Strona głównaTechnologiaNajszybszy internet na świecie - ranking TOP5

Najszybszy internet na świecie – ranking TOP5

Internet w dzisiejszych czasach odgrywa bardzo dużą rolę. Dzięki dostępowi do niego możemy załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu, możliwa jest praca zdalna. Rozwój sieci internetowej stworzył nowe możliwości dla przedsiębiorców. Jednak, żeby surfowanie po internecie było przyjemne i skuteczne dobrze jest posiadać szybki i niezawodny internet.W tym artykule dowiesz się, jaki i gdzie jest najszybszy internet na świecie.

Najszybsze łącze internetowe na świecie

Zastanawiasz się, jaki jest najszybszy internet na świecie? Internet mobilny osiąga największą prędkość w Korei Południowej, natomiast stacjonarny w Singapurze. Dane te pochodzą od serwisu Speedtest, który ma możliwość analizowania prędkości ściągania danych internetowych w zależności od różnej lokalizacji. Ciekawostką jest fakt, że w Polsce prędkość internetu stale rośnie. Niestety nie jest ona tak dobra, aby w niedługim czasie mogła doścignąć Koreę czy Singapur. Inną ciekawą informację jest to, że w państwach, w których świetnie działa internet mobilny, nie mogą pochwalić się dobrze działających internetem stacjonarnym. Jest to pewien paradoks. Jaki jest najszybszy internet satelitarny na świecie? Jaką ma prędkość? Gdzie jest najszybszy internet na świecie? Przedstawimy teraz 7 państw, w których osiągi prędkości są najlepsze: Korea Południowa – 110,10 Mb/s, Zjednoczone Emiraty Arabskie – 107,53 Mb/s, Chiny 103,67 Mb/s, Katar 83,83 Mb/s, Kanada 71,61 Mb/s, Holandia 70,98 Mb/s, Norwegia – 70,16 Mb/s. Polska znajduje się dopiero na 54. miejscu a prędkość internetu mobilnego wynosi jedynie 35,38 Mb/s. 

Gdzie jest najszybszy internet stacjonarny na świecie? Na pierwszym miejscu znajduje się SIngapur – 208,16 Mb/s, kolejno: Hong Kong – 192,09 Mb/s, Tajlandia 171,36 Mb/s, Szwajcaria 164,32 Mb/s, Rumunia 163,54 Mb/s, Andora 161,59 Mb/s, Korea Południowa 158,79 Mb/s. Jak widzisz, w rankingu najszybszego internetu mobilnego Korea Południowa znajdowała się na pierwszym miejscu, natomiast w rankingu internetu stacjonarnego jest dopiero na siódmym miejscu. Internet stacjonarny w Polsce działa z prędkością 98,12 Mb/s.

Innowacje internetowe na świecie

Wiesz już jaki i gdzie jest najszybszy internet na świecie, ale mamy dla Ciebie jeszcze kilka informacji, które mogą okazać się być dla Ciebie przydatne. W internecie króluje informacja o tym, że polski dostawca usług telekomunikacyjnych w Wielkopolsce Inea posiada najszybszy internet pracujący z prędkością 10 Gb/s. Jak już wiadomo, z usługi mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Internet firmy Inea polecany jest osobom pracującym zdalnie lub profesjonalnym graczom. Póki co, internet ten jest dostępny jedynie w Poznaniu, jednak wszyscy mają nadzieję, że w niedługim czasie będzie dostępny także poza jego obrębem. Wadą tak świetnie działającego internetu jest wysoka cena. Za miesiąc korzystania z internetu o prędkości 10 Gb/s trzeba zapłacić ok. 400 zł. Cena robi wrażenie, jednak jeszcze większe wrażenie robi fakt, że gra ważąca 100 Gb z taką prędkością internetu pobierze się w zaledwie dwie minuty. Pobieranie i przesyłanie danych jest ekstremalnie szybkie.

Gdzie i jaki jest najszybszy internet światłowodowy na świecie? Rekord bije połączenie internetowe o prędkości 44,2 Tb/s w Australii. Jest to niebywałe osiągniecie, które udało się uzyskać dzięki zamontowaniu w nadajnikach urządzenia optycznego zwanego mikrogrzebieniem. Dzięki niemu udało się zastąpić ogromną liczbę laserów. Jeden mikrogrzebień odpowiada 80 laserom. Takie rozwiązanie daje ogromne możliwości. Zwiększenie prędkości internetu jest teraz możliwe bez dokonywania kosztownych remontów.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne