobem jest również franczyza, która oznacza mniejsze ryzyko (korzysta się na reklamie i kontaktach sieci) i łatwiejszy dostęp do ubrań. Jednak najpopularniejsze są hurtownie outletowe, które pozwalają szybko i stosunkowo tanio zaopatrzyć się w ubrania outletowe różnych marek. W takich miejscach odzież sprzedawana jest zazwyczaj na kg z krótkim opisem klasy, rodzaju ubrań i oczywiście marki. Ceny są bardzo niskie, więc niewielkim kosztem można zapełnić dużą przestrzeń sklepową. Dużą zaletą jest również możliwość łatwego pozyskania ubrań od różnych marek, co zwiększa atrakcyjność outletu dla potencjalnych klientów.

Ubrania na wieszakach z outletu

Zobacz: Sklep odzieżowy Magmac – jakie są opinie klientów?

Czy na outlet są oryginalne rzeczy?

Odzież outletowa to nie podróbki, tylko oryginalne i pełnowartościowe ubrania danej marki. Co więcej, na outlet często trafiają produkty, które nigdy nie weszły do regularnej sprzedaży i występują tylko w 1 rozmiarze lub kolorze, a to oznacza, że na outletach można trafić na prawdziwe perełki, które pozwolą wyróżnić się z tłumu. Są to często ubrania bardzo nietypowe lub oryginalne, a ich cena jest bardzo przystępna. Co więcej, część z tych rzeczy jest dostępna tylko przez krótki czas i tylko w outlecie. Warto też pamiętać, że odzież outletową można podzielić na dwie kategorie: klasa I i klasa II. Outlet klasy I to ubrania całkowicie nowe, niezniszczone i bez żadnych śladów użytkowania. Klasa II to ubrania, które mogą mieć urwaną metkę lub niewielkie uszkodzenia – ta jest najbardziej przeceniona, a często ich drobne wady nie wpływają na funkcjonalność, czy estetykę ubrania lub można je w łatwy sposób usunąć.

Czy opłaca się kupować z outletu?

Trzeba przyznać, że nie wszystkie rzeczy na outlecie są tanie – na ostateczną cenę wpływa bowiem cena wyjściowa produktu. To oznacza, że odzież outletowa luksusowego producenta mimo ogromnej obniżki wciąż dla przeciętnego Polaka może kosztować dużo. Jednak promocje są tak atrakcyjne, że warto z nich korzystać i kupować odzież outletową, gdyż jest to doskonała okazja na zdobycie ubrań wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Zwłaszcza że na outlecie można znaleźć produkty z różnych segmentów cenowych i zawsze z dużymi obniżkami, więc każdy może znaleźć wyjątkowe okazje na swoją kieszeń. Obniżki mogą wynosić nawet do 75%, gdyż producentom zdecydowanie bardziej opłaca się wyprzedać odzież po niskich cenach niż gromadzić ją na magazynach. To dla marki również lepszy sposób na wprowadzenie nowych kolekcji.

Zobacz: Sklep odzieżowy Limango – sprawdzamy opinie

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne