Coraz więcej osób nosi na ciele tatuaże. Po części wynika to z mody, ale też dlatego, że rysunek na skórze jest częścią tożsamości człowieka. Czasem symbolizuje jego poglądy, niekiedy ważne wydarzenia z przeszłości. Najczęściej jednak traktowany jest jako ozdoba, pewnego rodzaju trwała biżuteria. Zainteresowani tatuażem mają do wyboru wiele różnych wzorów, wykonywanych w różnej technice i barwach. Tatuaż w formie kokardki wybierany jest zwykle przez dziewczęta i młode kobiety. Czy warto wytatuować sobie kokardki na udach? Jaką opinię słyszy się na temat takiego wzoru? Z czym kojarzy się tatuaż kokardki na udach? Sprawdźmy.
Zobacz: Ruskiefajki – kto to, bez makijazu, wiek, wzrost, tatuaże, imię i nazwisko
Kokardki na udach. Co oznaczają?
Kokardki były ozdobą kobiet już przed wiekami. Kobiety nosiły podwiązki z kokardkami, a dziewczynkom zawiązywano kokardy na warkoczach. Do tej pory motyw kokardki jest ozdobą butów, torebek i bielizny. Kokardki zawiązujemy na bukietach, prezentach i przedmiotach dekoracyjnych w domu. Stąd zapewne sentyment do kokardek, bo wiążemy z nimi miłe skojarzenia i wspomnienia. Kokardy są symbolem okresu szalonej młodości, dziewczęcej niewinności czy też wydarzeń, związanych z wręczaniem prezentów. Stąd zapewne moda na tatuaż kokardki na udach. Warto zauważyć, że jest wiele różnych wzorów tatuaży z motywem kokardy. Do wyboru mamy mniejsze lub większe, miłe dla oczu kokardki, wyglądające niczym zawiązana wstążka z lejącymi się końcówkami. Inaczej wyglądają spiczaste kokardki, zrobione jakby ze sztywnej tasiemki czy wręcz twardego tworzywa. Niektóre wzory to drapieżny i mroczny motyw kokardki, połączony np. z tatuażem czaszki lub łuku. Inne to kokardki zawiązane na szyi miłego kotka. Ponadto takie tatuaże mogą mieć odcienie czerni i szarości albo kilku kolorów, najczęściej czerwieni. Dylematem jest też decyzja, w którym konkretnie miejscu zrobić rysunek na skórze. Jeśli masz zgrabne i jędrne uda i pośladki oraz ochotę na odrobinę pazura, wybierz tatuaż na tylnej części uda pod linią pośladka. Dziewczyny mniej odważnie decydują się na tatuaż na zewnętrznym boku uda. Tak naprawdę co człowiek, to inna opinia, gust i decyzja. Które wzory i kolory podobają się Tobie?
Tatuaż kokardki na udach
Zapewne, jak wiele innych kobiet, zastanawiasz się, co inni sądzą na temat tatuażu kokardki na udach? Opinie na ten temat są podzielone. Wygląd takiego tatuażu zależy od umiejscowienia go na udach, od budowy ciała oraz od rodzaju wzoru. W necie znajdziesz wypowiedzi, że delikatne czarno-białe kokardki wyglądają dziewczęco. Odsłonięte przy podwinięciu spódniczki czy szortów, dodają seksapilu, tajemnicy i są miłą niespodzianką dla postronnych osób, jak również partnera podczas randki. Z drugiej strony kolorowe, wyraźne kokardki lub zestawione z innym wzorem, mogą wyglądać tandetnie, zwłaszcza po kilku latach, gdy dana osoba przytyje lub schudnie i zmieni się budowa jej ciała. Jednak – jak mówi staropolskie przysłowie – „nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba”. Dlatego decyzja o tatuażu oraz wybór wzoru i koloru to sprawa gustu osoby, która będzie go nosiła na swojej skórze.


Zobacz: Vito Bambino – żona, wzrost, wiek, tatuaże, życie prywatne
Jeśli planujesz ciążę lub masz tendencję do tycia, to zastanów się, czy warto robić tatuaż na udach? Kokardki wyglądają równie uroczo na nadgarstkach, na nodze nad kostką czy też na tylnej części ramion. W tych miejscach tatuaż z reguły wygląda dobrze nawet po kilku, bądź kilkunastu latach, gdy zmienia się waga i budowa ciała. Jego wykonanie jest jednak bardziej bolesne z powodu cienkiej warstwy tkanki tłuszczowej. Z kolei wykonanie tatuażu na udach jest nieco ryzykowne, ponieważ te partie ciała najłatwiej zwiększają obwód w przypadku wzrostu wagi. Nie rzadką przypadłością są też rozstępy i cellulit, które zniekształcają tatuaże na udach.
Jeśli planujesz zrobić sobie tatuaż kokardki na udach, to wybierz wzór, który pasuje do Twojej osobowości. Zastanów się dobrze, czy na pewno będzie on ozdobą Twojego ciała? Czy nie znudzi się za kilka lat? Jednak jeśli bardzo tego pragniesz, to nie pozwól, aby ktokolwiek wmówił Ci, że tatuaże są brzydkie, albo że szpecą wygląd. To Twoje ciało i decyzja powinna należeć do Ciebie.