Strona głównaZakupyMarka Quigg - co to za firma? Opinie

Marka Quigg – co to za firma? Opinie

Quigg to marka małego sprzętu AGD, dostępna głównie w sklepach Aldi bądź za pośrednictwem sprzedaży internetowej. Nie jest zbyt rozpoznawalna w całej Polsce, dlatego postaramy się ją przedstawić i przybliżyć potencjalnym klientom.

Quigg, co to w ogóle za firma?

Quigg produkuje rozmaite urządzenia AGD do domu, łazienki, a nawet biur – głównie drobny sprzęt. Firma nie jest marką zbyt rozpoznawalną, może ze względu na ograniczoną dostępność. Urządzenia są w ofercie niemieckiej sieci sklepów Aldi. W Polsce sklepy te mają stosunkowo krótką historię, ponieważ pierwszy powstał w 2008 roku. Nie można też ich znaleźć w każdym mieście tak, jak najpopularniejsze dyskonty spożywcze. Znajdują się głównie na zachodzie i w centrum Polski, natomiast na wschodzie i północy kraju jeszcze ich nie ma. Wbrew skojarzeniom, które się mogą nasuwać po tym, że nie jest to zbyt renomowana marka, sprzęt Quigg jest całkiem niezłej jakości, o czym świadczą opinie klientów.

Oferta marki, czyli co warto kupić

Quigg ma kilka produktów najbardziej popularnych, które są dobre i wzbudzają niesłabnące zainteresowanie wśród klienteli. Oto co warto wybrać z oferty marki:

  • Odkurzacz Quigg – opinie klientów dotyczące odkurzaczy tej marki są przeważnie pozytywne. Zakup odkurzacza wiąże się najczęściej ze sporym wydatkiem, a w ofertach  sklepu Aldi można znaleźć często odkurzacze w konkurencyjnych cenach – parametry techniczne nie plasują ich w czołówce najlepszego sprzętu, ale jakość jest dobra w stosunku do ceny. Oprócz tradycyjnych odkurzaczy Quigg proponuje również bezprzewodowe, bezworkowe, ręczne oraz parowe. P.s przy okazji możesz sprawdzić jaki odkurzacz piorący wybrać
  • Robot kuchenny Quigg – opinii na temat tego urządzenia jest sporo, ponieważ roboty kuchenne nieustannie zyskują na popularności, a niewiele osób stać na sprzęt z najwyższej półki za kilka tysięcy złotych. Mimo niskiej mocy robot kuchenny Quigg jest polecany przez część użytkowników. Zawiera większość podstawowych funkcji jak gotowanie, ugniatanie, krojenie i mieszanie. Ma podświetlany wyświetlacz, który podczas gotowania pokazuje parametry takie jak temperatura, czas gotowania, waga i prędkość. Koszt kilkuset złotych jest proporcjonalny do jakości.
  • Ekspres do kawy Quigg – opinii dotyczących ekspresów tej marki nie ma zbyt wielu, co jest w zasadzie dobrym wyznacznikiem. W przypadku sprzętów w niskiej cenie brak negatywnych opinii świadczy o tym, że jest to produkt spełniający oczekiwania klientów. Ekspres przelewowy Quigg przeznaczony jest do przygotowywania kawy ziarnistej i mielonej. Ma opcję timera, która pozwala na ustawienie godziny przygotowania kawy. Poza tym posiada 8 stopni mielenia kawy. Jak na swoją cenę jest to sprzęt wielofunkcyjny i warty uwagi.
  • Osuszacz powietrza Quigg – jest to popularny produkt tej marki, który zbiera pozytywne opinie wśród użytkowników. Osuszacz powietrza Quigg jest dosyć wydajny (20l/24h), posiada zbiornik 5,5l, regulację wilgotności co 5%, filtr zatrzymujący zanieczyszczenia oraz działa w miarę cicho. Urządzenie sprawdza się faktycznie dobrze i jest polecane przez klientów Aldi.

Należy oczywiście pamiętać o tym, że ceny tych produktów są niewielkie, toteż Quigg nie jest na pewno marką produkującą sprzęt jakości najwyższej – dostajemy jakość za jaką płacimy, czyli średnią.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

3 KOMENTARZE

  1. Nie dość że od początku odkurzacz z firmy quigg słabo ciągnął to po pewnym czasie nawet okrucha nie mógł wciągnąć. Oddaliśmy do reklamacji a w reklamacji napisali że brudny filtr i źle użytkowany. Filtr brudny no bo chyba po to jest odkurzacz żeby odkurzać. W reklamacji dodali jeszcze, że następnym razem obiążą nas kosztami.

  2. posiadam odkurzacz Quigg od kilku lat,jest nieoceniony w szybkim użyciu w domu .Posiadam Reinbou -a,ale jego użycie jest związanez dłuższym przygotowaniem,skompletowaniem osprzętu.Ten Quigg spełnia moje oczekiwania,jest szybki w obsłudze ,jedynie martwi mnie to,że jest już słaby akumulator i mogę mieć trudności z jego nabyciem.Myślę,że i z tym sobie poradzę.Dla malkontentów,którzy piszą że Quigg „nie ciągnie ” polecam miotełkę i ścierkę.Pozdrawiam

Popularne