Strona głównaFinanseDo jakiej kwoty można dostać pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń?

Do jakiej kwoty można dostać pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń?

Sporo osób zastanawia się, jak szybko pozyskać potrzebne środki finansowe. Wiele reklam kusi pożyczkami gotówkowymi przez Internet bez zaświadczeń. Czy rzeczywiście można pożyczyć pieniądze bez dokumentowania swojej zdolności kredytowej? Do jakiej kwoty można ubiegać się o takie finansowanie?

Pożyczka gotówkowa online – na czym to polega?

Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń (RRSO wynosi 27,1%, wyliczona na dzień 1.06.2023 r. na podstawie reprezentatywnego przykładu)* to produkt finansowy, który można znaleźć zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych. Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie i klarownych warunkach umowy, zdecydowanie lepiej korzystać z pierwszej możliwości, czyli pożyczania pieniędzy w renomowanych instytucjach finansowych.

Pożyczki gotówkowe przez Internet w formie chwilówek często mają bardzo wysokie oprocentowanie, a dodatkowo klient firm pożyczkowych jest znacznie słabiej chroniony prawnie. Może więc narazić się na spore ryzyko. Dlatego znacznie lepiej o pożyczkę gotówkową bez zaświadczeń wnioskować w banku.

Czym charakteryzuje się taki produkt? Jego najważniejsze cechy to:

  • elastyczność wydatkowania – czyli nie trzeba dokumentować, na jaki cel zostanie przeznaczony,
  • spłacalność w ratach – pożyczkę bez zaświadczeń spłaca się zgodnie z ustalonym harmonogramem,
  • przeznaczenie konsumenckie  – ta forma finansowania jest dla osób fizycznych,
  • stosunkowo niska kwota – pożyczka bez zaświadczeń najczęściej wynosi maksymalnie kilkadziesiąt tysięcy złotych,
  • krótko- lub średnioterminowość – finansowanie tego typu zwykle jest przyznawane na okres nie dłuższy niż 4 lata, a często tylko na 12 miesięcy.

Jak widać, pożyczka gotówkowa online może być korzystnym sposobem, aby szybko pożyczyć niewielką sumę pieniędzy na dowolny wydatek.

Pożyczka gotówkowa online bez zaświadczeń – do jakiej kwoty?

Pożyczki gotówkowe online bez zaświadczeń mają uproszczone formalności, co przekłada się na ich niezbyt wysoką kwotę maksymalną. Najczęściej górna granica takiej pożyczki oscyluje w granicach kilkunastu, do kilkudziesięciu tysięcy złotych (zwykle 20-30 tys. zł). Ustawowy górny limit standardowego kredytu gotówkowego jest natomiast nawet dziesięciokrotnie wyższy.

To, jak dużo można pożyczyć w ramach pożyczki gotówkowej online, zależy od polityki banku. Niektóre z nich oferują szybki kredyt do 5 000 zł osobom, które nie były wcześniej jego klientami. W innych przypadkach górna granica wynosi 15 000 zł, a czasami 20 000 zł.

Nie ma zatem jednej ustalonej kwoty, na jaką może opiewać pożyczka gotówkowa przez Internet bez zaświadczeń. Trzeba również pamiętać, że liczy się nie tylko maksymalna kwota ustalona przez bank, ale także zdolność kredytowa klienta. Pomimo uproszczonych procedur jest ona zawsze weryfikowana.

Pożyczka gotówkowa online bez zaświadczeń – co sprawdza bank?

Trzeba pamiętać, że pożyczka online bez zaświadczeń nie jest produktem przeznaczonym dla osób zadłużonych czy znajdujących się w innych tarapatach finansowych. Bank przed udzieleniem finansowania nie wymaga zaświadczeń, ale zawsze sprawdza zdolność kredytobiorcy do spłaty zobowiązania. Korzysta przy tym z zasobów, takich jak:

  • Biuro Informacji Kredytowej (BIK),
  • Krajowy Rejestr Długów (KRD),
  • Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych,
  • inne bazy, do których ma dostęp.

Trzeba zatem pamiętać, że pożyczka gotówkowa przez Internet bez zaświadczeń nie może być sposobem na wyjście z długów. To standardowy produkt finansowy – tyle że o uproszczonych formalnościach. Twoja zdolność kredytowa zawsze jest badana.

*Nota prawna: Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Materiał sponsorowany, przygotowany przez partnera serwisu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne