Strona głównaPoradyJak sprawdzić, czy firma jest zarejestrowana?

Jak sprawdzić, czy firma jest zarejestrowana?

Wiarygodność kontrahentów jest bardzo ważnym kryterium, często przesądzającym o podjęciu współpracy z daną firmą. Nic dziwnego, bo współpraca z mało wiarygodnymi przedsiębiorcami budzi początkowo wiele wątpliwości, a w praktyce wychodzą z niej same problemy, których zawsze lepiej unikać.

Dowiedz się jak sprawdzić, czy firma jest zarejestrowana

Nie jest to skomplikowany proces, a bardzo ważny i przesądzający o zawodowej przyszłości. Kilka minut wysiłku może uchronić cię przed problemami. Pierwszym krokiem jak sprawdzić, czy firma jest zarejestrowana jest próba odnalezienia danych firmy w internecie. Jeśli kontrahent unika ich podania i firma wyświetla się, ale brakuje szczegółowych informacji, to powinna się nam zapalić czerwona lampka. Jak sprawdzić, czy firma istnieje? Najlepszym sposobem jest weryfikacja istnienia firmy w profesjonalnych bazach, czyli miejscach, w których znajdują się oficjalne dane. Dlatego należy wiedzieć przede wszystkim gdzie sprawdzić, czy firma istnieje. Są to bazy CEIDG, KRS, czy rejestr REGON. Wiele osób zastanawia się też jak sprawdzić firmę po nipie, a to można zrobić właśnie w tych bazach. To najczęściej praktykowany sposób, dlatego też przy transakcji z nowym kontrahentem warto zapytać o nr NIP lub REGON. To, jak sprawdzić firmę po NIP-ie jest naprawdę proste i to pierwszy etap jak sprawdzić, czy firma jest zarejestrowana.

Jak sprawdzić, czy firma istnieje?

Pamiętaj, że wiarygodność kontrahenta możesz sprawdzić na wiele sposobów. Najlepszym z nich są oficjalne rejestry, do których dostęp jest łatwy. Najczęściej wyszukuje się firmę po numerze nip. Jak sprawdzić firmę po nipie? Należy wpisać numer do odpowiedniego rejestru. Najczęściej ludzie wpisują numer do wyszukiwarki CEIDG. Wówczas zaciągają się wszystkie dane. Jak widać sprawdzenie firmy po nip jest bardzo proste i zajmuje mało czasu. Jeśli jednak wciąż zastanawiasz się jak sprawdzić firmę, czy istnieje to zacznij od jej wyszukania w internecie. Jest wiele różnych baz, ale też wyszukiwarka Google jest cennym narzędziem. Jeśli nie wyświetla ona żadnych wyników jest to ewidentnie powód do niepokoju i dowód na to, że firma po prostu nie istnieje. Sprawdzenie firmy po nip to jeden ze sposobów, natomiast to nie jest jedyna opcja, ponieważ sprawdzenie firmy w krs to równie skuteczna metoda. Jak widać jest wiele miejsc w internecie gdzie sprawdzić, czy firma istnieje skutecznie i szybko.

Jak sprawdzić, czy istnieje firma o takiej nazwie?

Wyszukanie firmy po nazwie to również skuteczny sposób na to jak sprawdzić, czy firma istnieje. Jeśli nazwa nigdzie się nie wyświetla już na poziomie wyszukiwania to na pewno nie można mówić o wiarygodności firmy. Sprawdzenie firmy po nip to również sposób, aby sprawdzić nazwę firmy, ponieważ wraz z tym numerem zaciągną się inne dane firmy. Jeśli natomiast żadne się dane się nie zaciągają to jest jawny dowód na to, że firmy nie ma i nigdy nie było. Sprawdzenie firmy w krs również pozwala na skuteczną weryfikację nazwy. To również łatwy sposób jak sprawdzić firmę, czy jest zarejestrowana. Brak wyświetlania jakichkolwiek danych to jasny sygnał, że firma nie istnieje i nigdy nie istniała. W tej sytuacji nie trzeba dłużej zastanawiać się jak sprawdzić firmę, czy istnieje. Równoległe wyszukiwania w różnych wyszukiwarkach, krajach i bazach danych to niezawodny sposób na to jak sprawdzić, czy istnieje firma o takiej nazwie.

Jak sprawdzić firmę, czy jest zarejestrowana w łatwy i szybki sposób?

Przede wszystkim takich oficjalnych informacji mogą nam dostarczyć tylko oficjalne bazy. Gdzie sprawdzić, czy firma istnieje? W internecie i oficjalnych bazach danych gromadzących informacje o przedsiębiorcach. Skutecznym sposobem jest sprawdzenie firmy w KRS, gdzie powinny znajdować się wszystkie dane przedsiębiorcy. Jak sprawdzić firmę, czy istnieje? Innymi alternatywami na to są bazy ceidg i rejestr regon. Dane stamtąd to szybki i skuteczny sposób jak sprawdzić firmę, czy jest zarejestrowana. Jak zostało to wspomniane wcześniej przy wyszukiwaniu wziąć pod uwagę 1 kryterium, np. nazwę. Jak sprawdzić, czy istnieje firma o takiej nazwie pisaliśmy wcześniej. W praktyce to jak sprawdzić firmę, czy jest zarejestrowana jest rzeczą naprawdę prostą.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne